Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

tymek

  • 187 / 5894
  • Aktywny użytkownik
23-12-2014, 14:08
Miał gość tupet, obrażać Kosy Porty Pro.

lancaster

  • Gość
23-12-2014, 14:32
nauczylem sie w zyciu ze nie wazne co powiedziane, wazne kto mowi :-)
po krotkiej rozmowie strach bylo kupowac w ciemno cos z rekomendacji, wolalem z antyrekomendacji - to tez jest sposob na udane zakupy ;-)

kiedys w jednej ksiazce czytalem ze pewna firma inwestujaca na rynku akcji zatrudnila najgorszego maklera jakiego mogla znalexc. kluczem byla najwieksza ilosc wtop inwestycyjnych.
Facet dostal niewielka pule kasy i mial inwestowac jak zwykle, a prezes firmy wrzucal konkretne pieniadze w inwestycje   
przeciwne. Przykladowo facet dokonywal transakcji kup EUR/USD za kwote 10K$, prezes automatycznie za 100K$ wchodzil w zlecenie sprzedaj. Podobno jakis czas system spisywal sie bdb :-)

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2014, 14:34
Kurde, opis słowno-muzyczny, a zupełnie jakbym widział sytuację, bo tak się składa, że doskonale wiem o kim mowa :)

Niemniej jednak, trzeba było sprzedawcę uciszyć, brać Pro80, FIIO X1 i te TS-671 (są genialnie, serio) i wyjść ze sklepu. Niestety jakoś tak wyszło, że ta sieć, jak sami pracownicy mówią, nie ma sklepów tylko punkty odbioru osobistego :D.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

lancaster

  • Gość
23-12-2014, 14:45
:-)

671 moze sobie kupie do domu jak po porownaniu z BD 990E okaza sie lepsze (postaram sie zniesc to godnie ;-)).
Na ulice potrzebuje mniejsze, po prostu.

Jarek2

  • 99 / 3783
  • Użytkownik
28-01-2015, 10:08
Pono system:
- dobry odtwarzacz PonoPlayer (by Arye) - 400$
- sklep z plikami hi-res Pono Music Store (serwis Ponomusic.com)
- dedykowana aplikacja na komp: PonoMusic World app.

https://ponomusic.force.com/

sir.jax

  • 241 / 3803
  • Aktywny użytkownik
29-01-2015, 01:16
Sklep HDTracks chyba troszku tańszy i w ciągu tygodnia przesyłają kody rabatowe 10%;15% i czasami 20%.
:)
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Rolandsinger

  • 2894 / 5892
  • Ekspert
29-01-2015, 13:09
@ Lan

Odnosząc się do Twoich przygód z poszukiwaniem Trakstarów, no widzisz, cały ten rynek to usiłowanie urobienia klienta, ups, tylko czasem ten klient ma pojęcie o poruszanej tematyce, a urabiacz może wówczas wyjść na głupka i akwizytora.

Niestety najczęściej, gdy Klient ma predyspozycje romantyczne jak wszyscy audiofile i trochę czasu, a urabiacz jest wprawny, to jegomość wychodząc ze sklepu będzie jeszcze miał debet na karcie, ale za to jaki będzie szczęśliwy, że kupił najlepszy dźwięk, jaki może być...w kwocie np. 10kzł, choć to dopiero początek dojenia frajera!
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Jarek2

  • 99 / 3783
  • Użytkownik
18-06-2015, 22:34

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
30-09-2015, 22:03
Nowy Krell - Solo 575

Wzmacniacz monitorowany przez internet? Audiofilski z wentylatorami?
Audiofile-fundamentaliści podetną sobie chyba żyły :)

http://www.stereophile.com/content/krell-solo-575-monoblock-power-amplifier

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
30-09-2015, 23:24
Przy okazji. Wzornictwo KRELL-a począwszy od modelu FBI jest kompletnie bez wyrazu. Jest takie "metroseksualne" i bezjajeczne, że kompletnie nie chce się tego mieć w domu.

Dla porównania stary FPB600. Na żywo wygląda jak "Kałach" albo T-72.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
04-10-2015, 15:05
Dla mnie wszystkie tranzystorowe końcówki mocy są tak brzydkie że powinny być chowane pod posadzką we floor-boxach :)

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
11-10-2015, 00:33
Ciekawy wywiad z Ł. Fikusem. Na stronie są też odnośniki do pozostałych części.

http://www.infoaudio.pl/artykul/215,czesc-i-lukasz-fikus-i-lampizator-na-polskim-rynku
« Ostatnia zmiana: 11-10-2015, 00:43 wysłana przez Gustaw »

walkman6

  • 333 / 5772
  • Zaawansowany użytkownik
11-10-2015, 11:31
Przy okazji czytania wywiadu z Łukaszem Fikusem znalazłem następujący artykuł i się po prostu zalamalem.
http://www.infoaudio.pl/artykul/150,sennheiser-orpheus-he90-swiatowa-czolowka-cenowa-gora

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
11-10-2015, 11:44
Takich portalików w sieci jest pełno i na to co piszą trzeba machnąć ręką ponieważ zwykle to radosne pierdzielenie. Dajmy im jednak szansę bo dopiero zaczynają. Wywiad z Fikusem jest dla mnie ciekawy ponieważ warto poczytać o jego filozofii prowadzenia firmy i filozofii dźwięku. Można się z nim zgadzać albo nie, ale przeczytać warto. Ja np. przestawiłem fotel odłuchowy wg. zaleceń w tekście. Zagrało bardziej przestrzennie? Nie zagrało :-) ale przynajmniej był bodziec do eksperymentu.

Co do kwesii firmowych ten tekst to kolejne potwierdzenie, że aby rozkręcić firme audio nie można skupiać się na polskim rynku ponieważ jest on niestety ciągle zbyt mały. To, że mamy dużą wystawę audio o niczym nie świadczy.

Generalnie, facet ma swój własny punkt widzenia, pasję, wypłynął z firmą na szerokie wody i to mi się podoba.
Mam nadzieje, że jego obecne produkty grają lepiej niż ten który kiedyś przez chwilę miałem u siebie. Mam nadzieję, że zacznie bardziej zwracać uwagę na jakość wykończenia ale swoich klientów i zwolenników już ma.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2015, 12:00 wysłana przez Gustaw »

4m

  • Gość
11-10-2015, 23:23
Ciekawy wywiad z Ł. Fikusem. Na stronie są też odnośniki do pozostałych części.

http://www.infoaudio.pl/artykul/215,czesc-i-lukasz-fikus-i-lampizator-na-polskim-rynku

Srogo - "Sony nigdy nie zrobiło dobrego urządzenia audio" :)))