Audiohobby.pl

Idealny przedwzmacniacz

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
07-09-2010, 20:37
@ Włodku  a  czym to wszystko łączysz ? kolega  który miał wzmacniacz Denon 2000 ae myslał o kupnie  osobnego pre do tego wzmacniacza.

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
07-09-2010, 21:04
>> karbidoczaszka, 2010-09-07 20:24:44
Włodku

>Na granicie nóżki twojego gramofonu będą się tak samo ślizgać jak na szkle. Podłóż sobie pod nóżki jakieś gumowe podkładki i problem suwania zostanie rozwiązany.  

Jakoś tak przypomniał mi się kawał z brodą: "grasz na fortepianie? Nie, na fortepianie mi się karty ślizgają "  

Można dać pod nóżki taśmę dwustronnie klejącą do wykładzin, nie jest za mocna to i po pewnym czasie można ją zdjąć przy zmianie koncepcji.                          

ogorek

  • 855 / 5232
  • Ekspert
07-09-2010, 21:24
Odpowiadasz na wpis
>> w.luczynski, 2010-09-07 18:03:31
Szklany stolik to porażka.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dlatego zrezygnowałem z ciekawej propozycji potestowania zestawu Audionemesisa (Pre, monobloki,napęd)

Nie miałem gdzie tego postawic.

"Pal licho" stojące bokiem monobloki i szklany stolik. Co tam robią zwykłe kable zasilające i zwykły rozgałeziacz. Jeżeli dodatkowo ma on podświetlany wyłaczik i zabezpieczenie to zapewne monobloki brumią ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Road To Nowhere

  • 1033 / 5895
  • Ekspert
07-09-2010, 21:31
Voxal "dorobił się" w końcu strony internetowej ?

ogorek

  • 855 / 5232
  • Ekspert
07-09-2010, 21:59
Odpowiadasz na wpis
>> Road To Nowhere, 2010-09-07 21:31:15
Voxal "dorobił się" w końcu strony internetowej ?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wystarczy sprawdzić, ze niet ... Nawet Audionemesis nie ma wielu swoich produktów opisanych na stronie (takich jak napęd np)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Road To Nowhere

  • 1033 / 5895
  • Ekspert
07-09-2010, 22:40
Niestety sprawdziłem ale łudziłem się ,że może ktoś zna ich "tajną stronkę"  -Dark Side of The Voxal :-)

ogorek

  • 855 / 5232
  • Ekspert
07-09-2010, 22:47
Odpowiadasz na wpis
>> Road To Nowhere, 2010-09-07 22:40:05
Niestety sprawdziłem ale łudziłem się ,że może ktoś zna ich "tajną stronkę" -Dark Side of The Voxal :-)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po prostu znam telefon do Pana Cezarego - właściciela Voxalu ... a on do mnie ....
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ged

  • 1715 / 5894
  • Ekspert
08-09-2010, 08:13
alghar
Napisz jeszcze raz swoje zdanie bo nie zrozumiałem Denon 2000 jest dobrym czy złym preampem ???

ogórek
Jeśli mi udowodnisz, że są różnice w dźwięku po podłączeniu super kabli sieciowych to je biorę od razu. Dwa razy próbowałem, nic nie usłyszałem. Monobloki nie brumią.

Na razie zamówiłem pre od kolegi forumowego. Zobaczymy :)

ogorek

  • 855 / 5232
  • Ekspert
08-09-2010, 08:40
Odpowiadasz na wpis
>> w.luczynski, 2010-09-08 08:13:44
ogórek
Jeśli mi udowodnisz, że są różnice w dźwięku po podłączeniu super kabli sieciowych to je biorę od razu. Dwa razy próbowałem, nic nie usłyszałem. Monobloki nie brumią.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Trudno mi będzie udowodnić,ponieważ jest między nami spora odległość (W-wa -> Białystok).
Może jadąc na wakacje mogę podzucić listwę Gigawatt PF-2 plus moje kable. O ile Gigawatt-a wypożyczysz wszędzie to kable strugałem sam. Oparte o przewody OYAIDE Tunami i FURUTECH FP-Alpha 3, wtyczki miedziane i miedź srebrzona IEGO. Styki traktowane Deoxitem Cleanerem a po potrójnym dokręcaniu (co tydzien) zalane takim polimerem do zabezpieczania płytek przed utlenianiem (tzn. przewody na końcówce izolacji i cały styk).

Na pwno róznica jest jak użyjesz kabla z poluzowanym stykiem lub zaśniedzialego :) Ewentualnie wtycka IEC nie daje mocnego styku. Doświadczylem sam tego kiedyś ...

Generalnie z wieloma kablami róznica jest ale często na niekorzyść (co dla mnie nie byłowcale oczywiste i dochodziłem do takich wnioskach po kilku tygodniach od przepięcia) ... Stąd ostatecznie wiele komponentów mam podłączonych Furutechem FP Alpha 3 który nie ma ekranu (listwa, DAC, zasilacz do amp-a).

Nic już nie zmieniam nie przepinam od pół roku bo stwierdzilem, ze od takiego przepinania wtyczki miedziane IEC gorzej stykają. Poprawilem towpięłem pół roku temu i od tej pory nie dotykam tematu ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
08-09-2010, 15:01
@Włodku  myślał u kupnie osobnego pre  do tego wzmacniacza bo jego zdaniem ten wbudowany" ogranicza" wzmacniacz  ale to była  jego opinia.Zresztą ten zestaw Denon-a 2000ae  dopiero pokazał na co go  stac po około 9 miesiącach i wymianie kabli zasilających na Furutech-y  FP-3TS20 z wtyczkami , FP-Alpha 3  to już" inna liga " ale je stosuje się za listwą bo nie mają ekranu.Możesz  napisac  jakie masz  "kabelki" ?

Ged

  • 1715 / 5894
  • Ekspert
08-09-2010, 16:00
alghar
Kabelki Techlink po 40 PLN. W sprawie kabelków i sieciówek - nie słyszę ich wpływu na dźwięk. Ale też dawno nie sprawdzałem.

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
08-09-2010, 16:25
@Włodek "W sprawie kabelków i sieciówek - nie słyszę ich wpływu na dźwięk."  u mnie  "stety "  mają wpływ  na dzwięk .Od "najniższego"z IC > IXOS 101,Kubala-Sosna, Tara Labs za każdym razem" lepiej":),sieciowe PJ-audio>A>B,Furutech 314 II, S20,.Trzeba uważac  z kabelkami  bo dużo jest "podróbek" na rynku.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
27-11-2014, 10:31
Witajcie Panowie,
jak potoczyły się plany ? Na czym stanęło?
Ja od pewnego czasu szukam tego samego ale za 1/4 ceny (5k). Może pojawiły się nowe ciekawe pozycje? Lub hi-end staniał?

Ged

  • 1715 / 5894
  • Ekspert
27-11-2014, 10:51
Synhtax
Stanęło na tym, że kupiłem integrę MBL pasującą do CD i przepinam kabelki XLR w zależności od tego czy chcę posłuchać na głośnikach czy na słuchawkach (przez wzmacniacz Stax). Jeśli słucham przez LRT to muszę zmieniać kabelki głośnikowe. Na to samo wychodzi. Niedawno powróciłem do tematu - przedwzmacniacz MBL pasujący do zestawu nie jest osiągalny w Polsce. Na rynku wtórnym też go praktycznie nie ma w tym audiomarkt.de. Pozostają: Accuphase oraz AudioResearch (rynek wtórny) lub z dolnej półki - GD-Audio - które może wypożyczę.
Zadałem tez pytanie na innym forum o polskiego producenta takiej zabawki - nikt się nie zgłosił.
Daj znać jak coś będziesz wiedział więcej

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
27-11-2014, 17:21
Audio GD. Teoretycznie na pokładzie jest wszystko. Ale ciekawie jak dźwięk. Nic w kraju na jego temat nie znalazłem...