Audiohobby.pl

Co nagraliśmy ostatnio na VHS, DVD, itp.

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
11-03-2024, 19:01
Temat mogę zmienić... to żaden problem. I bedzie dotyczył tylko nagrywania na VHS lub S-VHS...

Jeśli mógłbyś, to byłbym wdzięczny :) I jeśli nikt inny nie ma nic przeciwko.

Napisze duże OT to doprowadzi ( to ograniczenie wszystkiego po kolei ) do kompletnego odizolowania i będziemy z powrotem zapierdzielać i wydobywać złoto dla nich.....

A tak poważnie to ciężko coś teraz nagrywać na kasety w dobie cyfrowego zapisu, no bo sobie ponagrywam potem  VHS mi padnie i co z kasetami ?
Poza tym  np do nagrywania Bonda wybrałem jakąś kasetę i dała mi ona trochę więcej czerwonego koloru, wiecie o co chodzi.
ech ... kasety się starzeją ........

No to w ogóle przestańmy nagrywać na kasety, bo za 20 lat może nie będzie ich na czym odtworzyć... Ja wychodzę z założenia, że dopóki maszyny które tak lubimy działają, należy się nimi cieszyć, a nie odesłać do lamusa. Możesz sobie zrobić kopię na DVD, Blu-Ray, wrzucić na serwer czy co tam uważasz za najbezpieczniejsze, a dopóki mam sprawne magnetowidy, będę się cieszył nimi i kasetami. Może jeszcze przez 5 lat, a może 50... Nie wiem i nie zamierzam dramatyzować, co piszę już po raz kolejny.
A to że masz więcej czerwonego koloru to nie jest wina wieku taśmy.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
11-03-2024, 19:03

Teraz jeszcze będzie nowa wersja Obcego  gdzie za Ripley też jaka hebanka będzie.

Nawet nie strasz, bo "Obcy" to moja ulubiona seria filmowa odkąd miałem 12 lat...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
11-03-2024, 19:15
Wina taśmy bo na innej jest ok  a nagrałem juz 2 kasety 240 w LP na testy.

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
11-03-2024, 19:17
To typu taśmy, a nie jej wieku, bo nie wierzę, że z wiekiem przybywa lub ubywa któregoś koloru...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
11-03-2024, 20:39
Nawet nie strasz, bo "Obcy" to moja ulubiona seria filmowa odkąd miałem 12 lat...

Nie straszę :)   Napiszę jak to będzie wyglądać i nie będziesz już musiał oglądać.
    No więc Ripley nie wysadzi w -hmmm-  kosmos-  tego wypasionego transportowca z silnikami Rolls Royce z ciągiem po 1,5 miliona ton na sztukę.   Tylko złapie ksenomorfa za - powiedzmy jaja, czy co to on tam ma wrażliwego.   I jak ściśnie to on wyśpiewa skąd pochodzi :)
Ripley weźmie go na smycz jak pudelka i zrobi zwrot tym transportowcem- poleci gdzie trzeba i wybije wszystkich.    Potem będzie proces w sądzie  za zbrodnię masowego ksnomorfobójstwa.   Ale kolega Ripley ze szkoły- również muźin prawnik od spraw obcych-  wybroni ją że to niby w afekcie i takie tam.    Za karę wyślą ją na planetę predatorów żeby trochę szefowała :) i trzymała ich krótko za-  nooo-  wiadomo.
   Ale sprawy się skomplikują bo któryś zechce ją wykorzystać-  a ona okaże się lesbijką i na predatora nie poleci.
  Potem będzie druga część :)

aaaa, zapomniałem:   Przy okazji z niewoli predatorów uratuje Arnolda Terminatora i Chucka Norisa
« Ostatnia zmiana: 11-03-2024, 20:47 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
11-03-2024, 23:25
W wolnej chwili sprawdze inne kasety jeszcze i zwrócę uwage na kolory, zmieniałem różne kable .... magnetowid w rozkładzie, może pasek dojdzie jutro poskładam na sztywno, tamta taśma była prosto z giełdy przechowywanie takie sobie.
W temacie.
... dzisiaj zrzuciłem na kasete video parę płyt, głównie muzyka elektroniczna jakieś spaceinvaders i inne koto, jutro dogrywka do końca taśmy.

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
12-03-2024, 06:35
A za Chani powinna grać Jenna Ortega to  zapewne byłoby coś sensownego z tej mega ważnej postaci.
Może ktoś pomyśli, że jestem poza tematem, to ja proponuję: Maria Lucélia dos Santos. ;)
A na Poul'a Atrydę proponuję: Rubens de Falco da Costa. Zawsze to jakaś ciągłość by była. ;););)
« Ostatnia zmiana: 12-03-2024, 06:37 wysłana przez ArturP »

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
12-03-2024, 07:21
Dobry pomysł :)    Rozumiem że wojna z Harkonnenami miałaby być nieco dłuższa hehehehe niż w książce.   Ale Leonsio Atryda już chyba w piasku leży od jakiegoś czasu to lekko nie będzie :(
     Kurde, Kuba nas prześwięci-  szczególnie mnie-  lepiej się zamknę :)

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
12-03-2024, 13:15
A właśnie, poza tematem:

Kurde, Kuba nas prześwięci-  szczególnie mnie-  lepiej się zamknę :)

W "odpowiedziach" nie ma opcji "off top" , więc nie mogę o nim informować poza werbalnie.
Co do Leoncio Atrydy, to przecież dziś jest AI do dyspozycji.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
12-03-2024, 18:48
No tak, racja  :)
   Tak więc trochę jeszcze napiszę, nawiązując do poprawności.    Że to muszą być tęczowi, czarni i oczywiście politycznie poprawni.
Ciekawe co zrobiłaby komisja od Oskarów w sprawie Diuny-  bo i tak będą mieli ciężki orzech do zgryzienia heheheheh.    Pewnie oskary dostanie Cleopatra czy inny Batman.   No ale co by zrobili gdyby w nowej Diunie było całe mnóstwo muźinów?    Mam na myśli że Harkonnenowie szczernieli w imię poprawności :)     
    Ale by było heheheheheh

Feyd Rautha Muźin

W sumie wystarczy odwrócić luminację :)

Swoją drogą nowa jego wersja bardzo mi pasuje-  wogóle Harkonnenowie są spoko :)   Gdybym był świadkiem pojedynku z Leonsio Atrydą-  wróć Paulem :)  Na dzień dobry to nie postawiłbym na niego złamanego solaris -  Paula oczywiście

Gustaw

  • 3856 / 3315
  • Administrator
12-03-2024, 19:10
Panowie :-) Nie "odpływajmy" do krainy czerwi i melanżu :-)

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
12-03-2024, 20:43
Haha Robert, ładnie pojechałeś z wizją nowego Obcego :D
Ale tak, jak napisał Gustaw - pozostańmy bardziej przy temacie, a wątek poświęcony filmom właśnie utworzyłem i tam zapraszam do dalszej dyskusji :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub