Audiohobby.pl

Potęga audiofilskiej naiwności

Gustaw

  • Gość
16-11-2010, 12:14
>> lancaster, 2010-11-16 12:06:45
Wspominam o tym bo ampy właśnie dotarły

:)  !!! Właśnie zakomunikowałem dzieciom, że w tym miesiącu z kieszonkowego nici.

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
16-11-2010, 12:19
jak mawiała moja znajoma - Okazja nie puka do drzwi :)



moim zdaniem w tej całej dyskusji pominięto jeden z najważniejszych czynników

człowiek ma zupełnie inny stosunek do cudzego sprzętu
a zupełnie inny do tego, za który zapłacił z własnej krwawicy
w dodatku jeśli sam podjął decyzję o zakupie (a nie żona na przykład)

w tym drugim przypadku często włącza się mechanizm szukania pozytywów na siłę
(oczywiście, "nas to nie dotyczy - my podchodzimy do świata obiektywnie")
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
16-11-2010, 12:30
"człowiek ma zupełnie inny stosunek do cudzego sprzętu
a zupełnie inny do tego, za który zapłacił z własnej krwawicy"

noooo magus, znam kilka osób które mają dystans i sie nie przejmują bo albo faktycznie bardzo lubią swoje klamoty i cudze opinie nie musza byc dla nich budujące :-) albo wiedzą ze coś tam by sie przydało zmienić ale też mają fun z tego co stoi u nich w tej chwili i żadne mity nawet odrobinę nie psują im przyjemnosci słuchania muzyki.

A kupowanie owczym pędem to tak jak wspomniał wcześniej mandek - przypomina Forex osoby która nie ma określonych zasad (np. kupujemy 5 odtwarzaczy za max 3/5 ceny w ciemno :-) i po ew nietrafieniu w gust/system sprzedaż .....bez odsłuchu to jest potrzebny system zakupowy :-))))

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
16-11-2010, 16:03
to może trochę inaczej

jak człowiek zrobi zakup na który się mocno nakręci
(a wyobrażam sobie, że przy takiej okazji i inwestycji w ciemno, jak w naszym wątku, oczekiwania wielu są ogromne)
to potem niektórzy (nie wszyscy) sami sobie potrafią tłumaczyć, że nie są jeleniami (nie podjęli głupiej decyzji)
i wtedy nie ma siły - klocek musi grać
Odszedł 13.10.2016r.

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
18-11-2010, 19:08
Bylem wlasnie aby ustalic w salonie godziny odsluchu wspomnianego tu Audiolaba 8200CD, dla odniesienia, pracujacy tam pan zaproponowal mi zrodlo Quada (obrazek ponizej) w zblizonej cenie, wiec porownanie bedzie mialo jakies rece i nogi...