Audiohobby.pl

Witam i pytam

mes1234

  • 2 / 5160
  • Nowy użytkownik
14-05-2010, 13:44
Witam serdecznie wszystkich na forum, jestem tu nowy i przychodzę z pytaniem. W załączniku dodałem zdjęcie monitorków, które aktualnie robię. Jest to konstrukcja ze sklejki. Tylna ścianka jest gięta na parze (3 warstwy po 4mm, dwa dni pracy żelazkiem i kilka kWh :)) ma to być konstrukcja full-range zamknięta z głośnikiem mark-audio chr-70. Aktualnie zbliżam się do końca prac konstrukcyjnych dlatego przychodzę z następującym pytaniem. Proszę o radę na temat wykończenia. Odwiedziny castoramy spowodowały we mnie panikę, woski, politura lakiery bejce itd. trochę za dużo opcji. Czy ma ktoś doświadczenie która metoda najlepiej się sprawdza w warunkach garażowych? Do sprzętu dostępu nie mam, a do fachowców boję się pójść ( właśnie wróciłem od stolarza nie wiedziałem, że wycięcie otworu można tak spie***yć:(.

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
14-05-2010, 14:16
Żeby dobrze pozłożyć lakier musisz mieć warunki i bardzo dokładnie przygotowaną powierzchnię. Wosk lub olej można bez problemy położyć w domowych warunkach i więcej wybacza. Jednyny problem to mniejsza trwałość tak wykończonej powierzchni oraz konieczność ponawiania zabiegu co jakiś czas.

mes1234

  • 2 / 5160
  • Nowy użytkownik
14-05-2010, 15:30
Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie związane z przygotowaniem powierzchni. Użyłem jak dotąd dużej ilości wikolu (praktycznie lał się po ściankach, żeby doginana sklejka złapała) i szpachli do drewna na bazie wiórów drewnianych i jakiegoś kleju.  Narazie patrząc na powierzchnię nie widać różnic (szpachla w kolorze drewna), zastanawiam się czy nie będzie problemu przy pokryciu woskiem, czy należy najpierw zagruntować powierzchnię? Gdzie można poczytać coś na ten temat, może masz jakiegoś sprawdzonego producenta?
Pozdrawiam

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
15-05-2010, 09:53
Najpierw musisz porządnie zeszlifować i wyrównać powierchnię. Ze szpachlą mogą być problemy jeśli uzyjesz wosku lub oleju bawriącego. Szpachle inaczej chłoną bejcę niż sklejka, nawet jeśli są "z natóralnego drewna", takie problemy miałem ostatnio.

Niestety nie polecę Ci konkretnego producenta, gdyż sam zwykle używam lakierów.

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
15-05-2010, 09:53
naturalnego ofc nie wiem co mnie strzeliło