Audiohobby.pl

XXHighEnd

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
27-12-2010, 20:08
Ostatnio otworzyłem się na różne audio-"głupotki" (zacząłem porównywać kable, sądzę, że to wystarczająco frustrujące zajęcie ;>) i sądzę, że jedno spotkanie słuchawkowe dedykowane nowym trendom w PCAudio mogłoby się odbyć. Gdyby jeszcze dojechał fallow, a może i ktoś jeszcze spoza wielkopolski?... :)
Ufam, że kolega marcow nie będzie miał nic przeciwko temu, podobnie jak ksiądz-egzorcysta ;)
Niewiernych Tomaszów w Poznaniu jest sporo i jeśli kolega marcingps byłby zainteresowany niezależnym, bezstronnym i uczciwym odsłuchem swojego serwera muzycznego, to środowisko poznańskie, gdzie padało już wiele wiele legend, wydaje się do tego optymalnym miejscem, prawda? :)
Sam jestem na rozdrożu, ale ostatnio lekko się skołowałem/zakręciłem, o czym pisałem w pierwszym poście.
Wybaczcie, że tak bez ładu i składu, ale coś dziś mi mózg nie do końca poprawnie pracuje. Niby wystarczy dobrze nakarmić, wyspać się, ale to jakoś nie zawsze w tak oczywisty sposób działa. Jak z PCtami ;>

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
07-01-2011, 16:08
12-II-2011?



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

marcow

  • 1045 / 5343
  • Ekspert
08-01-2011, 09:50
Spotkanie może odbyć się 12.02.11 jak piszesz w naszym Klubie Muzycznym "VINTAGE" w Swarzędzu.
Na podobnych zasadach jak ostatnio. Czekam na zapotrzebowania na stoliki.
Głośnikowcy i słuchawkowcy będą mieli osobne pomieszczenia.

roladyzator

  • 16 / 5656
  • Nowy użytkownik
09-01-2011, 00:57
>> Marcin_gps, 2010-12-27 15:34:33
"KS nigdy nie osiągnie poziomu WASAPI z odpowiednimi ustawieniami MMCS, z którego nota bene KS nie korzysta. Do tego dochodzi problem z adresowaniem pamięci, ale to rozwiązuje tylko jeden odtwarzacz, z którego teraz sam korzystam."

Na mojej dosyć standardowej konfiguracji na W7 rzeczywiście jest różnica między odtwarzaczami, ale bardziej niż XXHE (choć ten zdecydowanie najlepiej wypada na zintegrowanej dźwiękówce)spodobał mi się cPlay. Przymierzam się do instalacji Visty zgodnie z ogólnym przesłaniem forum XXHighend zgodnie ze wskazówkami z Twojego wpisu:
http://www.phasure.com/index.php?topic=1483.0;prev_next=next#new

Mam jednak parę pytań odnośnie tego zabiegu:
- Czy nie lepiej zainstalować maksymalnie pod kątem audio odchudzoną przez vlite wersję Visty i taką dodatkowo zmodyfikować? Czy lepiej sprawdzi się wersja z SP1 czy zupełnie "czysta"?
- Czy zmiany w MMCS/usługach mają wpływ na dźwięk z ASIO4ALL w cPlayu/uLilith?

Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy odnośnie odtwarzacza, którego używasz? A jakim programem realizujesz RAMDisk?

Chciałbym jeszcze wspomnieć o ciekawym odtwarzaczu na http://andy-audioplayer.blogspot.com. Nie ma on żadnego GUI ale pozwala na obsługę WASAPI z bardzo krótkimi buforami.
Wszystkim korzystającym z ASIO/WASAPI polecam sprawdzenie programu Timer Resolution na www.lucashale.com/timer-resolution/
Pozwala on na Windowsie 7 ustawić rodzielczość systemowego Timera na 0.5ms, podczas gdy maks co potrafi WASAPI to 1ms.

Bardzo ciekawi mnie tematyka PC-Audio i żałuję, że mimo obecnego wysypu dobrych DACów temat jest przez sporą część audiofilów traktowany jako coś niepoważnego.

roladyzator

  • 16 / 5656
  • Nowy użytkownik
10-01-2011, 13:14
Studiuję w Poznaniu i chciałbym wziąć udział w spotkaniu. Z mojej strony mogę przywieźć NuForce HDP i Beyery DT 990 2005 z 600 ohmowymi przetwornikami oraz ew. CALe. Być może, jeśli ktoś byłby zainteresowany mógłbym wypożyczyć dodatkowo NuForce uDAC-2 i dokanałówki Westone 1. Kolega ma nowiutkiego HiFiMana HM-601 ale nie wiem czy będę w stanie go z nim rozdzielić:) To byłaby moja pierwsza okazja do posłuchania lepszego sprzętu i porozmawiania z dużo bardziej doświadczonymi miłośnikami muzyki i audio więc nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany:)

  • Gość
10-01-2011, 21:52
Jestem także użytkownikiem XXHighEnd.
Na temat samego odtwarzacza od strony technicznej nie za wiele napiszę. Sam odtwarzacz posiada sporo ustawień i możliwości tj zmiana schematów, ustawienia bufora, kontroli jittera i wiele innych o których jak na razie nie mam zielonego pojęcia.Każde z tych ustawień przynosi jakieś zmiany soniczne. Licencja na odtwarzacz to 72 euro dożywotnio. Jako ciekawostkę podam, że Musa z audiofast także wykorzystuje XXHE. Mój odtwarzacz pracuje z kartą RME AES 32 w obudowie Origen jako serwer, spięty kablem d-sub-dual/aes z przetwornikiem DCS-a Elgar plus .Możliwość odtwarzania wszystkich formatów tj 16/44,1, 24/88,2, 24/96, 24/192 Serwer złożony i skonfigurowany przez Marcina gps.
Wcześniej korzystałem z dość dobrego napędu optycznego sony, który niestety wypadł bardzo słabo, żeby nie  napisać fatalnie:) w porównaniu z serwerem. Na dzień dzisiejszy powiem tyle, że nie wrócę już do odtwarzaczy cd.

pozdr

Marcin_gps

  • 185 / 5016
  • Aktywny użytkownik
18-01-2011, 14:05
BUMP

To jak, kto jeszcze pojawi się na spotkaniu - i co ciekawego przyniesie? :)
Chrees, dysponujesz jakimś systemem stacjonarnym, tudzież samym źródłem? Ciekawe byłoby porównanie mojego serwera do integry za 10-20k

pozdrawiam,
Marcin

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
18-01-2011, 14:41
PS. Nie lepiej zamiast grzebac w betonie (windowsie) po prostu napisac konkretnego playera w oparciu o np. RTAI, odchudzajac i konfigurujac przy tym odpowiednio system ?

https://www.rtai.org/

W RTAI scheduling odbywa sie juz w taki sposob, ze w zasadzie kazda aplikacja moze wywlaszczyc dowolna inna o nizszym priorytecie, pierwszenstwo do zasobow maja procesy RT i to dziala w praktyce.

Marcin_gps

  • 185 / 5016
  • Aktywny użytkownik
18-01-2011, 15:39
MMCS pod windą nie działa tak samo? (dla aplikacji multimedialnych)

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
18-01-2011, 16:28
W zasadzie nawet ciezko to jakos do siebie odniesc, gdyz RTAI to rozwiazanie bardzo kompleksowe, skladajace sie tez z innych projektow zapewniajace wiele rozwiazan z prawdziwego systemu RT - natomiast MMC jest dalej czescia systemu operacyjnego nie bedacego tak czy siak systemem czasu rzeczywistego.

RTAI zachowuje "kompatyblinosc" z dotychczasowymi aplikacjami jednak daje potezne narzedzie by zrealizowac idee o ktore jest tutaj cale "halo".

W oparciu o RTAI powstalu juz np. projekty do sterowania maszynami (CNC), kompleksowej analizy zaawansowanej dynamiki w czasie rzeczywistym etc. takie rzeczy nie sa mozliwe do zrealizowania na systemie ktory nie jest systemem czasu rzeczywistego.

Jako baza, pozwoliloby to tez uzyskac w zasadzie to co chcecie. Oczywiscie trzeba napisac taki player od podstaw i przygotowac odpowiednio system.

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
22-01-2011, 20:45
http://audiohobby.pl/topic/10/5798#koniec

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.