Audiohobby.pl

Portishead: koncert w Polsce

Makduf

  • 499 / 5471
  • Zaawansowany użytkownik
27-12-2010, 14:11
6 lipca 2011 r. po raz pierwszy w Polsce odbędzie się koncert Portishead. Zespół wystąpi w ramach festiwalu Malta (Poznań, a jakże!). Niezmiernie cieszę się z tego wydarzenia, bo bardzo cenię sobie twórczość tejże grupy. Od dłuższego czasu chciałem zobaczyć ich na żywo; nie sądziłem jednak, że zagrają w moim rodzinnym mieście. Czasami jednak człowiek ma w życiu trochę szczęścia.

Przy okazji pamiętam jak dużym problemem było zbudowanie toru słuchawkowego, który w satysfakcjonujący sposób odtwarzałby twórczość zespołu. Nie chodziło wcale o jakieś konkretne cechy dźwięku, tylko o możliwie najbardziej wierne oddanie klimatu tj. emocji zawartych w kompozycjach.

Wygrały Staxy (SRM-006t + SR-404) + C.E.C. XR. Takowe zestawienie pozwala cieszyć się tym co w muzyce najważniejsze czyli właśnie emocjami. Przepiękna średnica i gładka góra to tak pokrótce charakterystyka tego zestawienia. Wcale nie odczuwam braku basu, ale ja też nie jestem jakoś specjalnie basolubny.

Teraz kombinuje jeszcze, które dynamiki zagrają najlepiej. Z T1 jest ciekawie...ale nie dobrałem jeszcze optymalnego toru. Opiszę wszystko, kiedy dojdę do ostatecznych wniosków.

Makduf

  • 499 / 5471
  • Zaawansowany użytkownik
27-12-2010, 14:12

Renia239

  • 213 / 5843
  • Aktywny użytkownik
04-01-2011, 20:23
>>>Makduf,

Jak będziesz miał jakieś bliższe informacja o koncercie Portished w Poznaniu to bądź łaskaw coś skrobnąć, chętnie się też wybiorę.

Makduf

  • 499 / 5471
  • Zaawansowany użytkownik
06-01-2011, 19:38
Oczywiście trzymam rękę na pulsie i jak tylko pojawią się szczegóły odnośnie koncertu, dam znać. Na razie wiadomo, że odbędzie się on na pl. Św. Marka (MTP)...a zatem biletów nie będzie zbyt dużo. Mogą być kłopoty z ich zdobyciem.

Makduf

  • 499 / 5471
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2011, 12:55