Audiohobby.pl

PC Audio - a co to takiego ?

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
13-05-2010, 12:56
Zawsze można zwiększyć częstotliwość przełączania. W zależności od zastosowań kilka kHz do nawet kilkudziesięciu MHz. Oczywiście podnoszenie częstotliwości zwiększa straty mocy, ale zależy czy mówimy o kW czy o W ;)

  • Gość
22-05-2010, 08:30
Stacjonarna wersja Eee PC Asusa nie szumi, nie zajmuje miejsca, kosztuje mniej niz 1 tys. złotych. Same zalety. Nadaje się jako źródło dźwięku?

Widziałem też w Saturnie urządzenie Sony - otwarzacz plików muzycznych wielkości paczki papierosów. Z tyłu wejście na jakiś kabel ale nie pamiętam czy na sieciówke czy coś jak USB ? Oraz sporo gniazd RCA. Cena 250 złotych. Co to mogło być, odtwarzacz sieciowy?

Vinyloid

  • 2470 / 5110
  • Ekspert
22-05-2010, 12:40
@ _avw

>>Stacjonarna wersja Eee PC Asusa nie szumi, nie zajmuje miejsca, kosztuje mniej niz 1 tys. złotych. Same zalety. Nadaje się jako źródło dźwięku?


Wszystkie modele Eee PC mają ten sam chip audio Realtek ALC662 więc za te pieniądze nie powinno być najgorzej. Obsługuje on częstotliwości do 96kHz w 24 bitach (a dla fanów dźwięku przestrzennego - 5.1 gratis) czyli w teorii - git sprzęcicho ! Jednak w praktyce boję się, że nie obyłoby się bez zewnętrznego interfejsu audio (od kilkuset zł do nieskończoności), który zabrzmiałby przyzwoicie. Przed zakupem zdecydowanie przetestować u znajomego/kolegi bo w sklepie się raczej nie da.
Laptopy widzę raczej jako wspaniałą platformę do instalacji oprogramowania do odtwarzania plików (płyt) a nie źródło dźwięku sensu stricto. Natomiast przyznać trzeba, że w połączeniu z ekranem dotykowym są funkconalnie nie do pobicia.

Co do odtwarzacza Sony, to w tej cenie mógł to być model NWZ-E443B (wersja 4 GB). Jako gadżet - fajna sprawa, jednak jako odtwarzacz plików muzycznych dla mnie odpada ze wzgl. na brak obsługi plików bezstratnych (FLAC, APE, Wv). Nie spodziam się też kosmicznej jakości dżwięku z tego pudełka.


  • Gość
22-05-2010, 20:43
To nie był odtwarzacz. Nie miał widocznego ekranu poza być moze wyświetlaczem alfanumerycznym za plastikiem obudowy. Przypominał bardzie urządzenie stacjonarne. Cos jak odtwarzacz sieciowy. Nie znalazłem tego urzadzenia na stronie internetowej Sony.

Piszac o Asusie Eee miałem go na myśli w roli napędu. Z zewnętrznym przetwornikiem D/A z branży Pro albo czymś takim jak od Stelmacha.