Audiohobby.pl

Pokój DIY na wystawie Audio Show.

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 11:16
Wspominał już jakiś czas temu że nad czymś pracuje. Ostatnio wspomniał ze z berberysem i lucmasterem. Czyli towarzystwo bardzo dobre.
Nie wiem tylko czy koncepcja serwisu zamkniętego jest dobrym pomysłem, ale to juz sprawa autora.

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 11:39
Raczej wątpię zeby cokolwiek szkodziło kulturze red. ...albo inaczej - kultura jest Piotr. Tylko inna :-)
Akceptacja ordynarnych wyzwisk jeśli sa "politycznie poprawne" tzn. skierowane do "kogo trzeba".
Wtedy na finał dostaje sie bana od red. za to ze sie posiada "negatywny elektorat" :-)))))


Naprawde trzymam kciuki za serwis foxbata, bedziemy mogli tam spokojnie pogadac  palton.
Tutaj oczywiście równeiż serdecznie zapraszam.

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 11:41
No i napisz coś o wzmaku i kolumnach :-)
O DAC nie pytam nie dlatego ze "pomijam", tylko dlatego ze w temacie DAC nie spodziewam sie jakichś przełomów(tak ogólnie). Jeśli sie mylę to również prosze o info.

palton

  • 422 / 5395
  • Zaawansowany użytkownik
24-10-2010, 14:56
Hmm, kolumny w kształcie zbliżonym do kuli są moje, więc miałem okazję ich słuchać (chociaż ukończonych nie słyszałem jeszcze, bo gonię z ich wykończeniem na AS). Powstały min.  na bazie dyskusji w temacie KSZTAŁT OBUDOWY - WPŁYW NA DŹWIĘK (nie wiem czy mogę, jeśli nie to usuńcie link http://www.audiostereo.pl/ksztalt-obudowy-wplyw-na-dzwiek_57637.html/page__st__500)
Filozofia była taka, żeby zrobić kolumny w różnych kształtach o tej samej objętości z tymi samymi głośnikami, częściami zwrotnicy i porównać je. Póki co powstały te kulki, a na kanciate obudowy też przyjdzie pora. Niestety nie przewidziałem tak wysokich kosztów wytworzenia kulek, więc na drugie (kanciate) obudowy trzeba będzie poczekać (chociaż kolega który słyszał kulki chce zrobić kolumny na tych samych podzespołach ale w tańszej kanciatej obudowie, więc jest szansa jeszcze w tym roku je porównać).  Forum ogólnie się podzieliło, jedni (np. parantulla) twierdzili że zaoblenia, czy wąska frontowa ścianka to tylko dizajn i  różnic nie będzie, inni w tym ja miałem odmienne zdanie (szczególnie myślę o scenie muzycznej, przestrzeni). Póki co nie udało się porównać, ale kolumny (nazwałem je Space one) grają właśnie przestrzennie, konturowo, może mogły by być bardziej mięsiste w średnicy.
Obudowa toczona z klejonych klepek drewna olchowego, objętość ok. 14l, z tyłu bass reflex, głośnik wysoko tonowy neodymowa Vifa pierścieniowa, średni/niski Peerless HDS exclusive, zwrotka I rząd - cewka powietrzna dla Peerlessa, kondensator Mundorf supreme silver oil dla Vify, okablowanie AQ midnight. Wymiary dużej kuli z zewnątrz ~36cm, ścianka 3cm, mała kulka ~9cm średnicy.  

Pozdrawiam Robert

Ps.
 1. DAC jest McGyvera, a wzmacniacz Utopii, klocki nie grały wcześniej ze sobą. Jednak urządzeń będzie dużo więcej, te wklejone są po prostu wykończone i mam ich zdjęcia.
2. Inspiracja na załączonym zdjęciu ;-)

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 15:06
"Filozofia była taka, żeby zrobić kolumny w różnych kształtach o tej samej objętości z tymi samymi głośnikami, częściami zwrotnicy i porównać je"

Oglądajac wykresy z pomiarów "surowych" głośników zmieniłbym filozofię :-)
...a parantulla nie przestaje zaskakiwac, luz :-)))

Spoko, nikt Ci linku tu nie wytnie, to raczej na "kulturalnym" Audiostereo wywalano info o Audiohobby :-)

Bardzo ładne obudowy i konkretne podejscie do tematu. Gratuluję.
Były mierzone ? Interesuje mnie zwłaszcze spl on axis i reverse null, oraz jak sie na osi pojedyncze głośniki składają.

palton

  • 422 / 5395
  • Zaawansowany użytkownik
24-10-2010, 15:53
Tutaj aktualna lista wystawianych urządzeń, będzie można coś z tego ze sobą spasować:

Hotel Sobieski na 6 piętrze w pokoju 601 - DIY Audio ;-)
Pokażemy min: DAC The Prolagonist 24-bitowy 192kHz o stopniu analogowym wyłącznie na lampach, Non Os DAC Petera Daniela, DAC - CoCo & Buffalo24 & gt, odtwarzacz CD - napęd CDPRO2 + DAC 4xPCM1704K, monobloki - Ugoda, monobloki MPW i pre DHP, wzmacniacz SET na lampie 845, przedwzmacniacz RIAA, wzmacniacz -klon Pass D1, wzmacniacz lampowy na KT88 + 6 x 6SN7 - jako dawca Bewitch 1812, kolumny podstawkowe w kształcie kuli - Space one, kolumny podłogowe DIY, upgradowane kolumny Goodmans, stolik DIY.
Pozdrawiam Robert

Ps. Lista wciąż otwarta, czekamy na majkela!

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
24-10-2010, 16:10
"The Protagonist"! Jak mogłeś pomylić nazwę tak zacnego "DIY"? :)

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
24-10-2010, 16:47
@lancaster, ja nie mam ciśnienia, projekt nowy, sytuacja na razie niestabilna, a pomysły na promocję też mam, może nawet skuteczniejsze? Skoro już rozprawiamy o sąsiadach, to powiem, że dziwię się postawie osób, które tam tkwią jak kapitan na tonącym statku i bez przerwy narzekają na moderację, która po cichu dokonuje sponsorowanych amputacji, a w temacie bajzlu i trollowania kręcącego kołem od młyna nabiera wodę w usta. Jeśli więc ktoś w kółko biadoli na tę sytuację i dalej tam twardo siedzi, to staję się nieco śmieszny, zachowuje się jakby nie miał jaj. Ja od początku mówiłem, że dołączam tutaj, a nie przesiadam się, choć ciężar mojej "twórczości" przesunął się na audiohobby, ale jak komuś jest tak źle i nic nie robi, żeby sobie poprawić, to już jest czyste malkontenctwo.
W związku z powyższym do składki nie dołączę, a w temacie uczestnictwa zapewne pozostanę stroną bierną.

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 21:04
majkel, nie zrozum mnie xle.
Ja na nic nie molestuję :-) Kilka razy ludzie mnie pytali czy nie bedę miał nic przeciwko ze beda pisac równeiz na audiostereo. Zawsze zostawiam to osobie która miala taką ochotę - a jeśli miala to pewnie będzie :-)
Sam temat oceniam DOKŁADNIE tak samo jak Tymneimneij jednak jakaś aktywnosc userów tamtejszego serwisu to jest, nawet okupiona tym o czym piszesz, lub choćby udawaniem ze wszystko jest  OK.
Jak zrobią im wejsciówki za 5zł, albo przerobia serwis na dodatek do jakiegoś sklepu to moze conieco więcej zajarzą....choc też nie pwoiedziane :-)
Moją intencją nie jest kogokolwiek urazić - tak dla jasnosci. Jeśli ludzie cos robią mam nadzieję ze są z tego zadowoleni, bo druga opcja - mus nie wchodzi w tym przypadku w grę.

A że sobie doskonale poradzisz ze sprzedazą wzmacniacza to wierze 100%. W razie gdybys miał ochote/pomysł na połączenie sił w tym temacie daj znac. Pisze otwartym textem jakby co :-)
Na pomoc/zamieszczanie informacji na Audiohobby oczywiscie bezproblemowo zapraszam, wręcz miło mi bedzie poczytac :-)
Wszystkiego dobrego.

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
24-10-2010, 21:09
>> lancaster, 2010-10-24 21:04:42
Co ty Lan chcesz łączyć tak jestem ciekaw?

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 21:14
Ułatwić majkelowi życie w temacie promocji. Na pewno nei utrudnić :-)

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
24-10-2010, 21:26
   a konkrety jakieś mógłbyś przytoczyć?                            

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 21:29
Rafaell, w jakim charakterze pytasz ?
majkel rozumiem nie ma dostępu do netu ?:-)

lancaster

  • Gość
24-10-2010, 21:33
...w sumie to kolejna madrość zyciowa.
Nie było tematu.
To była literówka Rafaell :-)

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
24-10-2010, 21:47
 No w sumie myślałem że powstanie jakiegoś koncernu audio sugerujesz a tu tylko takie peplanie forumowe  odchodzi :) Możemy spać spokojnie.