Audiohobby.pl

Vifa M18Wh mała czy duza awaria

GNAKED

  • 44 / 5284
  • Użytkownik
02-11-2010, 22:58
Witam
Mam dwie vify M18WH, zakupione zostały jakiś czas temu. Na początku grały ok.
Po pewnym czasie jeden głośnik zaczął lekko charczeć ale ..
- charczą tylko na niektórych kawałkach i to w zakresie od 80-200 hz
- jest to bardziej takie charczenie jak przepalonego głośnika, trochę jak obcieranie się membrany
- znika wtedy muzyka jest tylko charczenie
- zawieszenia sprawne
- jazz, małe składy, niski bas gra czysto - najgorzej elektronika i dobrze nagrany rock gdzie po prostu wtedy w tym zakresie jest jakaś masakra
- po jakimś czasie zaczął drugi głośnik
- puszczenie szumu - sweapa nic się nie dzieje
- że akurat głośniki te były w kolumnach zrobionych dla kolegi, dałem mu swoje i jak na razie zostałem z takim wynalazkiem
- od razu odpowiadam ze sprawdzałem rożne konfiguracje sprzętowe, a także graja w moich paczkach teraz, w moim systemie i nic się nie zmieniło.

Czy coś da się z tym da zrobić?
 
GNAKED

grimskullcrusher

  • 14 / 5133
  • Nowy użytkownik
03-11-2010, 10:06
"- znika wtedy muzyka jest tylko charczenie"

oznacza to, że to nie głośniki charczą, tylko dostają taki sygnał...

colcolcol

  • 925 / 5273
  • Ekspert
03-11-2010, 10:22
>> GNAKED
 charczą tylko na niektórych kawałkach i to w zakresie od 80-200 hz

Na logikę: "niektóre kawałki" masz w kiepskiej jakości.  

>> GNAKED
Czy coś da się z tym da zrobić?

Poszukaj tych "niektórych kawałków" w oryginalnej wersji (CD?) a już na pewno usuń, jeżeli to mp3...  

GNAKED

  • 44 / 5284
  • Użytkownik
03-11-2010, 11:19
Nie mam aż tak kiepskiej jakości muzyki, jest to cd lub rip cd we flac. mp3 - prawie nie używam  mam może z 3 płyty :) w tym formacie.
Tak jak pisałem na drugiej parze identycznych głosników nie charczy do tego dwie pary paczek i troche roznych sprzetów było podłączane.
Wiec sprzęt i jakość muzyki odpada. Być może w innych kawałkach tez charczy ale na granicy percepcji.
Wygooglałem tylko jeden watek o podobnym problemie - w jakimś wątku car audio i dostał gość takie same odpowiedzi jak od was.
Na pojedynczych częstotliwościach nic się nie dzieje, najgorzej jak jest dużo się dzieje na niskich częstotliwościach.
Zakładam że cewka ma przebicie - jakoś nie mam zaufania do przewijania. Pewnie zostaje mi czatować na jakąś okazje kupna :)

 
GNAKED

GNAKED

  • 44 / 5284
  • Użytkownik
03-11-2010, 11:24
A może nasączyć czymś cewkę?
 
GNAKED