Audiohobby.pl

Sansa Clip - awaria

cadam

  • 4401 / 5897
  • Ekspert
20-07-2010, 20:57
Postanowiłem zaktualizować firmware w empetrujce i przypadkowo skasowałem jakiś pliczek systemowy. Od teraz po włączeniu wyświetla się napis 'Refreshing your media' i nic nie można zrobić, w ogóle odtwarzacz nie reaguje. Jak to naprawić?

cadam

  • 4401 / 5897
  • Ekspert
20-07-2010, 22:49
Chyba wiem dlaczego odtwarzacz się zawiesza. Skasowałem jeden katalog z plikami dźwiękowymi pod Linuxem bo XP nie widzi urządzenia. Po skasowaniu pliki zniknęły ale przestrzeń na dysku nie zwolniła się więc mptrójka ich szuka ale są nie widoczne i się zawiesza.
Jak zmusić XP żeby widział odtwarzacz i jak go sformatować z poziomu komputera?

  • Gość
20-07-2010, 23:11
Mojej mp3 też czasami nie widzi - nie wiem co mu odbija. Jak chcę skasować pliki to najpierw - usuń, a potem kasowanie tego co jest w koszu
Wtedy dopiero zwalnia się miejsce na dysku mp3.
Ale to tania chińszczyzna.

  • Gość
20-07-2010, 23:14
Kiedyś pliki muzyczne mp3 pozamieniała mi na pliki- jakieś krzaczki tureckie. Poźniej nie chciała się sformatować.
W sumie reklamowałem chyba z 5 sztuk.
Pamiętaj, żeby do katalogu nie władowac więcej niż 99 plików.

cadam

  • 4401 / 5897
  • Ekspert
20-07-2010, 23:33
Problem rozwiązany! Znalazłem na jakimś forum:

"Po wyjęciu odtwarzacza z pudełka podłączamy go do komputera w celu naładowania baterii do pełna i trwa to ok. 4 godziny, potem odłączamy odtwarzacz. Ściągamy z strony SanDiska program Sansa Updater i instalujemy go. Przy wyłączonym odtwarzaczu, zaciągamy „hold” wciskamy środkowy przycisk i tak trzymając podłączamy do komputera, komputer widzi odtwarzacz jako dysk wymienny. Wraz z podłączeniem Clipa powinien nam się uruchomić program Sansa Updater, program powinien pokazać nam że jest aktualizacja oprogramowania dla naszego odtwarzacza postępujemy według jego zaleceń. Następnie odłączamy odtwarzacz, zaktualizuje on swojej oprogramowanie, w menu „Ustawienia” wybieramy „Tryb USB” i „MSC”, podłączamy odtwarzacz do komputera powinien on być widoczny jako dysk wymienny, możemy już wgrać muzykę na odtwarzacz i cieszyć się dźwiękiem."

Skopiowałem całą zawartość odtwarzacza na dysk komputera, sformatowałem sansę jak pendrive\'a i z powrotem przekopiowałem pliki