Audiohobby.pl

Jak powinno się pisać recenzje sprzętu audio?

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
27-08-2010, 16:12
Od kiedy to otwieranie się na nieskończoną ilość opcji jest powodem do radości? Niedługo będziemy popierać osoby odkrywające w sobie odmienną seksualność za to, że lubią eksperymentować tak? Wybaczcie, że tak daleko wybiegłem z tematem ale rozumiem odmianę, eksperyment ale nie wieczną zmianę własnego zdania i poszukiwania nie prowadzące w efekcie do niczego konkretnego. Jeśli ktoś nie wie co lubi, a czego nie to chyba nie ma własnego zdania ostatecznie.
Chcesz wybudować dom na Florydzie jednak kiedy jesteś już przy końcu i kładziesz dach właśnie sobie uświadomiłeś, że wolałbyś zamieszkać w Norwegii bo już ciepło cię nie kręci więc zostawiasz domek na Florydzie i jedziesz do Norwegii, tam kupujesz działkę i uświadamiasz sobie, że jednak to jednak nie ten klimat bo za zimno więc teraz pora na Niemcy, i tak do us.... śmierci. Tak mniej więcej wyglądała żonglerka sprzętem fallowa więc nic dziwnego, że tak to znienawidził po czasie. Głębsze zaangażowanie w cokolwiek wymaga jednak zamknięcia i określenia własnych preferencji w jakieś ramy. Chyba, że mamy do dyspozycji nieograniczony budżet, wtedy każda postawa będzie zaspokojona, inaczej trzeba się na coś w życiu zdecydować. Chyba nikt nie będzie zmieniał żony co miesiąc z grubej na chudą, z brunetki na blondynkę itd.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
27-08-2010, 16:15
Trochę ostatni post niewygodnie się wpasował czasowo :/ Miał być wcześniej, żeby nikt nie kojarzył z momentem rozpoczęcia dyskusji o różnorodności muzyki.

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
27-08-2010, 16:34
>> fallow, 2010-08-27 15:01:44
Ludzie ktorzy maja samochod sportowy i terenowy pewnie tez sa dziecinni i nie moga sie na nic zdecydowac :)


Jeśli kogoś stać na posiadanie 2 aut to oczywiście. Ale osoba, którą stać na jeden samochód zmieniająca go co pół roku bo raz woli combi, a raz terenówkę jest już dla mnie dziecinna.

  • Gość
28-08-2010, 03:04
>> Rolandsinger, 2010-08-27 14:59:45

To muzyka jest w jakimś tajemniczym K1000 i W5000?

A ja myślałem, że w głowie muzyka lub/i jego słuchacza.



Roland, powinienem napisać, że Cię lubię za taki outside. Problem polega na tym, że jeśli by Ryka poszedł w cholerę, to zajmiesz jego miejsce.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
28-08-2010, 09:44
>> pastwa, 2010-08-27 15:51:14
To skoro wedle Twojej wypowiedzi 2 lubisz sobie urozmaicac brzmienie (wychodzi ze sprzetem)

Pastwa, przeczytaj prosze dokladniej moje wypowiedzi. Napisalem jasno w odpowiedzi na post Majkela, ze zamiast "szukac sprzetu" mozna "szukac muzyki" :))

>> -Pawel-, 2010-08-27 16:34:48
>> fallow, 2010-08-27 15:01:44
Ludzie ktorzy maja samochod sportowy i terenowy pewnie tez sa dziecinni i nie moga sie na nic zdecydowac :)

Jeśli kogoś stać na posiadanie 2 aut to oczywiście. Ale osoba, którą stać na jeden samochód zmieniająca go co pół roku bo raz woli combi, a raz terenówkę jest już dla mnie dziecinna.

Ja zmienialem sluchawki co 3 miesiace - rzecz troche jednak tansza niz samochody i stac mnie, tyle ze tutaj dopatrywalbym sie raczej ostrej choroby audiofilskiej na ktora niewatpliwie cierpialem :) :D

Rafaell

  • 5033 / 5891
  • Ekspert
28-08-2010, 11:02
 Jak jest możliwość techniczna jak i ekonomiczna zmieniania sprzętu na taki jaki nam pasuje to nie widzę przeszkód, każdy ma jakieś nałogi których suma jest stała ;) Obserwuję tylko pewna nietolerancję na forum która się objawia społeczną dezaprobatą osobników odbiegających od przeciętniaków  którzy nie wiem dla czego są traktowani jak atomowy wzorzec czasu? No ale myślę że to jest zagadnienie socjologiczne-czy do tego ma zmierzać nasza rozmowa? chyba nie! Jeśli tak, to to fallow jest słuchawkowym socjopatą ;) Osobiście twierdzę że każdy z nas ma inny potencjał poznawania świata, także słuchawkowego i w jego przypadku potencjał odbiega od szaraczków. Moim zdaniem ogólnie jest to pozytywny czynnik chociaż może z naukowego punktu przeprowadzanych badań jest to robione za szybko co rodzi podejrzenie pewnej niestaranności ;)  Życie jednak pokazuje że dużo osób wynajdujących nowe rzeczy dla cywilizacji wykazywały się pewnym bałaganiarstwie w swoim życiu, dzięki temu pewnie mogli się lepiej skupić na rozwiązaniu problemu   :)  
Problem istnieje cały czas do puki go zauważamy, lepszy odbiór muzyki cały czas kuleje w naszych sprzętach jest tylko kwestia kogo jak mocno uwiera.
Mnie uwiera na różnych etapach, jak to mówią ten typ tak ma i nic na to nie poradzę cały czas coś jednak bym chciał zmieniać jak nie sprzęt to nagranie. Głupia sprawa najmniej uwiera mnie muzyka ale jednak czasem też :D              

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
28-08-2010, 12:18
>>"Ja zmienialem sluchawki co 3 miesiace - rzecz troche jednak tansza niz samochody i stac mnie, tyle ze tutaj dopatrywalbym sie raczej ostrej choroby audiofilskiej na ktora niewatpliwie cierpialem :) :D"


No tak Michał, w Twoim wypadku to na pewno była już choroba :D ;))) Znam jednam masę osób, które podchodzą do tego z dużym dystansem i rozwagą i jak czasami piszesz, że wszyscy od razu muszą mieć takiego ostrego kręćka to wybacz ale zbytnio uogólniasz niekiedy wrzucając wszystkich do jednego worka.

Jeśli ktoś faktycznie z powodu chociażby niezdecydowania zmieniałby sprzęt skacząc z jednej skrajności w drugą, a przy tym na poszczególne klocki zaciągałby jeszcze kredyty no to faktycznie coś jest wówczas z nim nie tak. Ale równie dobrze można pisać, że każdy muzyk jest narkomanem na podstawie jakiegoś rockmana, wówczas spokojni jazzmani nie mówiąc już o muzykach orkiestrowych będą czuli się pokrzywdzeni nie uważasz? ;)

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
28-08-2010, 14:56
>>Ale równie dobrze można pisać, że każdy muzyk jest narkomanem na podstawie jakiegoś rockmana, wówczas spokojni jazzmani...<<

Poczytaj biografię np. Pastoruis`a, Coltrane`a lub Stańki, bo obawiam się, że nie znasz tematu. Spokojne, oportunistyczne życie wiodą beztalencia nagrywające dla label`ów audiofilskich, to na pewno.

>>Jeśli ktoś faktycznie z powodu chociażby niezdecydowania zmieniałby sprzęt skacząc z jednej skrajności w drugą, a przy tym na poszczególne klocki zaciągałby jeszcze kredyty no to faktycznie coś jest wówczas z nim nie tak<<

Czyli mniej więcej z 80% populacji AS jest coś nie tak. Pełna zgoda.
 



  _____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)