Audiohobby.pl

GP - Grupa Poznańska

Makduf

  • 499 / 5478
  • Zaawansowany użytkownik
22-11-2010, 21:59
Dużo zależy od terminu, ale jak najbardziej jestem na tak. Bardzo żałuję, że obowiązki nie pozwoliły mi przybyć na poprzednie spotkanie, bo sądząc po wpisach Kolegów było bardzo udane. Mam nadzieję, że tym razem czas pozwoli mi na przybycie. Jeśli przybędę to oczywiście nie z pustymi rękoma; mogę np. podrzucić coś ze "szkoły" ortho.

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
22-11-2010, 22:07
Nie żebym jechał od razu do Poznania, ale co tam Makduf masz w kolekcji?

Makduf

  • 499 / 5478
  • Zaawansowany użytkownik
22-11-2010, 22:58
A nic wielkiego; orthodynamiczny vintage, czyli YH-100 :-)

Ahmed

  • Gość
23-11-2010, 15:50
Tej ! Poznańskie pyry ?
 Łajt Birda nie chce się posłuchać ?  Wziuńć się za spotkanie a nie marudzić pod nosem, szczuny jedne !

__________________________________________

" Pamietaj tez, ze jestes tu dzieki uprzejmosci administracji i moderacji" - Yamnick, moderator audiostereo.pl

reactor

  • 1649 / 5333
  • Ekspert
23-11-2010, 16:18
Tej Ahmed Ty myślisz, że ktoś da się nabrać na te Twoje tanie sztuczki? Doskonale wiemy, że od dawna próbujesz przeniknąć wraz z lamą do naszych szeregów, ale zapewniam Cię, że próżny Twój trud! Darowałbyś sobie tą łamaną gwarę poznańską!

Goras

  • 20 / 5280
  • Użytkownik
23-11-2010, 22:54
Mi też nie udało się dotrzeć na ostatnie spotkanie, ale jestem chętny na kolejne ;] Jestem w stanie załatwić salkę w miarę nadającą się na odsłuchy, nie jest to szczyt luksusu, ale za darmo i dojazd wygodny, lokalizacja na Ratajach, Politechnika.

reactor

  • 1649 / 5333
  • Ekspert
26-11-2010, 19:47
Ktoś coś wie na temat towaru WBA? dotarł już i jeśli tak to do kogo?

GratefullDe

  • 17 / 4910
  • Nowy użytkownik
28-11-2010, 16:22
Jeśli chodzi o wba HPA Master to ja go mam, nie chwaląc się oczywiście :)

GratefullDe
...

laufey

  • 42 / 4954
  • Użytkownik
28-11-2010, 16:43
chwalic sie chwalic prosze tylko bardziej wizualnie(zdjecia jakies wrzucic trza) i jak to to gra:)
jay

reactor

  • 1649 / 5333
  • Ekspert
28-11-2010, 17:12
Pewnie pewnie, proszę zamieszczać zdjęcia!

GratefullDe

  • 17 / 4910
  • Nowy użytkownik
28-11-2010, 17:47
Zdjęcia zrobię i wstawię, obiecuję. Na razie napiszę tylko, że obudowa jest taka jak HPA - 03. Na moją prośbę lampy są schowane, wymagało to zamontowania dodatkowego wentylatorka. Trochę o tym co wśrodku: lampy to 2 x 6N6P oraz 1 x 6N23P-EW, potencjometr Alps, pozłacane złącza sygnałowe, wtórnik pracuje w układzie ze wspólną anodą, przewody ekranowane z pełnej miedzi, wyjście przedwzmacniacza, zintegrowany kabel sieciowy. Moc dwa razy większa od HPA-03 Reference.
Co do brzmienia to mogę tylko w superlatywach, natomiast nie mogę z niczym porównać oprócz Beresforda 7520, który to on został pozamiatany w pierwszych 5s odsłuchu. A ja głupi myślałem, że on dobrze brzmi :( Takie są skutki niewiedzy niestety.
Gra jak marzenie, moje marzenie bo rozmawiałem przed zakupem z Panem Piotrem i określałem czego się spodziewam. Nie wiem na ile wba wzięła moje sugestie pod rozwagę ale dostałem to czego oczekiwałem. Przysłowiowa szczęka spadła mi przy Dire Straits You And Your Friends z płyty On Evry Street - tego słuchałem na początku. Pierwsze co rzuciło mi się w uszy to bardzo dobra szczegółowość, klarowność dźwięków i otoczenia. Niemalże czuć na wyciągnięcie ręki studio, powietrze w nim, ten klimat, super.
Słucham na HD 598 i myślę, że jakoś to się jedno z drugim zgrywa. Mam fajny bas, nisko schodzący, mam sporo dobrze podanej średnicy, nic nie jest wywalone na wierzch, wysokie nie "dają" po uszach za to brzmią przyjemnie i naturalnie.
Nie słuchałem jeszcze na nich repertuaru z muzyki klasycznej (wzmacniacz mam raptem od czwartku) ale w jazzie, T. Stańko Selected Recordings, utwór pierwszy gdzie trąbka Pana Tomka gra bardzo wysoko, brzmi to rewelacyjnie czysto i nie drażniąco w odróżnieniu do odsłuchiwanego Beresa gdzie po prostu on nie wyrabiał i robiło się z tego kłucie w uszach i jedno ziarno.
Przepięknie brzmią płyty z repertuaru No-Man: Heaven Taste, Rogera Watersa czy Mostly Autumn. Szczególnie w tym ostatnim radzi sobie wzmacniacz dobrze ze szczegółowością - ucho łowi wszelkie instrumenty a gra ich tam czasem całkiem sporo tkając taką pajęczynę, plątaninę dźwięków.
Bardzo dobra dynamika i ekspresja, nie ma mulenia, bas podany w sposób taki jak lubię, czyli sprężysty i punktowy, fajnie akcentowany.
Pan Piotr z wba mówił, że po ok. 100 h będzie brzmiał jeszcze lepiej może być lepiej? Ja nie wiem, jestem zbyt mało doświadczonym użytkownikiem urządzeń przenoszących dźwięki. Proszę więc mój opis traktować jako odczucia subiektywne i z przymrużeniem oka choć mam nadzieję, że coś udało mi się uchwycić w charakterze brzmienia tego urządzenia i byłem wstanie Wam to przybliżyć.
Pozdrawiam
GratefullDe
...

laufey

  • 42 / 4954
  • Użytkownik
28-11-2010, 17:54
A ile ten ptak bialy co by nie powiedziec kruk:) sie ceni?
co sklonilo cie do tego modelu a nie hpa 03
jay

GratefullDe

  • 17 / 4910
  • Nowy użytkownik
28-11-2010, 18:01
Aaaaa.. cenę to myślę, że trzeba indywidualnie uzgadniać ze stwórcą :) Do zakupu tegoż a nie innego skłoniły mnie namowy Pana Piotra. Sporo czytałem o HPA - 03 i byłem na niego właściwie zdecydowany. Po rozmowie z właścicielem firmy doszedłem do wniosku, że można zaryzykować i wziąć coś nowego. Myślę, że warto było.
GratefullDe
...

reactor

  • 1649 / 5333
  • Ekspert
28-11-2010, 18:07
GratefullDe jesteś ze stolicy Wielkopolski?

GratefullDe

  • 17 / 4910
  • Nowy użytkownik
28-11-2010, 18:11
Tak, jestem z Wielkopolski. Okolice Kalisza precyzując.
GratefullDe
...