Audiohobby.pl

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy

A.H.

  • Gość
06-12-2010, 13:32
c.d.n

http://audiohobby.pl/topic/10/5798#187252


Mit freundlichen Grüssen
A.H.

.............................................................................
Maine damen und herren, hier ist wunderbar !

Vinyloid

  • 2470 / 5146
  • Ekspert
06-12-2010, 13:35
Zgłaszam oficjalny wniosek aby na spotkaniu językiem urzędowym był niemiecki. Wyniki testów również proponuję opublikować w tym języku. Za jednym zamachem poszerzymy grono czytelników o strefę niemieckojęzyczną i pozbawimy możliwości dyskusji rodzimych malkontentów, którzy mowy okupanta nie znają.

fallow

  • 6457 / 5901
  • Ekspert
06-12-2010, 13:44
@Vinyloid: W zupelnosci wystarczy jezeli bedziesz dawal takie jak np. Woo Audio. Wszyscy sa bardzo zadowoleni bo tak czy siak - sa to jednak NOSy a nie ruskie a z dostepnoscia takich jest prosto. Cena takze nie jest absolutnie kosmiczna. Przy 10 sztukach Philipsow ECG 6922 cena to jakies 39 PLN za sztuke. Watpie aby ktos oczekiwal ze mu wsadzisz od razu CCa.

Vinyloid

  • 2470 / 5146
  • Ekspert
06-12-2010, 13:51
A porównywałeś te Philipsy np. do 6n23p ? Cena obu jest, z tego co wiem, dość zbliżona.

fallow

  • 6457 / 5901
  • Ekspert
06-12-2010, 14:12
Tak. Mialem wiele 6n23p w roznych odmianach i z roznych nachyleniem charakterystyki. Philipsy JAN ECG 6922 to dla mnie bardzo dobra, wywazona lampa za przystepne pieniadze. Oczywiscie wcale nie jest powiedziane, ze komus "nieokrzesanie" 6n23p nie moze sie bardziej podobac.

Jack Woo tez uzywa wlasnie takiej nie bez powodu, jest latwo dostepna, tania i po prostu dobra.

Vinyloid

  • 2470 / 5146
  • Ekspert
06-12-2010, 14:15
No to nie pozostaje mi nic innego jak ją przetestować :-)

jjurek

  • 2066 / 5862
  • Ekspert
06-12-2010, 14:17
Ruskie lampy nie są złe.
Często były zrobione lepiej i z lepszych materiałów niż zachodnie.
Produkowane były przez fabryki militarne, gdzie nie żałowano pieniędzy na technologie i materały.

Ceny lamp amerykańskich czy zachodnioeuropejskich są napędzane sztucznie.
Zwróćcie uwagę, jak Rosjanie sprzedają lampy na Ebaju- za grosze, prawie  "na wagę".
Nie potrafią zrobić "marketingu". Stąd niskie ceny.


Mam  kilka typów lamp ECC88- nie ma wśród nich " najlepiej grających".
Wszyskie grają dobrze po dopasowaniu prądów.

Najsolidniej zbudowane są 6n23p.
Ruscy nie robili bajerów w stylu "Gold Pin". Nie patyczkowali się- od razu robili rodowane :)


Zamiast kupować drogie NOS- taniej jest próbować wyciągnąć z posiadanych tub  maksimum ich możliwości/ dopasować do swoich preferencji (wymiana 2 albo 4 rezystorów).

PS. Jednymi z najlepiej ocenianych lamp EL34 były  Siemensy- produkowane przez wschodnioniemiecką RFT :)
Porównajcie ich ceny...

almagra

  • 11514 / 5586
  • Ekspert
06-12-2010, 14:23
Z 6n23p najlepiej brzmią te które mają otwarte anody,gorzej te z zawiniętymi,a całkiem źle te z okienkami w anodach.Źle brzmią też Tesle,te gold pin również.

jjurek

  • 2066 / 5862
  • Ekspert
06-12-2010, 14:30
>> almagra,

Być może już nieco głuchy jestem...

Ważniejszą rzeczą od samych lamp jest ich zasilanie, kabelkologia, masa itp.


Tym różnią sie wybitne konstukcje od tych "inżynierskich".

fallow

  • 6457 / 5901
  • Ekspert
06-12-2010, 14:35
To wszystko jest moim zdaniem dosc sliskie. Lampy byly z reguly testowane na probkach. Jezeli kilka z seri przeszlo np. pomyslnie test aby zostac zakasyfikowane jako miliatarne automatycznie tak oznaczana byla cala seria. Zrodlem pochodzenia moga byc np. powojenne sklady zostawiane przez wojsko odrzutow. Generalnie w przypadku lamp z lat zaraz po drugiej wojnie swiatowej czesto to wlasnie tak wyglada, ze wieksza pewnosc ma sie kupujac egzemplarze "nie-militarne". Czesto tez, wypuszczane sa ze starych skladow lamp z bylych wojskowych fabryk, magazynow. Czasem ktos kupi wieksza partie w ten sposob wlasnie takich NOSow odrzutow ktore nie zostaly uzyte poniewaz byly odpadami mimo, ze probki przeszly test i potem puszcza na eBayu. To sie akurat tyczy w raczej lamp europejskich i amerykanskich.

No i Rosjanie tez potrafia windowac ceny, przykladem moze byc MELZ 6H8C 1578. Srednio 75 USD za sztuke, jezeli ma 5 dziurek w plytce.

Bardzo czesto tez za te lepiej grajace uwazane se te mniej zaawansowane technologicznie.

almagra

  • 11514 / 5586
  • Ekspert
06-12-2010, 14:43
Oczywiście,że lampy były sortowane na lepsze i gorsze.Taki np.JJ to te dobre wysyła tylko do Stanów i nie podniecajcie się tymi dostępnymi u nas bo to odrzuty 6 sortu.Jak chcesz mieć taka naprawdę dobrą,a JJ robi naprawdę dobre lampy, to tylko via USA!!!

MicSzu

  • 73 / 4952
  • Użytkownik
06-12-2010, 18:49
Widzę, że rozmowa się wam spodobała ---> cieszę się z tego powodu, Mam nadzieję, że uda mi się wysłać wzmacniacz na spotkanie o ile ze wszystkim się wyrobię bo na dodatek wszystkiego dziś miałem małą kolizję drogową ( ale papierkowej roboty mase ).

Co do pomiarów wzmacniacza, postaram się je wstawić gdy tylko ich \'\'dokonam\'\'  --> (rozmawiałem ze znajomym  kolegą inżynierem z tej dziedziny posiadającym znakomite zaplecze sprzętowe, i zgodził się w wolnej chwili wykonać dla mnie takie pomiary:))



Pozdrawiam.

  • Gość
06-12-2010, 19:48
"Ważniejszą rzeczą od samych lamp jest ich zasilanie, kabelkologia, masa itp.
Tym różnią sie wybitne konstukcje od tych "inżynierskich".

I po tych słowach należałoby powiedzieć AMEN.
Bo nic tak nie pobudza wyobraźni jak opowieści o lampach zza wielkiej wody.

Robeeert1

  • 722 / 5566
  • Ekspert
06-12-2010, 20:26
Fallow zależy jakie lampy i do czego miały być użyte, znam przypadki kiedy każda sztuka była bardzo dokładnie sprawdzana i testowana w najsurowszych warunkach,  wartość audiofilska "bezcenne"- przynajmniej dla mnie,

"""...The Bendix Red Bank TE-21 is a 2C51 type dual triode that was produced exclusively by a division of Bendix Aviation during the late \'50s and early \'60s. It was manufactured solely for the military and was an integral part of the on-board guidance circuitry for ICBMs. Every TE-21 produced was tested for 100 hours run-in
under various overload vibration and shock conditions likely to be encountered in service, and had to match sections exactly, before it was allowed out the door.
 The cost, to the government, of every tube produced is estimated to be in excess of $250 (1950s dollars.)... "

fallow

  • 6457 / 5901
  • Ekspert
06-12-2010, 20:44
Odpowiadasz na wpis
>> Robeeert1, 2010-12-06 20:26:51

Nie no masz racje, w przypadku Bendixa to sprawa jest prawdziwie wykwinta :D :))

"Bendix the tomorrow people"