Audiohobby.pl

Magnetofon - Lublin

grze-sz

  • 18 / 5038
  • Nowy użytkownik
05-07-2010, 22:53
Na początku chciałem się przywitać, od niedawna odkryłem w sobie ciągoty do starszych klamotów audio, i jakoś poszło. Najpierw amplituner aiwa (ax 7400) i podobnie niedrogie monitorki Heco, później gramofon Daniel (to mój cichy faworyt;-), i gorączka winyli, coraz trudniejsza do powstrzymania. U znajomego zobaczyłem deck Technicsa, w świetnym stanie - po czym dała o sobie znać, od dawna zapomniana, skłonność do kaseciaków.  I tu pojawia się moje pytanie. Szukałem jakiegoś niedrogiego sprzętu, w miarę możliwości mającego "to coś" - i padło na Toshibę Aurex PC-X60AD. Cena niewielka, więc rewelacji się nie spodziewałem (nie jest najgorzej, ale sprzęt ewidentnie z jakiejś wystawki). Problem tkwi nie w wyglądzie, ten jest do przebolenia, lecz w brzmieniu. Przewija dosyć sprawnie, ale gdy zaczyna odtwarzać, jest to nie do słuchania - jakby nie do końca miał "siłę" kręcić, i pracował na 3/4 mocy, dźwięk ogólnie jest jakiś przytłoczony, np "Ride the Lightning" brzmi jak jakiś doom. Czy chodzi tu o wymianę pasków? Z góry przepraszam za dyletanckie pytania, ale jeśli ktoś mógłby polecić jakiś zakład w Lublinie, gdzie można naprawić ten sprzęt, byłbym wdzięczny. Trzeszczy też niesamowicie potencjometr od siły sygnału, podejrzewam, że całość potrzebuje konserwacji - Toshiba zrobiła na mnie jednak dobre wrażenie, i chciałbym zatrzymać ją na dłużej, więc jeśli ktoś może polecić sprawnego fachowca, z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Grzesiek

cles

  • 1604 / 5885
  • Ekspert
06-07-2010, 09:57
Raczej trudno o kogoś sensownego. Pozostają Ci serwisy typu Ducat-Service.

grze-sz

  • 18 / 5038
  • Nowy użytkownik
06-07-2010, 13:09
Dzięki za pomysł, sam się nad czymś podobnym zastanawiałem, wybór wydaje się mocno ograniczony. Chciałbym przy okazji dopytać, czy - sprawna już - Toshiba w miarę sensownie zagra z moim ampli? Wiem, że to zestaw mocno okrojony, ale na start się nadaje? Jeśli komuś wpadnie na myśl jakiś inny serwis, proszę o radę.
Pozdrawiam i dzięki!

vladoi

  • 136 / 5416
  • Aktywny użytkownik
06-07-2010, 15:27
>> grze-sz, 2010-07-06 13:09:03

Witaj. Toshiba to jedna z moich ulubionych firm. Posiadam sześć decków Toshiba w tym PC-X60AD. Wszystkie decki Yoshiba grają conajmniej poprawnie. Ten o który pytasz, to bardzo solidna maszyna grająca ładnie wyrównanym pasmem. Jednak pod jednym warunkiem. Nie używaj systemu ADRES który na dobrych taśmach zniekształca górę pasma. Nie jest to problem, ponieważ ma on także dolby Nr z którym gra bardzo poprawnie. Jeśli tor przesuwu nie był ruszany, to poprawnie odtwarza kasety nagrane na innych magnetofonach. Dokładnie wyczyść i rozmagnesuj cały tor. Być może to wystarczy.
Vlado.

grze-sz

  • 18 / 5038
  • Nowy użytkownik
06-07-2010, 22:49
Dziękuję za fachową wypowiedź, korzystając z okazji dopytam - tor wyczyściłem, ale z rozmagnesowaniem już gorzej - sprzęt do tego służący, o którym mówicie w wątku nt magnetofonu, nie jest chyba dostępny, lutownicy nie posiadam - czy jest jakiś inny sposób? Tak w ogóle - nie chcę zaśmiecać wątku kolejnymi pytaniami, miał być o serwisach czy specach z Lublina czy okolic, i może niech tak zostanie - a nuż ktoś podpowie dobrego fachowca:) - w związku z tym moje kolejne pytania  przeniosę do Tematu "Magnetofon".
Dzięki Vladoi! Wiem teraz, że jest sens powalczyć o Toshibę. Pozdrawiam!