Audiohobby.pl

Woo Audio 22

kuben

  • 488 / 5307
  • Zaawansowany użytkownik
28-01-2011, 14:13
Posiada ktos taki wzmak? Mial ktos z nim albo innym modelem stycznosc?

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
28-01-2011, 14:19
Z WA2 mialem dobry kontakt, gdyz bylem jego posiadaczem.

Ktos na forum mial tez WA4.

kuben

  • 488 / 5307
  • Zaawansowany użytkownik
28-01-2011, 15:12
Moglbys cos o nim napisac? Jakich sluchawek uzywales i dlaczego juz go nie masz?

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
28-01-2011, 15:20
Gral bardzo przestrzennie, detalicznie - ale nieofensywnie i nie nachalnie. Nieskrempowana przestrzen to taka cecha ktora najbardziej ukwila mi w pamieci. W zamysle kupilem go do GS1000 ale to nie jest dla nich dobry kompan po pierwsze z oczywistego wzgledu iz jest to OTL a GS1000 maja impedancje 32Ohm. Gral tez z HD650, K701 i HD800 czy chwilowo z SR325. Podlaczalem tez pewnie cos innego ale juz nie pamietam. Do K701 pasowal sygnatura brzmienia jednak byl troche za slaby i nie "wzmacnial" tez basu i nie dociazal ich odpowiednio, w moim odczuciu nie byl dla nich optymalny chociaz calkiem niezly.

To byl swietny wzmacniacz do Sennheiserow jednak dla kogos kto przede wszystkim ceni dzwiek przestrzenny, nieofensywny, raczej analityczny. Nie ma w nich dociazenia, ugruntowania basu badz jego uwypuklenia.

Lampami mozna bylo te cechy w jakims stopniu oczywiscie tunowac. Do HD800 wolalem jednak wzmacniacz ktory troche bardziej podkreslal w nich bas bo przestrzen sama w sobie maja "spektakularna".

Mysle, ze HD600 badz HD650 to sluchawki ktore najwiecej moga zyskac na tym wzmacniaczu.

kuben

  • 488 / 5307
  • Zaawansowany użytkownik
28-01-2011, 19:08
Sam mam HD800 wiec jestem ciekaw jaki jest twoj obecny wzmacniacz?

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
29-01-2011, 12:38
Nie posiadam juz HD800, z otwartych sluchawek uzywam K701 a moj obecny wzmacniacz to zrobiony od poczatku do konca w PL klon Lehmana BCL.

Aethelred

  • 7 / 5328
  • Nowy użytkownik
04-02-2011, 13:04
Potwierdzam to co napisał Fallow ale ja nie odczuwam braku niskich częstotliwości - używam jako pre i do ATH-W5000. Jako pre ( chwilowo brak końcówki mocy więc z Coplandem CSA28) WA2 wręcz dodał masy i super przestrzeni. To cecha, która bardzo i się w nim podoba. Muszę przyznać , że sporo zależy od lamp - początkowo faktycznie nie grał zbyt duzym dźwiękiem - używałem wtedy 5998 Tugsol i Telefunken EZ80. Wymieniłem je na RFT EZ80 i 6AS7G "clear top" Tungsola i teraz jest super. Wiele osób poleca te 5998 jako najlepsze w rozsądnej cenie ale ja uważam że z 6AS7 Woo gra lepiej i bardziej naturalnie.  Moja wersja to WA2 ze wszystkimi modyfikacjami oprócz ceramicznych gniazd lamp. Jako E88CC używam od dawna Valvo D- getter Red Label z początku lat 60-tych, fabryka Heerlen. Sieciówka PS Audio Prelude.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
04-02-2011, 13:08
@Aethelred: A probowales jako lampy mocy jeszcze Tung Sole 7236 ? One przyczynia sie do obnizenia wyjsciowej impedancji wzmacniacza wiec teoretycznie powinien je wtedy lepiej wysterowac. Niestety nie mialem ich wtedy kiedy uzywalem WA2 ale w 2 innych takze OTLowych konstrukcjach bardzo mi sie podobaly. Ich domena byla przestrzen i mowiac brzydko po audiofilsku swoista eterycznosc przekazu, poza tym przekaz bardzo precyzyjny.

Aethelred

  • 7 / 5328
  • Nowy użytkownik
04-02-2011, 19:36
Próbowałem i nawet je mam. Ja również uważam je za lepsze od 5998 ale 6AS7 dają jakby więcej "masy" i namacalności w dźwieku. Muszę jeszce popróbować, bo dość dawno ich nie słuchałem, ale pamiętam , że swego czasu bardzo je lubiłem. Z tym sterowaniem, to nie do końca rozumiem. Uzywałem WA2 z Senkami 650, AKG 701 W5000 i AKG 501 - oprócz 501 na żadnych nie odniosłem wrażenia że są jakieś problemy z kompatybilnością.
 Dziś "doszedł" Berning ZH270 więc musze trochę się oswoić z nowym dźwiękiem a później zmienię lampki na 7236. Szkoda że mają taki pospolity kształt:). Swoją droga uważam WA2 po modyfikacjach za naprawdę wart uwagi więcej pochlebnych opinii zebrał WA6 ale nawet z Princes Sofią uważam że WA2 brzmi lepiej , no i ma pre, co dla mnie jest ważne.

SonicTheJez

  • 18 / 4881
  • Nowy użytkownik
05-02-2011, 14:39
Tak sie sklada ze ja rowniez jestem sczesliwym posiadaczem Woo 2 wiec moge cos dodac od siebie. Zgadzam sie z przedmowcami, ten wzmak ma magiczna przestrzen (jest to pierwsza rzecz ktora rzuca sie w uszy).

Jednak uwarzam, ze kupowanie takiego wzmacniacza do jakiejs karty dzwiekowej i podlaczanie tego wszystkiego "byle czym" do sieci elektrycznej jest calkowitym marnotrawstwem i tak niemalych pieniedzy. Ja sam omalo co nie zwrocilem go na poczatku bo nie czulem zadnej "spektakularnej" roznicy miedzy OTLem Pana Marka Bozka (wlasciwie to wolalem go bardziej do moich DT880), a mialem wtedy EMU1212m i Valaba. Dopiero po wymianie kabli zasilajacych, zrodla (bateryjny hiface), daca (Audio-GD Dac19), lamp (to wymaga wymiany w pierwszej kolejnosci) oraz spiecie tego porzadnymi drutami jestem calkowicie usatysfakcjonowany z wydanych pieniedzy.

Co do brzmienia to jest to w glownej mierze zalezne od lamp jakie sie w nim znajduja. Wszystkie 6as7g graja ciemnym dzwiekiem o jakosci zaleznym od producenta (od RCA do GEC). Tungsole 5998 to dzwiek neutralny,przestrzenny, pelny, mocny, jednak brakuje mu masy. Mimo to bas schodzi naprawde nisko i potrafi walnac kiedy trzeba (z moimi DT880 co nie jest w ich przypadku wcale takie proste). Natomiast Tungsole 7236 w ogole nie przypadly mi do gustu (graja jak Telefunkeny czyli dzwiek "malowany" plamami, bez wypelnienia, wypolerowany z micro detali i pusty w srodku). Jest tez cala masa lamp ecc88/e88cc oraz ez80/6v4 ktore rowniez ksztaltuja dzwiek woo.

Jesli kogos stac to polecam GEC 6as7g, absolutnie kapitalna lampa ktora odstawia cala konkurencje w tyle. Jest ciemna a jednoczesnie szalenie transparentna (znika kotara ktora w mniejszym lub wiekszym stopniu przykrywala muzyke) i ma duzo miecha na dole pasma (chodz nieschodzi on tak nisko jak w 5998). Razem z Siemensami e88cc i Brimarami ez80 (najlepsze  z posrod wszystkich jakie slyszalem) zmienia ten wzmacniacz nie do poznania (w porownaniu do standardowych lamp).

Jesli kolega Kuben nie ma zamiaru przesiadac sie na zbalansowany tor to Woo 2 bedzie prawdopodobnie niewiele gorszym lecz znacznie tanszym rozwiazaniem (jesli doliczyc wymiane lamp).

Ps:
Napisalem ostatnio recke lamp ez80 do tego wzmaka na headfi jak ktos chetny tu: "http://www.head-fi.org/forum/thread/402215/the-woo-audio-2/510#post_7243933".

Ps2:
Nie bijcie za brak polskich znakow.

Aethelred

  • 7 / 5328
  • Nowy użytkownik
05-02-2011, 17:26
Jeśli chodzi o EZ80 spróbuj RFT z płytkami w kącie 90 Stopni - dolna o górna nie sa w tej samej płaszczyżnie. Ja uważam, że to najlepsze EZ80 do WA2. Z większością twoich opinii dot. EZ80 absolutnie się zgadzam. Muszę poszukać tych Ei lampek. Moim zdaniem bardzo dużo zależy też od E88CC . EZ80 nie dają tak jednoznacznych różnic w dźwięku - chodzi o to że je słychać, ale nie jest to takie oczywiste jak nap zmiana E88CC czy 6AS7 , nie wiem , czy się zgodzisz?