Audiohobby.pl

Zestaw sterow + filmy

hasos

  • 25 / 5221
  • Użytkownik
22-11-2010, 13:01
Prośba o radę w wyborze zestawu stereo, który głównie będzie grał muzę, ale czasem i film. Chodzi o zestaw w granicach 3-4 tyś. Amplituner + odtwarzacz dvd (z dobrą jakością odtwarzania muzyki + usb), no i kolumny: stojące, drewniane. z dobrym niedudniącym basem, który schodzi nisko i miło potrafi zamruczeć. inne pasma żeby były zrównoważone, naturalne, nez wycięć.

Z tego, co poczytałem, to ampli mógłby być np. HK 3490.

hasos

  • 25 / 5221
  • Użytkownik
23-11-2010, 16:50
 Poniżej typy, które wydały mi się sensowne po przeczytaniu recenzji w sieci. Będę wdzięczny za uwagi i propozycje.

1. Harman Kardon HK 980 i Harman Kardon HD 980 (na ++)
2. Xindak A-06 i C-06 (na +)
3. Cambridge Audio Azur 540 C v2 i Cambridge Audio Azur 540 A v2 (++)
4. NAD C315 BEE i NAD C515BEE (mniej)
5. Marantz cd 5003 i pm5003 (na ++)

Z tego, co wyczytałem to zestawy ocieplone, "lampowe" w charakterystyce. Bardzo proszę o opinię i jakieś kolumny do tego w granicach 2 tyś. Lepiej podłogowe, ale jak niepodłogowe będę dużo lepsze w tej samej cenie, to mogę rozważyć.

Zestaw będzie w pokoju ok 20mkw. Lubię brzmienie nieostre, właśnie takie lampowe, z miękkim basem, nisko schodzącym. co nie oznacza, że nie zależy mi na szczegółach, scenie, rozdzielczości. Chcę, by grało to nieostro i bez dudnienia midbasu. Ma być nastrojowo i miło.

ogorek

  • 855 / 5225
  • Ekspert
23-11-2010, 18:42
A nie chcesz uzywac do tego PC-ta ? U mnie w salonie za DVD/BP robi PS3

W gabinecie PC + hiface (transport cyfrowy) + DAC + amp stereo + kolumny

Mógłbyś spróbować PC + karta (jakiś XONAR ST - tu @fallow ma lepszy przegląd) + amp + kolumny.
Karta grafiki z wyjsciem HDMI lub DVI i naprawdę jest duuuuża frajda.

Ja mam energetyczny "oleisty" (kiedys @fallow tak napisał o basie w ultrasonach) bas, powiedzy "anologowe" brzmienie. Jest to efekt wzmacniacza HEED Obelisk SI. Gdzies tam w którymś wątku @lancaster zachwalał amp w cenie 2 kPLN (HEED to w PL wydatek 3900, na wegrzech ponizej 3 kPLN). Co do kolumn to kazdy ma inną opinię. Ja bardzo mile wspominam Mission V39 (chyba jakos tak) - ostatnie podstawkowce Mission robione w UK.

Sam mam wysmiane przez Lancastera "piszczalki" Audiophysic Yara (kiedys byl tylko jeden model). Jakos tak z moją elektroniką, okablowaniem gra to energertycznie z dużą dynamiką, zróznicowaniem barwy i brzmienia (w stronę analogową).

Na pewno jak masz mozliwosć odsuniecia kolumn/monitorków na 1m od ściany to polecałbym Dynaudio (cos z klasycznych Focusów). Jak wspomnialem w temacie kolumn bedzie tyle opinii ile osób.

Ja jedynie mogę polecić dobrze zestrojony zestaw stereo do filmów. Znajmy po próbach z róznymi klockami do kina domowego (dosyć uznane i drogie komponenty) tez zmienił zestaw na stereo ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

hasos

  • 25 / 5221
  • Użytkownik
23-11-2010, 23:36
Na początku myślałem, żeby zaprzęgnąć do tego pc, ale sprzęt ma stać w salonie ( :) ) i niezbyt mi pasuje gdzieś tam upychać pc. Do lapka nie dokupię jakiejś porządnej karty, poza tym wtedy zaczyna się robić zbyt dużo składowych.

Powiem tak: najważniejsza jest muzyka, filmy to będzie niewielki procent, choć oczywiście dobrze, by efekt był również w tym przypadku dobry.

Myślałem, żeby kupić wzmacniacz + odtw. dvd/br jednak z tego, co wyczytałem, to jakość dźwięku będzie lepsza z cd-ka. Generalnie to wolałbym mieć powiedzmy amplituner + dvd/br, wrzucić płytkę dwd z muzą i już. Tylko czy dostanę w tej cenie taki zestaw, który zagra tak dobrze, jak cd + wzmak?

Nie znam się na tym na tyle, by kupować sprzęt gdzieś za granicą itp. , także musi być z polskiej dystrybucji, no i tak żebym mógł posłuchać przed kupnem. poza tym nie chcę wydawać nie wiadomo ile: wiem, że 5 tyś w audio to grosze, ale jak mówię, chcę coś najlepszego na miarę możliwości finansowych (jak np. ze słuchawkami: hd380 tanie i dobre :) ).

do wzmaka podpinał będę jeszcze tv + xbox, dvd.