Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
31-08-2014, 15:49
Skąd się biorą takie piękne obudowy jak Sonic Pearl? Są personalizowane gotowce czy robione od podstaw?
Zaprojektowana od podstaw.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
31-08-2014, 21:23
Zdjęcia nie oddają jakości obudowy SP. To sakramencko solidny klocek.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
15-09-2014, 14:35
W związku z modernizacją wzmacniacza Sonic Pearl zaktualizowałem jej opis na stronie internetowej. Wymieniony został moduł wzmacniający na ten opracowany dla Headonica, a zasilacz został przeprojektowany w sekcji stabilizacji napięcia. Wzmacniacz teraz dostaje więcej napięcia jeszcze lepiej odfiltrowanego, a sam układ wzmacniający też oferuje nie tylko wyższą jakość dźwięku niż poprzedni, ale też większą moc z tego samego napięcia zasilania w związku z obniżoną do minimum impedancją wyjściową. Można więc śmiało powiedzieć, że logika potwierdziła odsłuchy mówiące, iż jakość dźwięku poszła mocno do przodu.
« Ostatnia zmiana: 15-09-2014, 14:39 wysłana przez majkel »

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
28-09-2014, 22:00
Witajcie,
Jakiś czas temu męczyłem Majkela o odsłuch Headonica. Zaineterosowanie było dużo i nie udało mi się dostać sztuki na odsłuch. Ale kilka dni temu wylądował u mnie Sonic Pearl z nową (sieciową) wersją zasilania. Z całej stajni Ear Stream moim faworytem zawsze była Black Pearl z zasilaniem bateryjnym. Ten wzmacniacz miał w sobie coś takiego organicznego, nie czuło się zbędnego tranzystorowego napięcia w graniu. Sonic Pearl w wersji standardowej grał już nieco inaczej i poza świetnym wrażeniem jakie robiła obudowa jakoś nie polubiłem wielce tego sposobu grania. Sonic Pearl który zagościł teraz u mnie jest wyczuwalnie inny. Łączy kulturę przekazu BP na baterii z bardzo wysoką rozdzielczością i bardziej obszerną sceną… Nowy

Sonic gra świetnie:

separacja wokoło zdarzeń muzycznych jest znakomita
nie ma napięcia w brzmieniu jakie spotyka się w wielu tranzystorach
jest poczucie obecności dźwięku (ale wymaga to bardzo dobrego źródła)
potencjometr nie ‚szura' jak BP
jest wybitna szybkość
odsłuch wciąga bo ciągle coś zaskakuje w materiale muzycznym
czuje się lata pracy nad układem i kontynuację filozofii brzmienia

Sonic (który jest u mnie) VS Rapture MK1

Oba sprzęty grają bardzo dobrze. Śmiało mogą konkurować z tranzystorami za > 6K PLN. Poniżej podam wnioski ogólne:

Obudowa Rapture jest bardzo dobra, spasowana, solidna, wszystko działa i jest wykończone jak powinno. Obudowy Ear Stream są świetne dopiero od poziomu modelu Sonic Pearl.
Kontakt z oboma konstruktorami jest bardzo dobry.
Ear Stream ma większą tradycję. Mikołaj612 choć ma udany debiut działa od niedawna.
Nikt kto szuka tranzystora najwyższej klasy nie zawiedzie się kupując bądź to Rapture, bądź BP bądź SP.
Ear Stream Sonic Pearl lepiej prezentuje subtelności, aurę, Rapture gra bardziej popisowo (może rockowo, mocno?)

Który ze wzmacniaczy sam bym wybrał? Lubię takie pytania. Bo odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Rapture jest dobrze wyceniony i zbudowany z punktu widzenia użytkowego bezbłędnie. Jest też tańszy niż SP. Ale charakter jego grania według mnie lepiej się spisuje przy głośniejszej muzyce, przy bardzo dynamicznym graniu, przy wielkich składach. To są wnioski który nasuwają mi się instynktownie po odsłuchach.

Sonic Pearl (w  wersji obecnej) wspaniale spisuje się z kameralistyką, muzyką akustyczną. Nie wiem jak jest to osiągnięte, ale wokale mają lampowy feeling, choć nie tak dociążony jak w lampie. Jest bardzo szybki, i znakomicie różnicuje i separuje względem siebie zjawiska muzyczne. Rocka też dobrze zagra ale jest mniej 'zaczepny' i dosłowny. Ale jest też w sumie 2 razy droższy. Ta proporcja stanowi poważny próg dla wielu polskich audiofilów. Jednak gdyby nie względy finansowe mój palec wskazujący bardziej skłaniałby się w stronę SP. Ale wiem że Rapture MK II już się buduje… Więc bądź tu mądry.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2014, 11:00 wysłana przez Synthax »

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
29-09-2014, 08:43
Dziękuję bardzo za tak przekrojową opinię. :) Co do cen, Sonic Pearl 2 kosztuje 4400zł, a zapakowany do popularnej obudowy z Hong Kongu 3000zł. Cena pełnego upgrade SP do SP2 to 1200zł. Wszystkie kwoty brutto.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
28-10-2014, 09:03
Z okazji przedświątecznego czyszczenia magazynu, do wzięcia od ręki po bardzo atrakcyjnych cenach:

Sonic Pearl czarna - 3200zł
Sonic Pearl czarna z przerysowaną górną pokrywą (matowy pasek przez całą długość, szerokość jakieś 2mm) - 3000zł
Interkonekt SunRise 1m XLR para - 1200zł
Interkonekt Signature 1m XLR para ex demo - 800zł
Interkonekt Entry 1m RCA para - 400zł
Sonic Pearl biała bateryjna (2 niezależne baterie 3700mAh w środku) + ładowarka automatyczna na wszystkie napięcia sieci - 4400zł

Ponadto można zamówić wzmacniacz Black Pearl wersja podstawowa w kolorze czarnym za 1200zł - dostępne 2 sztuki, zasilacz w komplecie.

Na wszystkie wyżej wymienione artykuły jest gwarancja i dowód zakupu (paragon/FV).

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
08-11-2014, 12:43
Na tegorocznym Audio Show można się zapoznać z dźwiękiem wzmacniacza słuchawkowego Headonic GS/P Box w pokoju MP3Store. Podłączony został do źródła interkonektami Ear Stream SunRise. Pomysł wypożyczenia pojawił się w ostatniej chwili, stąd dostępny sprzęt jest w takim stanie, jak własność konstruktora, ale brzmieniowo i funkcjonalnie jest w pełni sprawny. ;)
« Ostatnia zmiana: 08-11-2014, 12:49 wysłana przez majkel »

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
30-11-2014, 19:15
Zdjęć wnętrza nie robiłem. Ale co by tam nie siedziało to jest to drugoplanowe. Exterior jest bardzo solidny.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
05-02-2015, 10:44
Aktualizacja oferty od 02.2015:

1) Wzmacniacze Headonic Basic oraz GS/P otrzymują 4cm głębszą obudowę w związku ze zmianami konstrukcyjnymi. Będzie ona tej samej głębokości co dla baterii zewnętrznej.
2) Została obniżona cena baterii zewnętrznej dla Headonica o 200zł. Dzięki temu Headonic Basic mimo ostatnich ulepszeń z zasilaniem bateryjnym będzie tańszy niż dotychczas, a cena Headonica GS/P zasilanego z baterii nie ulegnie zmianie.
3) Headonic GS/P Box otrzymuje te same poprawki co wersje Basic i GS/P oraz baterię wewnętrzną o większej pojemności. Do oferty kolorów obudowy aluminiowej dochodzi niebieski metalik. Cena bez zmian.
4) Powstał nowy model interkonektu analogowego Sunset. Podobnie jak Sunrise, również korzysta z niezależnych ekranów i dodatku złota, ale sposób wykorzystania tych elementów jest inny. Nowe modele kabli będą stanowić szczyt oferty. Ich brzmienie jest zgoła inne niż plasowanych oczko niżej SunRise, ale nie tylko według mnie ustanawiające nową jakość.
5) Kable koaksjalne Digix2, Digix3 oraz analogowy Signature zostały poddane zmianom konstrukcyjnym.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2015, 12:05 wysłana przez majkel »

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
25-03-2015, 09:55
Puściłem nieco sprzętu w trasę, na razie do Warszawy. http://forum.mp3store.pl/topic/119917-recenzje-opinie-sugestie/?p=1198851

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
26-03-2015, 12:07
Na forum mp3store można obejrzeć fotki autorstwa kolegi Baele.

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
26-03-2015, 13:08
Mnie się podoba no i widzę wypas gniazda na miarę Edition 5 :)

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
31-03-2015, 12:30
Paczka odebrana. Kolor świetny - wyróżnia się z technicznego tłumu.

Nie chcę pisać nic na szybko ale mam wrażenie, że potrzebuje około 10-15min podgrzania żeby zagrać w pełni swojej krasy.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2015, 12:40 wysłana przez Synthax »

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
31-03-2015, 13:53
Wrażenie zgodne z rzeczywistością, a rozgrzewanie po starcie dobrze jest przeprowadzić na wyższym wzmocnieniu - wyłącznik z przodu do góry. Muzyka nie musi grać w tym czasie.