Audiohobby.pl

co zamiast Tesli w Voigt Pipe?

cocor2007

  • Gość
30-10-2010, 13:28
Jako drugi komplet kolumn mam Voigt Pipe z Teslą ARZ. Coś bym zmienił z nudów, bo Tesla gra przyzwoicie .

Powiedzmy, że nie ma ograniczenia cenowego, ale wolałbym taniej niż drożej. Głosnik musi być 8" bo dziury juz nie zakleję :-)

mordensiur

  • 934 / 5805
  • Ekspert
30-10-2010, 14:25
Visaton B200
Tang Band W8
Seas Exoic


Ponoć Dayton wypuścił 8" fullrange, a ptaszki ćwierkają, że Seas zrobi coś takiego w serii Prestige.

----------------------------------------------
Prawdę każdy ma swoją
Ulepszać - nie zmieniać

cocor2007

  • Gość
30-10-2010, 15:08
Visatona słyszałem w kilku konstrukcjach i jakoś tak niemrawo było.

Tang Band, Seas, Dayton - kto to w Polsce sprzedaje? Sorry, za banalne pytania ale nigdy sie tym nie interesowałem. A może ktoś ma jakieś używki na sprzedaż?

A Cube Audio ma jakiegoś  8" fullrange?

cadam

  • 4401 / 5889
  • Ekspert
30-10-2010, 16:40

lancaster

  • Gość
30-10-2010, 16:53
Cube Audio od przyszłego tygodnia bedzie miał nowy 18cm fullrange :-)
Możesz spróbowac dorobić krażek zaslepiajacy otwór w który wkręcisz mniejszy głosnik....zresztą dotyczy to każdego głośnika poniżej 8cali. Tesle bardzo lubiłem do tego stopnia ze tuning posunął sie do granic nieprzyzwoitości (stożki fazowe, C37 oraz inne lakiery do instrumentów w tym takie na bursztynie :-))
Głośnik z tego co mi wiadomo wycofany z produkcji. Szkoda. w tej cenie i dobrej aplikacji zawstydzał na co prawda nie każdym materiale muzycznym (np. nie na rozrywce czy rocku) takiego np. Thiela CS1.6. Do jazzu czy klasyki bardzo naturalne granie uważam - w sensie ze w naturze nikt jeszcze nie słyszał "bum" ani "cyk", choć większosć audiofilskiego towarzystwa bez takich efektów specjalnych jak bez ręki :-).
W każdym razie zestaw na F180 głośniku (nasza, taka trochę nietypowa konstrukcja) jako całosć bedzie grał conajmniej tak jak 3aReference Da Capo i nie robie sobie jaj :-)

Dayton wyglada fajnie ale trzeba go puscić przez filtr rlc tłumiacy pewnie upierdliwy pik w okolicach 2,5-6KHz, Seasa Prestige nie widziałem, czekam co za bestia sie wynurzy :-)
Exotic - cena mam nadzieje odzwierciedla jakosć, TB cena detal ok 1Kzł/szt, wyglada bardzo ładnie, gra też podobno OK z tego co znajomi ktoryz słyszeli opowiadali.

cocor2007

  • Gość
30-10-2010, 18:30
Wszystko mi w tym Exoticu pasuje oprócz ceny :(

A najtańszy Lowther, warto pakowac w VP?

cocor2007

  • Gość
31-10-2010, 13:17
lancaster, a ta wasza 18-tka już jakieś pomiary ma?

cocor2007

  • Gość
02-11-2010, 19:31
hej, marketing w Cube Audio nie pracuje? Klient pyta, k..a ! (potencjalny, hi,hi,hi )

lancaster

  • Gość
02-11-2010, 19:33
OK, OK :-) B edzie komolet pomiarów i parametrów T-S.
Prosze o cierpliwość do końca tygodnia.