Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

4m

  • Gość
29-08-2014, 13:24
Jak mu się skarbówka do dupy dobierze to już widzę jak będzie cwaniakował, że on tylko hobbystycznie opchnął 20 wzmaków po 3 tysie za 60 tysięcy. Cwaniaczek żadnych podatków nie płaci, robi cały czas lewizny, a czepia się uczciwych ludzi jaki to on konkurencyjny, żenada Mikołaj.

mikolaj612

  • 347 / 3589
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 13:30
Ależ towarzyszu 4m, podatek dochodowy odprowadzasz od zarobku a nie od całej wartości towaru :)

Jest też coś takiego jak kwota wolna od podatku, której pilnuje cały czas.

4m

  • Gość
29-08-2014, 13:33
Mnie Twoje tłumaczenia nie interesują, ale skarbówkę pewnie co innego. Łatwo się tak bez kosztów, bez płacenia podatków dowalać...

mikolaj612

  • 347 / 3589
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 13:35
Jasne, a materiały i wszystko inne kupuję po cenach netto i mieszkam pod kamieniem w mongolskiej tundrze.

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
29-08-2014, 13:41
Mikołaj zerknij sobie do PKD, a następnie do ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Wtedy będziesz wiedział komu ile jesteś krewny.

Co do kompetencji zawodowych, to dowiesz się wkrótce jakim bublem jest Twoja płytka drukowana do BP, bo to kwestia krótkiego czasu, żeby przyjechał sprzęt do Ciebie do serwisu. Generalnie to według tego co na tej płytce porobiłeś wychodzi, że do połączenia lokomotywy z wagonami wystarcza sznurek do wieszania prania. Tak bardziej konkretnie - pole lutownicze pod drut średnicy 0.6mm srebrny lepiej żeby miało dużą powierzchnię, a nie było tylko otworem w ścieżce o szerokości pasa po obwodzie 0,5mm. Baboli jest więcej, ale to tyle tym razem z serii moich darmowych porad.

mikolaj612

  • 347 / 3589
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 13:57
Ależ proszę bardzo Majkel pokaż jak prototypowa płytka w ilości 2 szt. jest kiepska.

Gdybym tego nie polutował samodzielnie to do dziś bym czekał na odpowiedź od Ciebie bo tak jesteś zapracowany :)

PS: płytka jest na 2oz tak jakbyś nie wiedział.

Corvus5

  • 2596 / 5354
  • Ekspert
29-08-2014, 14:24
Są gdzieś dostępne zdjęcia wnętrza BP, a szczególnie SP lub specyfikacja pod kątem użytych rozwiązań technologicznych? Podejrzewam, że schemat jest niedostępny.

Niby to samo mnie interesuje u konkurencji, ale to nie ten wątek.

patrykvel

  • 282 / 4687
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 14:57
Są gdzieś dostępne zdjęcia wnętrza BP, a szczególnie SP lub specyfikacja pod kątem użytych rozwiązań technologicznych? Podejrzewam, że schemat jest niedostępny.
Sporo informacji jest na tej stronie.
http://highfidelity.pl/@main-1404&lang=

sir.jax

  • 241 / 3799
  • Aktywny użytkownik
29-08-2014, 16:39
A słyszałeś o montażu powlekanym pkt w pkt ?
Chociaż jak się na to patrzy to człek się zastanawia skąd ta cena ok. 5kzl.
:-)
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

mikolaj612

  • 347 / 3589
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 16:44
point-to-point można zrobić też tradycyjnym PCB, kiedy np: nie robimy wylewki masy.

lancaster

  • Gość
29-08-2014, 17:14
Obejrzyjkcie sobie wnetrza 47labs albo chyba jeszcze lepiej wzmakow Cary Audio.
Proponuje tez niesmialo przestac jexdzic po sobie, bo obaj Panowie robicie pewnie fajne rzeczy, ludzie za granica czasami robia to inaczej, czasami lepiej czasami gorzej a tego typu rozmow chyba nie ma.

Michal ma montaz ala Japonska manufaktura, Mikolaj bardziej przemyslowy, aczkolwiek pcb zaprojektowac i zlecic tez nie jest zadnym dramatem.
Dla mnie oba podejscia OK, Michal inwencja wzronicza, Mikolaj lądny gotowiec.
I po grzyba ta strzelanka ?

Przypominam ze autor watku w audiosalonie ma pelne prawo do zazyczenia sobie usuniecia z niego tresci dowolnych.

Pozdrawiam

mikolaj612

  • 347 / 3589
  • Zaawansowany użytkownik
29-08-2014, 17:20
Lancaster zlecić to nie problem, ale zaprojektować ? Samodzielnie no niby też nie, ale zaprojektować je dobrze to bym dyskutował.

Nie mam jakiś naładowanych elektroniką ampów ale kilkaset godzin na dopracowanie w każdym calu laminatu schodzi, w przypadku daca to spokojnie można liczyć min. pół roku na zaprojektowanie PCB samodzielnie w domu biorąc pod uwagę, że ktoś może poświęcić temu niemal w każdy dzień kilka godzin.

Ale nie spamuję już więcej, bo temat płytek to jest bardzo obszerny i tutaj każdy co projektuje może mieć inne zdanie i przemyślenia, mi to zabiera niesamowitą ilość czasu.

lancaster

  • Gość
29-08-2014, 17:55
Tez nie problem, Eagle + podstawowe zasady prowadzenie sciezek sygn, zasilania i masy.
Tak naprawde klient placi za dopracowanie topologii ukladu + dobor komponentow, wklad zwiazany z projektowanie pcb stanowi przy plytach glownych kompow ale nie przy pre slucvhawkowym.
Aczkolwiek kazdy ma pelne prawo do przeceniania swojej pracy :-)

Corvus5

  • 2596 / 5354
  • Ekspert
29-08-2014, 18:01
Spodziewałem się czegoś innego, ale każdy robi tak, jak woli. U mnie to potrafi wyglądać tak, jak w załączeniu i kto by pomyślał, że to działa, a lutowanie jest o wiele szybsze niż przez płytkę uniwersalną, a nawet ścieżki są krótsze. Skąd się biorą takie piękne obudowy jak Sonic Pearl? Są personalizowane gotowce czy robione od podstaw?

lancaster

  • Gość
29-08-2014, 18:04
Corvus, zwalaszcza smd mnie ujely :-) spoko, dla mnie bardzo OK, takie pospawane drzewo jest nie do ruszenia :-)