Audiohobby.pl

Odtwarzacz CD z dobrą dziurką

AWS 303

  • 854 / 5912
  • Ekspert
06-09-2010, 19:32
Witam.
Kilka miesięcy temu całkowicie zrezygnowałem ze standardowego Hi-Fi z kolumnami na rzecz słuchawek. Decyzja taka, a nie inna ponieważ w moim pokoju, bez wywalenia połowy mebli, nie ma możliwości poprawnego ustawienia kolumn. Kupiłem wówczas Koss'y UR40 i do tej pory jestem ich szczęśliwym posiadaczem. Początkowo grały z dziurki Fonici CDF001 i po cichu było ok, gorzej jak się dało głośniej. Niedawno udało mi się zmusić do działania dość sfatygowanego już Soniacza CDP195. Brzmienie jest całkiem fajne, ale nie wiem jak długo będzie on jeszcze działał. Chciałbym w końcu kupić sobie porządny, fabrycznie nowy odtwarzacz CD z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Zdaję sobie sprawę, że kupując sprzęt używany mogę mieć dużo większą jakość za tą samą cenę, pomimo tego chcę nowy sprzęt. Zawsze jest ta przyjemność wyciągnięcia z kartonu czyściutkiego, nowego sprzętu w którym wszystko poprawnie działa. Miałem już dwa takie przypadki, że kupiłem na Allegro "mało używany, nie naprawiany odtwarzacz w stanie idealnym". Raz otrzymałem grzebany i porysowany sprzęt a drugi raz w ogóle nie działający (w/w Sony CDP195).

Słucham różnej muzyki, nie mam określonego gatunku. Ale raczej przeważa Rock (prawie wszystkie odmiany) i muzyka elektroniczna. W ogóle nie słucham Techno, Hip-Hopu, Popu i tym podobnych wynalazków masowo emitowanych w stacjach radiowych typu Eska. Chcę, aby sprzęt był w miarę uniwersalny.

Myślałem nad sprzętem Denona, bo powiem szczerze bardzo podobają mi się ich odtwarzacze, np. DCD-510AE. Ta prostota i brak zbędnych przycisków na panelu - są tylko najpotrzebniejsze. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego modelu odtwarzacza.

Możecie też zaproponować coś innego. Marka sprzętu nie ma dla mnie znaczenia, musi mi się tylko podobać i ładnie grać ;)

W najbliższym czasie będę sprzedawał kolumny, wzmacniacz, część mojej kolekcji sprzętu Unitra. Myślę, że 1500zł da radę uzbierać. Sprzęt chciałbym kupić jeszcze w tym roku. Jako, że będzie to sprzęt nowy, nie chciałbym kupić byle czego. Zakup będzie oczywiście poprzedzony odsłuchami.

Pozdrawiam i liczę na bezinteresowną pomoc ;)

Ged

  • 1716 / 5916
  • Ekspert
06-09-2010, 19:48
AWS 303
Na obu forach oraz gielda hifi jest bardzo dużo świetnych odtwarzaczy za niewielkie pieniądze. Jeśli ktoś jest na forum od 1000 dni lub dłużej to nie opłaca mu się oszukać Cię za 1500 złotych. Warto zatem kupować od userów używany sprzęt, szczególnie, że wielu z nich to audiofile, którzy dbają o sprzęt lepiej niż o cokolwiek innego.
Za 100-300 PLN kupisz wspaniały wzmacniacz słuchawkowy DIY, który będzie lepiej grał niż dziurka z odtwarzacza do 1500 PLN.
Dlaczego Denon ? Ja bym wziął starego Naima bo przyjemnie grają.

Rolandsinger

  • 2894 / 5915
  • Ekspert
06-09-2010, 19:57
Z nowych klocków za normalną kasę najlepszą dziurkę mają marantze:

SA 7003 i 8003 (różnią się tym, że 8003 ma USB i kilka bajerów).



_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

ogorek

  • 855 / 5254
  • Ekspert
06-09-2010, 21:04
A może dysponujesz PC-tem / laptopem z jakąś lepszą kartą muzyczną ?

Mozesz kupić/wypożyczyć za 1600 PLN Violectric V90 (zakup thomann.de)

Z tego co pametam masz miesiąc na zwrot. Tylko, ze do dosyć szczegółowy, przezroczysty wzmacniacz.

Jeden z użytkowników forum podłaczył go do bardzo dobrej karty muzycznej 1212m i narzekał na zniekształcenia występujące na zowych (gorzej zrealizowanych) płytach. Dopiero przywrócenie domyślnych ustawień karty pozwoliło mu nadal cieszyć się muzyką.

Możliwe, że jest dużo innych opcji ale ta jest o tyle ciekawa, ze masz sprżet miesiac (przy zakupie w thomannie przesyłka jest za darmo) i mozesz potestować sobie z róznymi CD (u znajomych) lub podłaczyć do PC-ta

Jak się dobrze zgra ze słuchawkami to wystarczy potem dokupić kartę do PC-ta.

***************************

Drugie wyjscie to zakup uznanych używanych CD (DENON, NAIM, NAD). Ja byłem zawsze zadowolony z mojego CD Vincenta CD1.1 podkreślając, ze ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (na op-ach). Ale zdecydowanie czytelniejszy i pełnieszy jest przekaz ze wspomnianego wzmacniacza niż z dziurki rzeczonego CD-ka
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5518
  • Aktywny użytkownik
06-09-2010, 21:09
McIntosh MCD500

z tanszych:
Shanling PCD3000A
Marantz CD5001 (Marantze wogole maja niezle wyjscia sluchawkowe - jak pisal juz Roland)
C.E.C. CD5300

z mniej znanych np. Eastern Electric MiniMax

imot3ph

  • 45 / 5076
  • Użytkownik
06-09-2010, 21:11
Nie chce sie chwalic, ale wystawilem fajnego Holdegrona w dziale ogloszenia.
Dla kolegi z forum pokryje koszty przesylki:)
P.S. poprawa w UR40 jest. Wiem, gdyz posiadam te sluchawki:)

Makduf

  • 499 / 5500
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2010, 15:16
Także leciwe, ale niezwykle zacne są odtwarzacze Sony z serii ES. Mają dobrej jakości dziurkę, w dodatku z regulacją. Ja na przykład po dziś dzień mam Sony X202ES, niby najniższy z hierarchii, ale jego dziurka bije jakością np. Projecty, więc to dobrze o nim świadczy. Takiego Soniaka można ustrzelić za naprawdę małe pieniądze, a radość z posiadania przeogromna. Trzeba tylko zwrócić uwagę na laser, który w danym modelu siedzi; część jest już od dawna nieprodukowana i w razie awarii może być ciężko.

Ta dziurka z mojego Sony napędzała swego czasu m.in. HD 650 (rekablowane) i zapewniam, że jest to dźwięk, z którym można żyć na co dzień.

AWS 303

  • 854 / 5912
  • Ekspert
07-09-2010, 17:54
Wzmacniacz słuchawkowy zapewne będę chciał kupić ale to w przyszłości, jak już będę miał porządny CD. Zamiast teraz kupować wzmacniacz i CD za 1500zł, wolę teraz kupić odtwarzacz za te 1500zł a potem wzmacniacz za następne 1500zł. Tym bardziej, że chciałbym lampiaka OTL... ;)

Polecacie sprzęt używany. Niby racja, dobra używka nie jest zła, a audiofile bardzo dbają o sprzęt. Jednak mimo wszystko wolałbym sprzęt nowy... Zawsze wszystko kupowałem używane, teraz chciałbym chociaż raz w życiu pójść do salonu i kupić nowy sprzęt. Zdaję sobie sprawę z początkowo szybkiej utraty wartości, itp.

Z waszych propozycji zainteresował mnie ten Marantz CD5001. Jednak opinie w sieci są skrajnie różne, jedni piszą że porażka kompletna, drudzy chwalą... Zweryfikujcie to proszę.

Dlaczego myślałem o Denonie DCD-510AE? Głównie ze względu na dobre opinie i piękny wygląd.

ogorek

  • 855 / 5254
  • Ekspert
07-09-2010, 18:04
Co do skrajnych opinii. Ludzie dzielą się na wiele kategorii.

Jedna z nich to osoby które widzą jak z roku na rok obniża się jakosć CD-ków.
Skłądają się z tych samych napędów, tych samych płytek i z osczędności w sekcji zasilania i trafach.

Istnieje też grupa ludzi dla których jak wygląda ładnie i gra to jest super.

Moim skromnym zdaniem jak kupisz wzmacniacz i podłaczyś do dobrej (nawet integry) to możesz uzyskać już często lepszy efekt niż z dziurki wielu CD-ków.

Prócz tego jak masz zamiar kupić wzmacniacz słuchawkowy to nie ma sensu rozpatrywać CD-ka z dobrą "dziurką"
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

kopaczmopa

  • 786 / 5854
  • Ekspert
07-09-2010, 18:24
AWS jakby co ja mam Marantza 5001 i bylbym sklonny go opylic (chociaz poki co nie widze alternatywy taniej).

Dziurka najlepsza ze znanych mi cdkow, troche gorsza od Darkvoice\'a ale to jest do przewidzenia.
Spokojnie napedza HD650 czy K701 (choc z tymi 1 gra lepiej).

Wg mnie z nowych cdkow bardzo udany model - gra wyraznie, wyraziscie wrecz i swietnie nadaje sie do rocka.
Dziura taa sama jak we wzmacniaczu Grado za pareset zlotych.
ciekawosc brzmienia

Makduf

  • 499 / 5500
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2010, 18:38
Z nowszych rzeczy najlepszą dziurkę, którą słuchałem posiada Marantz 7001. Zdecydowanie wyróżnia się pośród innych modeli, nie tylko tego producenta.

AWS 303

  • 854 / 5912
  • Ekspert
07-09-2010, 19:28
>> ogorek, 2010-09-07 18:04:07
>Prócz tego jak masz zamiar kupić wzmacniacz słuchawkowy to nie ma sensu rozpatrywać CD-ka z dobrą "dziurką"
Jakbym chciał kupić wzmacniacz np. miesiąc po CDku to ok, ale będzie to raczej dopiero za rok. Nie jestem jeszcze pewien, czy w ogóle będę kupował wzmacniacz.

kopaczmopa, mógłbyś pokrótce napisać jak gra ten Marantz CD5001?

Baele

  • 753 / 5135
  • Ekspert
07-09-2010, 21:00
a ja mam CD-6002 Marantza - gra tak sobie,

Sony CDP-X222ES trochę lepiej,

a najlepiej dziurka Sony CDP-XA3ES

AWS 303

  • 854 / 5912
  • Ekspert
07-09-2010, 22:30
Będę miał możliwość odsłuchu u znajomego Denona DCD-500AE, a więc będę już coś wiedział w temacie wyboru odtwarzacza. Ponieważ sprzęt ma się mnie podobać, to będzie miało duże znaczenie odnośnie wyboru sprzętu. Zobaczymy, czy mi podpasuje. Czy są jakieś znaczące różnice w stosunku do nowszego DCD-510AE, oprócz możliwości odtwarzania mp3 i wma przez 510-tke?

Nadal liczę na jakąś opinię o Marantzu CD5001. Jeszcze biorę pod uwagę Marantza CD5003. Co o nim sądzicie?

Btw: Sorry za te pytania, nawet jak są trochę bez sensu i jak pytam w kółko o to samo. W końcu każdy kiedyś zaczynał ;)

alghar

  • 639 / 5626
  • Ekspert
08-09-2010, 07:27
Jesli masz  juz  cd   ,który może służyc jako transport  to proponuje zainteresowac  się Beresford-em  7510 lub lepiej 7520  (nowym lub używanym)  lub innym DAC-em . Beresford to   DAC z wzmacniaczem  słuchawkowym. Możesz go wypożyczyc  do posłuchania , zostaje u  Ciebie albo zwrot pieniędzy :)  kontakt  najlepiej  z Grado_Fan. Ten zestaw powinien zagrac po"dopieszczeniu komponentów" jak  cd za około 2,5 -3 kzł  :)  i  bedzie prawdopodobnie lepszy od  Denon-a DCD 500 . Pózniej możesz wymienic DAC na np.Audionemesis DC-1 i kupujesz  wzmacniacz słuchawkowy itd.