Audiohobby.pl

Manley Stingray iTube w salonie Q21

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
09-08-2010, 17:01
Manley Stingray iTube.

Ciężko opisywać wzmacniacz, który tak naprawdę jest urządzieniem funkcjonującym z sukcesami na światowym rynku audio od kilku ładnych lat, i jest powszechnie znany wśród entuzjastów stereo.

Poza dodaniem stacji dokującej nic się nie zmieniło. To wciąż ten sam świetny Stingray ze wszystkimi swoimi zaletami. Ta integra to kwintesencja lampowego brzmienia. Piękne wokale, muzykalność, mocny bas (bardzo dobre zasilanie) i wspaniałe wykonanie. Czaruje od momentu wyciągnięcia go z pudełka. Małe dzieło sztuki. No i sterowanie pilotem najlepsze z jakim się spotkałem. Mozna obsługiwać Manleya z samochodu przed domem:-) Mimo niewielkiej mocy w Triodzie (20W), radzi sobie nawet z dość trudnymi kolumnami.

Nie branie tego modelu pod uwagę, albo chociaż nie przesłuchanie go gdy ma się zamiar kupić lampę w okolicach 15 kzł, byłoby wielkim błędem (czyli wielbłądem).

Zapraszamy do salonu Q21 w Pabianicach, Waryńskiego 1. Tel. (42) 213 01 66. Adres internetowy: www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

lancaster

  • Gość
09-08-2010, 19:00
Miałem okazję kilkutygodniowego romansu z urzadzeniem...cóż porównywaliśmy go ze  SunAudio SV2A3, więc nie mial lekko :-)
W takim zestawieniu Stingray był niemrawy, ale ogólnie OK. SA2A3 to urzadzenie wybitne i do tego mniej uniwersalne(3,5W)od Manleya. Porównanko na zestawach 98dB.

lancaster

  • Gość
12-08-2010, 08:08
Q21, z jakimi kolumnami polecalibyście Stingraya ?
Pomyślałem, ze warto podesłać Piotrowi urzadzenie do recenzji. Jestem bardzo ciekaw jak spisałby się z AKG K1000 w roli słuchawkowca.

w.luczynski testował niedawno kilka wzmacniaczy jako napęd do słuchawek(np. wspomnianego SunAudio, Red Wine Audio i Cary).

Pozdrowienia

Gustaw

  • Gość
12-08-2010, 09:30
>> lancaster, 2010-08-09 19:00:46
W takim zestawieniu Stingray był niemrawy, ale ogólnie OK. SA2A


Z tego co pamiętam, to w moim odczuciu, określenie "niemrawy" jest chyba jednam z delikatniejszych jakie można użyć
:-)

Gustaw

  • Gość
12-08-2010, 09:31
jednam -> jednym

Road To Nowhere

  • 1033 / 5900
  • Ekspert
12-08-2010, 10:05
Słucham dosyć często Stingraya z kolumnami A.P. Tempo VI i czego jak czego ,że był "niemrawy" to powiedzieć raczej nie można.

lancaster

  • Gość
12-08-2010, 10:51
To musi być synergia :-)
...no i kwestia tego z czym się porównuje oraz jakie są upodobania/wymagania.

Gustaw

  • Gość
12-08-2010, 11:04
Pod moje gusta to Manleya trzeba skojarzyć z ostrymi i narowistymi kolumnami, z dołkiem na średnicy i powinno zagrać.

Q21

  • 685 / 5181
  • Ekspert
12-08-2010, 22:23
Z czym to połączyć? Nie ma odpowiedzi na to pytanie, tak jak nie ma
"idealnego" zestawienia, które przypadnie do gustu wszystkim.

Jeden z komentujących powyżej,  odbiera brzmienie Stingraya jako
niemrawe, inny kompletnie się z tym nie zgadza. Tak to już jest. Ten sam
chleb dwóm osobom będzie bardzo często smakował inaczej.
Osobiście lubię kiedy zestawy których słucham "koją" a nie atakują
(agresywnego dzwięku mam na codzień za dużo, grając nawet kilkanaście
"głośnych" koncertów miesięcznie). Dla mnie zestawy agresywne w górze
"nie grają" tylko męczą, ale zauważyłem, że wielu klientów odbiera ostrą
górę jako brzmienie czyste (co jeszcze mogę zrozumieć), albo (uwaga!)
ciepłe(!!!). I nie jest to semantyczne nieporozumienie (:-P) tylko
rzeczywiste odczucia. I to jest piękne w tej naszej zabawie:)

Odpowiem tak: dla mnie gra to z Audio Physic Yara Classic (Manley
odkrywa w tej kolumnie nie słyszane wcześniej pokłady basu), Xavian XN
250 i co bardzo mnie zaskoczyło, dał rade wysterować Dynaudio Focus 140.
Chciałbym usłyszeć z Harbethem, ale niestety czekamy już kilka miesięcy
na dostawę i doczekać się nie możemy. Z kolumnami wymienionymi powyżej
brzmienie było dynamiczne (nie niemrawe), z mocno zaznaczonym basem,
żywiołowe, ale pozbawione agresji i wyostrzeń - czyli takie jakie lubie,
ale posłuchać można ( i trzeba!!! ) ze wszystkim. W końcu drogi mamy
różne, ale do tego samego domu - odpowiadającego naszym gustom brzmienia;-)

Co do wypożyczenia do testów - oczywiście jesteśmy otwarci na tego typu działania, bardzo proszę o bezpośredni kontakt pod adresem mailowym q21@q21.pl lub najlepiej technotronik@technotronik.com.pl kierując maila do Jacka Lesienia. Nie ukrywam, iż w najbliższym czasie egzemplarz przeznaczony do testów jest już zarezerwowany przez dwa czasopisma, natomiast po tych testach możemy udostępnić Manleya, potrzebujemy tylko informacji i rezerwacji. W salonie natomiast oferujemy do odsłuchu obydwa modele Manley Stingray iTube oraz pozbawiony wejścia iPod Manley Stingray II.
Salon audio-video Q21