Audiohobby.pl

Platformy i inne sposoby ustawiania gramofonów.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5897
  • Aktywny użytkownik
02-10-2008, 23:39
Jakie są Wasze doświadczenia odnośnie sposobów ustawiania geamofonów?
Ja ustawiałem na płytach kamiennych, wszelkich absorberach, platfomie Troks a od paru dni na platformie Project'a Ground Deluxe- poprawie nieprawdopodobnej uległa dynamika, sprężystość a nie ubyło wypełnienia.

rochu

  • 332 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
03-10-2008, 12:21
Po doświadczeniach z Linn Lp-12 na granitowej płycie na kolcach, co objawiło sie co prawda szybkim i dynamicznym przekazem ale także suchotami i przeostrzeniem, preferuje drewno.
Obecnie uzywam pod Thorensem TD160/SME2009 płyty ze zwykłej sklejki połozonej na podkładkach z gumy i filcu. Sama płyta stoi na przedwojennym bufecie o wadze ok 300 kg : )
W moim wypadku dużo lepiej, nie ubywa szybkości i dynamiki a jest pełne wypełnienie, barwa i cały audiofilki plankton.
Kiedyś będę jeszcze chciał spóbować Sandblastera:
http://www.tnt-audio.com/clinica/sandblaster_e.html

Mr. Zydelek

  • 237 / 5897
  • Aktywny użytkownik
03-10-2008, 15:06
Również preferuję drewno i jego pochodne niż kamień. Platforma project\'a jest wykonana z drewna, MDF, płyty wiórowej lub sklejki (jeszcze nie sprawdzałem). Jest to coś na wzór skrzynki zasypanej czymś w środku i polakierowanej na wysoki połysk. Najważniejsze że działa tak jak powinno, czyli dynamika, szybkość ale jest cąła paleta barwnych dzwięków i wypełnienia. Czytelność i obrys instrumentów perfekcyjny.  

Mr. Zydelek

  • 237 / 5897
  • Aktywny użytkownik
03-10-2008, 15:54
Tak wygląda ta platforma. Cena 550zł.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5897
  • Ekspert
03-10-2008, 18:01
Ja używam "combo"plyta MDF w połączeniu z płytą granitową .
Platforma pomysłu i wykonania Divine Acoustics plus moja mała modyfikacja /z plyta granitową/.

jpg

  • 159 / 5864
  • Aktywny użytkownik
03-10-2008, 21:12
Walcząc z klawiszującą podłoga(stare dechy na podłodze) ustwiłem w systemie thorensa 166 niesymetrycznie  na stoliku DIY (marmurowy blat na drewnie).
Spod Thorensa wykręciłem oryginalne gumowe nóżki zastępując je kolcami na podstawkach.Te nóżki po coś były...Inna średnica,krzykliwe wysokie tony,tak jakby się prosił  o dokładniejszą stabilizację.Co jest w miarę dziwne przy  zawieszeniu 166.Eksperymeny trwają.Pozdrawiam.

piotr_

  • 46 / 5815
  • Użytkownik
12-10-2008, 14:29
Ladna skrzyneczka drewnopodobna okolo 15-40cm wysokosci, otwarta od gory w niej piasek a na nim dopasowana (z pewnym luzem) do gornejgo otworu deska. Chetnie poczytam jak wasze wrazenie bo cos takiego chce sobie zbudowac ale niestety nie predko

Gabriel

  • 1229 / 5691
  • Ekspert
16-10-2008, 00:01
Kogoś poniosło chyba..
Hehh..  :)http://img111.imageshack.us/my.php?image=highendmai2007024nv3.jpg
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

fubb

  • 98 / 4978
  • Użytkownik
11-01-2011, 10:04
hmmm .....
swego czasu kombinowałem mocno, szkło, akryl,granit i ostatecznie stanęło na drewnie.
kiedyś to wygladało tak
wiem ze nie jest to ....filsko ale chyba się już starzeję
stolik -niech bedzie dla co niektórych grobowiec-około 150-200kg
vibrapody cieńsza płyta granitowa vibrapody drewno tylko nie pamietam jakie twarde czy miękkie i gramofon.
problemów z przenoszeniem drgań nie zaobserwowano żadnych.
z dwójki  płyt granit drewno zdecydował bym się na drewno, ale to nic nie znaczy osoba z którą wyjechał ten pro ject po odsłuchach zdecydowała się na płyte granitową.
na dziś u mniebez zmian mimo że gramofon ciężki i tak spoczywa na drewnie.

fubb

  • 98 / 4978
  • Użytkownik
12-01-2011, 22:56
to jeszcze moge coś dodać.
wyszło że sposób projectowy, z drogą platformą na której stoi i silnik i gramofon to pomyłka.
drgania zawsze przejdą na sztywną konstrukcje tego się nie unikne, ale już ustawiając silnik na innej platformie, nie mówię ze musi ona stać w innym pomieszczeniu ;), wystarczy inna podstawa to juz bardzo mocno ogranicza pasożytnicze wibracje.
u mienia miękkie drewno pod silnikiem i żelki sorbotanowe
jedyne co widzę -słyszę z odległosci 10cm to czasami okrągły "pasek"  poprawie swe ułozenie a poza tym cisza jak na cmentarzu.