Audiohobby.pl

Kryteria przy zakupie sprzętu audio

Gustaw

  • Gość
16-11-2010, 01:47
Jakie kryteria powinny być brane pod uwagę przy zakupie sprzętu audio ?
Próbuję dociec jak to jest faktycznie, bo padają tutaj, na forum audio, dosyć zaskakujące oponie.

Otóż miałem okazje przeczytać, że ważne, in plus, są takie elementy jak:

- Dobre recenzje w prasie audiofilskiej
- Dobre recenzje w internecie
- Ilość gwiazdek w rankingu
- Pierwsza litera nazwy firmy
- Dobre zdanie konstruktora o swoim produkcie
- dobre zdanie o konstruktorze
- Niższa od sugerowanej cena
- Schemat budowy
- lenistwo
- intuicja zamawiającego
- masywna budowa
- dreszczyk emocji towarzyszący świadomości ryzyka dokonania kompletnie nieudanego zakupu

O czymś może zapomniałem ?

Umieściłem ten watek celowo w zakładce stereo bo w końcu to co i jak kupujemy powinno mieć decydujący wpływ na jakość dźwięku, który w przeważającej większości przypadków, jest dźwiękiem STEREO. Dla ułatwienia dodam, że tak samo nazywa się zakładka w jakiej ten wątek zakładam.

Jakie jeszcze kryteria są cenne oprócz tych wymienionych ?


Dudeck

  • 5101 / 5855
  • Ekspert
16-11-2010, 02:04
Gdybym miał dwa identyczne samochody , ale z różnym ogumieniem ( lecz tej samej kategorii : letnie ) pewnie jeżdżąc nimi kilka dni na zmianę nie wychwyciłbym jakiejkolwiek różnicy . Ale mnie się udało ponieważ wpierw parę lat jeździłem na jednych , a po zmianie na drugie od razu wyczaiłem różnicę . Ten sam kierowca ( czyli ja ) , te same codzienne trasy , to samo auto - czy ktoś taki jak ja mógłby później służyć radą dla kogoś jeżdżącego tylko "w niedzielę" , ale chcącego mieć pewność , że jeździ na lepszych oponach ?    

Dudeck

  • 5101 / 5855
  • Ekspert
16-11-2010, 02:22
Ludzie , którzy "nie siedzą" w branży audio 24 godziny na dobę jak rasowi audiofile ufają , że ci drudzy  pomogą im w wyborze sprzętu na zasadzie fachowości . Jeśli zawodowi recenzeci piszą , że jedne kolumny mają niższy bas od drugich , które to znowu mają metaliczną górę , to to jest fakt . A czy się to komuś podoba czy nie , to już inna para kaloszy , sprawa gustu na zasadzie czy lubimy taki bas , czy lubimy taką górę . "Klient" ma prawo sądzić na zasadzie zaufania , że jak z tego recenzowanego zestawu zakupi sobie te ocenione jako kolumny z najniższym basem , to tak właśnie będzie . On przecież i tak będzie szukał tego co lubi .  
 

Dudeck

  • 5101 / 5855
  • Ekspert
16-11-2010, 02:35
Wszystko rozbija się o tak zwaną rzetelność i niezależność , jeśli to jest przestrzegane , to dobre opinie w prasie branżowej to chyba nic złego .