Audiohobby.pl

Tuning Wzmacniacza Lampowego Manta V5

cudak10

  • 7 / 5777
  • Nowy użytkownik
03-08-2008, 11:48
Witam!!!
Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałem przedstawić bardzo ciekawy wzmacniacz lampowy razem z kolumnami Manta V5.
Jest to konstrukcja na 2x 6N3 oraz 4x6P1, zestawy glośnikowe są na chińskich Vifach.
Wzmacniacz sam w sobie gra bardzo ładnie, na orginalnych lampach ma trochę wyostrzoną średnice, po wymianie lamp na rosyjskie wzmacniacz gra przepięknie. Ja kupiłem swój w Realu w Zabrzu za 450zł. Co jest ceną naprawdę smieszną biorąc pod uwage że do zestawu jest jeszcze dołożony dobry przewód głośnikowy. Wymieniłem w swoim elektrolity na Rubycony w moim wzmacniaczu były 2 Rubycony ale inni użytkownicy tych wzmacniaczy maja same Chińskie, wiadomo producent pakuje co akurat ma w wiadrze.

cudak10

  • 7 / 5777
  • Nowy użytkownik
03-08-2008, 11:49

lancaster

  • Gość
03-08-2008, 12:17
Mozez mieć kłopot w przypadku tuningu tego wzmaka....w lampach kluczowym elementem sa trafa głosnikowe....mozna tylko zmowić paciorek zeby oprocz "ładnie" pokazały tez nieco wiecej....ale spróbowac mozna. Po pierwsze sprawdx co tam za kondy miedzystopniowe siedzą....potem w katodach lamp....na koniec mozesz sobie podstroic całosć typami rezystorów....fajna zabawa na poczatek.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

maxiak

  • 2 / 4511
  • Nowy użytkownik
27-12-2011, 13:24
witam! mam wzmacniacz lampowy manta v5 i chcę poprawić jego brzmienie tuningując go mam w planach wymianę okablowania wew., wymianę wejść RCA i wymianę kondensatorów na jakieś lepsze. i może jeszcze wymianę traf (głośnikowych i sieciowego) siedzą w tym wzmacniaczu kondensatory: 2 sztuki 100uF/400 V 2 sztuki 220uf/400 V 2 sztuki 470uF/ 35 V 4 sztuki 22 uF/400 V 2 sztuki 10 uF/450 V 2 sztuki 470uF/ 25 V i tu pojawia się moje pytanie: jakiej firmy kondy tam włożyć lub czy można tam dać kondy o innych parametrach?? jeśli tak to o jakich?? poza tym jakie dać trafa głośnikowe i jakie sieciowe?? od razu mówię że szukam materiałów w dobrej półki ale też ogólnodostępnych, lub jeśli już macie jakieś specjalistyczne na myśli to prosiłbym o podanie linków do tych części (gdzie je dostać) bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

maxiak

  • 2 / 4511
  • Nowy użytkownik
27-12-2011, 23:42
witam! mam wzmacniacz lampowy manta v5 i chcę poprawić jego brzmienie tuningując go mam w planach wymianę okablowania wew., wymianę wejść RCA i wymianę kondensatorów na jakieś lepsze. i może jeszcze wymianę traf (głośnikowych i sieciowego) siedzą w tym wzmacniaczu kondensatory: 2 sztuki 100uF/400 V 2 sztuki 220uf/400 V 2 sztuki 470uF/ 35 V 4 sztuki 22 uF/400 V 2 sztuki 10 uF/450 V 2 sztuki 470uF/ 25 V i tu pojawia się moje pytanie: jakiej firmy kondy tam włożyć lub czy można tam dać kondy o innych parametrach?? jeśli tak to o jakich?? poza tym jakie dać trafa głośnikowe i jakie sieciowe?? od razu mówię że szukam materiałów w dobrej półki ale też ogólnodostępnych, lub jeśli już macie jakieś specjalistyczne na myśli to prosiłbym o podanie linków do tych części (gdzie je dostać) bardzo proszę o pomoc w tej sprawie