Audiohobby.pl

Nostromo HeadAmp

lb_lb

  • 2 / 4935
  • Nowy użytkownik
28-10-2010, 22:22
Cześć, to mój jest pierwszy temat i moje pierwsze zdanie na tym forum. Witam:)

Chciałbym zasięgnąć rady drogich kolegów:)
Co sądzicie o zestawie MacBook + Nostromo HeadAmp + AKG K172HD albo AKG K272HD ?
Jak to zagra?

Do tej pory, zanim nie stało się coś dziwnego z moimi CAL! byłem bardzo z nich zadowolony...(słyszę pierdzenie w lewej słuchawce przy niskich częstotliwościach i większej głośności niż "cicho" ;), btw. chętnie kupie od kogoś potrzebną część zamienną - przetwornik? )
Ostatnio w sklepie odsłuchiwałem ATH ES7, też bardzo fajnie grały prawie jak CAL i to prostu z dziury lapka, tyle, że bardziej przestrzennie z lepszą średnicą - fajne.
Jednak wolałbym coś większego, bo ES7 opierają się na uchu.
Bardzo komfortowo czułem się w rzeczonych AKG K272HD i nawet mi się to podobało gdy grało z chłodnego wzmacniacza zintegrowanego Denona... czy co to mogło być...
Nie najgorsze były Sennheiser 380 PRO, ale one pod Dennonem ustępowały AKG znacznie, natomiast z dziury grały lepiej, ale i tak gorzej niż CAL albo ES7

Uprzejmy Pan sprzedawca ze sklepu kabelek.pl, podsumował mnie na podstawie tego co mi się podobało, że lubię dynamikę.. niestety jeszcze nie nauczyłem się tych określeń..

To jeszcze 3 słowa o tym co lubię.. jeżeli ktoś kojarzy Hunger Hansa Zimmera (ścieżka z Helikoptera w Ogniu) na CAL! gdy pierwszy raz słuchałem, zjeżyły mi się włosy od czubka głowy aż po zakończenie pleców.. jest tam budujący napięcie bass, który fade-in'uje na początku utworu, jednocześnie przeplatany jakimiś instrumentami typu flet/piszczałka.. (nie istotne)..
Wyszło więcej niż 3 słowa.. do rzeczy.. lubię efektowny bass, ale bez zaniedbania średnicy i góry... jednak góra zbyt jasna potrafi mnie drażnić a zbyt dudniący bass jest męczący.. więc domyślam się, że marzy mi się dobrze kontrolowany mocny bass:)

Do czego zestaw:
- muzyka elektroniczna, rockowa, filmowa (tu ma grać ładnie)
- gry video ( tu mnie tylko bass interesuje, czyli nie mam wymagań)
- filmy (efektowne)

Idealnie to tak naprawdę by było jakbym znalazł coś co gra identycznie jak ATH ES7 ale, żeby były większe..

Sprawdzałem już i mi nie podeszły (podpięte prosto do lapsa):
Sennhieser HD555, HD515, AKG DJ-jki jakies, AKG 514(?), KOSS UR-20 i 40 (PortaPro były niezłe, ale nie tego szukam), jakieś otwarte Audio Technika (za 800 zł) modelu nie pamiętam..

Oprócz lapka i pc-eta dysponuje H-K AVR3550 ale nie wiem jak takie np. AKG K272HD mogły by sobie poradzić..
Sennków 555 nie słyszłem nigdy na niczym dobrym... no ale i tak wolę zamknięte słuchawki... Na CAL Harman radził sobie prawie identycznie jak macbook..

A jeszcze jedno, po co mi miałby się przydać np Nostromo II DAC, czyli ogólnie DAC?

Będę wdzięczny za pomoc, albo chociaż jakiś feedback na temat Nostromo HeadAmpa..
Pozdrawiam:)

lb_lb

  • 2 / 4935
  • Nowy użytkownik
01-11-2010, 09:13
Czyli jednak środowisko audiofili jest hermetyczne... Zastanawiałem się czy w sklepach sprzedawcy-audiofile są nie mili tak poprostu i jest to zbieg okoliczności.. widzę, że to jednak ogólna cecha społeczności..

Dziekuję:) Pozdrawiam.

lancaster

  • Gość
01-11-2010, 09:19
"Co sądzicie o zestawie MacBook + Nostromo HeadAmp + AKG K172HD albo AKG K272HD ?
Jak to zagra?"

Tu nie chodzi o to ze ktoś jest niemiły, tylko musisz znaleźć osobę która takiego zestawienia słuchała, a najlepiej zrobić to osobiscie.....albo udac sie z takim pytaniem do wróżki :-)

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
01-11-2010, 09:28
lb x 2

musisz wziąć pod uwagę jeden fakt
gdybyś tego typu pytanie zadał np. w dziedzinie architektury wnętrz
(jak będzie się komponował taki a taki kolor ściany, z taką a taką lampą i kanapą? :) )
to po podanu linków mógłbyś liczyć na mniej lub bardziej zasadne odpowiedzi

w audio nie da się wyobrazić sobie dźwięku nawet wtedy, jeśli zna się poszczególne urządzenia osobno
NIE DA SIĘ
chyba, że tak jak napisał lancaster słyszało się dokładnie takie zestawienie

nikt ci nie odpowiedział prawdopodobnie dlatego, że:
1. nikt nie słyszał zestawienia o które pytasz, albo
2. osoba które takie zestawienie słyszała, nie zauważyła twojego wpisu (albo akurat wyjechała, albo.... :) )


najlepsze na co możesz liczyć, to opinie osób, które znają konkretne urządzenia i wypowiedzą się jedynie na ich temat
wszystko ponad to, to będą czyste spekulacje - moim zdaniem nieuprawnione i wprowadzające w błąd
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
01-11-2010, 09:37
mała korekta

być może kilka osób to czytało i ma jakieś swoje domysły
ale na przykład nie chce im się pisać po raz setny
"wydaje mi się, że....., aczkolwiek tak naprawdę musisz posłuchać sam"

zwróć uwagę, że pytań takich jak twoje niemal na tym forum nie ma
ludzie dyskutują głównie o tym co mają/słyszeli i dlaczego im się to podoba albo nie
Odszedł 13.10.2016r.

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
01-11-2010, 10:04
W skrócie, bo zjadło mi to co pisałem 20 minut:
W twoim wzmaku siedzi TPA6120A2, który nei ejst dobry dla AKG ze względu na to, ze jest zimny jak półka w kostnicy. Ten sam układ to podstawa budowy Holdegronów.

Polecałbym Ci słuchawki Shure SRH-840, w podobnej cenie co AKG, które wymieniasz, powinny odpowiadać twoim wymaganiom lepiej niż AKG... do tego są zdecydowanie lepiej wykonane, mają lepszy kabel i są wygodniejsze.
Poleciłbym Ci również 7509 HD od Sony ale jeśli lubisz bas to Shury będą lepsze, Sony mają doskonałą górę jednak basu im troszkę brakuje (tego najniższego).


Co do DAC o który pytasz to oparty jest na średnich lotów D/C Texasa a wejścia cyfrowe obsługuje DIR9001 - nie jest to nic nadzwyczajnego ale od kompa powinno być lesze, szczególnie jeśli chodzi o dynamikę. Wejście usb obsługuje niezły PCM2704, źle nie jest ale lepiej będzie po SPDIF.

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
01-11-2010, 11:06
no i proszę

jednak udało ci się sprowokować asmagusa, lb_lb :)

życzę udanych zakupów
Odszedł 13.10.2016r.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
01-11-2010, 16:00
Odpowiadasz na wpis
>> asmagus, 2010-11-01 10:04:27
W skrócie, bo zjadło mi to co pisałem 20 minut:
W twoim wzmaku siedzi TPA6120A2, który nei ejst dobry dla AKG ze względu na to, ze jest zimny jak półka w kostnicy. Ten sam układ to podstawa budowy Holdegronów.

---

Ja nie za bardzo sie z tym zgodze. Trudno oceniac TPA6120 na bazie jednego wzmaka. W taki sposob mozna powiedziec tez, ze CS4396 gra wszedzie jednakowo a przeciez gra kompletnie inaczej w takim Electrocompaniet ECD1 i Lynxie Two. Albo oceniac AD797 przez pryzmat jednej konkretnej aplikacji.

Na pewno zgodze sie z tym, ze TPA6120 wysusza przekaz z barw oraz gra lekko jaskrawo i zimno. Tyle, ze to w Holdegronie te cechy te sie jeszcze poglebiaja ale np. w DACu Matrix mini-i ktory w dziurce tez ma ta sama kostke TI wcale nie gra juz jakos sucho czy zimno jak polka w kostnicy, wrecz przeciwnie. Zmiana wzgledem line-out w tym kontekscie wcale nie jest duza. Jeszcze inna sytuacja ma miejsce np. przy tej samej kostce i karcie Xonar Essence ST. Ten wielki chlod to jest cecha Holdegrona a nie samej kostki TI.

NuBreed

  • 2 / 5302
  • Nowy użytkownik
06-02-2011, 18:56
A jak zagra Nostromo z Ciemnymi AH-D2000?

NuBreed vel elpaszteto