Audiohobby.pl

System stereo na 8 m2

paczek68

  • 6 / 5069
  • Nowy użytkownik
29-05-2010, 17:29
Po pierwsze chciałbym sie ze wszystkimi przywitać bo jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum. Jestem na etapie kompletowania mojego pierwszego systemu stereo lecz mam bardzo mały pokój odsłuchowy tzn 2.8 x 2.8 m i nic sie nie zapowiada żeby co sie miało zmienić , więc nie wiem czy jest sens kupować wzmacniacz za 10-12kzł i odpowiednie monitory do niego i czy bedzie on  grał bardziej przestrzennie od wzmacniacza za 3-5 kzł i oczywiscie kolumny z tego samego przedziału cenowego. Oczywiscie zamieżam odsłuchiwać w salonach sprzet lecz nie do konca wierze w pełni obiektywne opinie sprzedawców a poniewarz nie mam doświadczenia w tym zakresie wiec licze na wasze rady.

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
29-05-2010, 22:33
Do takiego pomieszczenia polecam monitory studyjne bass reflexem z przodu. Chodzi tu o ustawienie zbliżone do nearfield, gdzie port umieszczony z tyłu traci na efektywności.

Całkiem solidne i niedrogie są KRK Rokit, np. wersja 5calowa. To chyba jeden z tańszych sklepów ale mozna jeszcze poszukać (cena za sztukę):
http://dj-sklep.pl/p/pl/1505/krk+rp5+rokit+g2.html

Jak chcesz wydać więcej, to jest bardzo fajny monitor na glośnikach Seasa, w dodatku polskiej firmy:
http://www.fabrykadzwieku.pl/Studio/Monitory/APS-IO-para.html
http://www.aps-company.com/index.php?go=produkty&id=12

P.S. nie sugeruj się kolorem na fotkach, do wyboru w przypadku APS jest nawet fornir i myślę, że ciężko będzie o lepsze nagłośnienie takiego małego pomieszczenia. Przynajmniej jeśli chodzi o wierność wzgledem oryginalnego sygnału.

garnooh

  • 101 / 5156
  • Aktywny użytkownik
30-05-2010, 01:37
Wg mnie nie ma sensu . oczywiście ,ze  mozn, ale lepiej  za  znacznie więcej  !!!
zakup yamaha piano craft z cd bądź z DVD cena ok : 2000-3000 pln i lepiej za tką kasę mieć nie będziesz :)
Za resztę pieniędzy kup dobre kable i stendy pod głośniki i po sprawie !!!




===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
30-05-2010, 15:27
Zwykle nie daję się sprowokować ale tutaj mnie trochę ruszyło, gdyż kolega jest nowy w tym temacie i proponowanie mu od razu zakupu "audiofilskich" kabli kreuje pewne podejście.

Jestem bardzo ciekawy co by powiedzili niektórzy "audiofile" po usłyszeniu kolumn na 8 calowych Seasach podłaczonych pod tanie DVD Philips bez dodatkowego DAC. Dodatkowo wszystkie kable to "sznurówki", a spora część odtwarzanego materiału muzycznego to format mp3.

Z resztą za te pieniądze Pianocraft jest moim zdaniem dobrym wyborem. Monitory studyjne, które zaproponowałem (szczególnie APS) będą bliżej oryginalnego sygnału i dodatkowo oferują możliwość regulacji brzemienia pod własne preferencje/ warunki. Wymagają jednak dokupienia preampu i jakiegoś źródła. Tutaj moim zdaniem DVD jest dobrą opcją, moża wrzucić płytkę lub odtwarzać MP3 z różnych nośników. Jeśli nie słuchamy zbyt dużo ,płyt serwer muzyczny jest jeszcze lepszym rozwiązaniem.  

lancaster

  • Gość
30-05-2010, 17:58
W małych pomieszczeniach dobrze spisują się zestawy oparte o głośniki koncentryczne. Spróbuj choćby takich KEF IQ30

nygus

  • 217 / 5853
  • Aktywny użytkownik
30-05-2010, 19:59
Polecam przesłuchać monitorki RLS callisto.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

vladoi

  • 136 / 5398
  • Aktywny użytkownik
30-05-2010, 20:18
>> paczek68, 2010-05-29 17:29:59
 Witaj. Jeśli można, w tak niewielkim pomieszczeniu o podstawie kwadratu ciężko pozbyć się rezonansów. Adaptacja akustyki  niezbędna. Myślę że, jeśli chcesz sam słuchać muzyki na przyzwoitym poziomie, to słuchawki i dobrze dobrany wzmacniacz słuchawkowy najlepiej oddadzą zainwestowane w zestaw pieniądze.
Vlado.

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
30-05-2010, 20:40
Popieram vladoi w 100%. Gdyby jednak słuchawki z jakiś względów nie wchodziły w grę to przejrzyj ofertę mini/midi zestawów Denona.

paczek68

  • 6 / 5069
  • Nowy użytkownik
31-05-2010, 10:04
Dzieki wszystkim za podpowiedzi . Zastanawiałem sie oczywiście nad zestawami słuchawkowymi ale zrobiłem sobie ostatnio badania słuchu i słuchanie na słuchawkach nie jest w moim przypadku wskazane. Co do akustyki to sciany w 70 % sa zabudowane regałami z książkami. Rozumie więc że waszym zdaniem nie ma sensu inwestowac w jakies hi-endowe sprzety i wystarczy zestaw yamahy czy denona. Poniewaz lubie gadżety wiec podejżewam że jednak sie skonczy na jakimś wzmacniaczu + DAC + komp lecz nie bedą to sprzęty z grupy lavardine tylko creek evo

vladoi

  • 136 / 5398
  • Aktywny użytkownik
31-05-2010, 11:21
>> paczek68, 2010-05-31 10:04:59
Rozsądnie wyciągasz wnioski. Jeśli mogę, to z własnego doświadczenia proponuję monitory zamknięte. W Twoim pokoju ograniczą rezonanse basu, odwzajemniając się lepszym impulsem i czystą barwą. Ja tak słucham w sypialni.
Pozdrawiam
Vlado.