Audiohobby.pl

15 cm śreniotonoce

lancaster

  • Gość
26-04-2008, 18:10
co polecacie/opisy brzmienia. Mnie prywatnie interesują drivery ok 90dB ale wszystkie propozycje mile widzane.

yolaos

  • 605 / 5865
  • Ekspert
26-04-2008, 18:27
To ile będziesz miał tych kolumn?

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
26-04-2008, 18:51
http://www.seas.no/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=89

Ten jest ciekawy od strony konstrukcyjnej, chociaż sporo kosztuje. Więcej jak na razie nie jestem w stanie powiedzieć.

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
26-04-2008, 18:57
Dziwne, link który wkleiłem nie działa... W każdym razie jesli jesteś ciekaw zapraszam na stronkę Seasa. Konkretnie chodzi o nowego średniotonowego Excella M15CH002 z neodymowym układem magnetycznym :)
Btw. mają go już w Polinku, w dodatku po nowych cenach i kosztuje około 600 pln. Sporo ale nadal mniej niż 12cm średniotonowy Revelator, który nie ma nawet faradaya ;)

Krs47

  • 1037 / 5865
  • Ekspert
26-04-2008, 18:59
Cholera audio to straszna choroba, jeszcze nie skończyłem swojego projektu na Seasach Prestiga a już myślę o 3 drogach na Excellach....

  • Gość
26-04-2008, 19:14
eminece beta tylko 18 ta co jest w wlm szczegołowa
http://www.discolasers.sklepna5.pl/pokaz_produkt.php?idprod=170&cow1=3   jedna z lepszych jakie słuchałem miałem ją w połączeniu z beyma tu jest napisane http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=29774&p=4#k
-----------------------------------------------------------------
"Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go"
------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
27-04-2008, 10:23
18ki eminenca z tego co porównywałem bezpośrednio wypadaja slabiej(grają mniej mocnym dxiękiem) od 10 calowców. W przyszłym tygodniu bedę porównywal jeszcze raz....
WLM stosuje 18cm ???? Wydawało mi sie ze 10calowce ..... w Divach koaksjal jest 10 cali chyba ???
http://6moons.com/audioreviews/wlm/divamonitor.html
a nawet na pewno porównujac wymiary z linku i obrys głosnika
W grand Vilach driver wyglada mi nawet na 12cali, chyba ze panowie z WLM któzy zrobili sobie fotkę obok kolumny są wzrostu naszych prezydentów :)

  • Gość
09-07-2009, 11:59


Lancaster, jesli chciales stworzyc forum dla - KILKU SWOICH KOLEGOW,

zeby porozmawiac o lutowaniu elementow i umawiac sie na wspolne zakupy,

trzeba bylo skorzystac z Gadu Gadu, a nie tworzyc ogolno dostepne i "WSPOLNE"

forum "spolecznosciowe", ktore mialo miec nawet zabezpieczenie prawne

przed jakąkolwiek manipulacją, sprzedazą etc. !

Okazales sie zwyczajnym zadufanym w SOBIE, malym, zakompleksionym despotą i klamcą,

ktory zniszczyl 1.5 roczna prace setek osob (40 000 wpisow !).

Ci uzytkownicy nie byli zadnymi - trollami !

Pisali "legalnie" w watkach do tego przeznaczonych i w ZAKLADCE do tego PRZEZNACZONEJ !

Czemu niszczysz wszelką krytyke SWOICH poczynan na NASZYM WSPOLNYM forum ?!

Podobnie jak Jozwa maryn - to TY jestes powodem moralnej katastrofy tego forum,

a nie zadne "kontrowersyjne" tematy zalozone przez atoposa !

Z Twojego powodu odeszlo z pewnoscia wiecej osob niz z jego !

Twoje "argumenty" sa - ABSURDALNE oraz WREDNE !

Oskarzanie atoposa o odejscie ludzi, ktorzy odeszli bo...

..."sie obrazili" na to co MUSIELI czytac...

(pewnie po kryjomu i z wypiekami na twarzach)

...jest jedna z NAJBARDZIEJ WREDNYCH i NIETOLERANCYJNYCH

rzeczy z jakimi zetknalem sie w Internecie !

Totalnym skurwysynstwem jest tez z Twojej strony zrzucanie na niego winy

za kretynskie "pozwy" od rozmaitych oszolomow z konkurencyjnych forow.

Jestes NIELOJALNYM TCHORZEM, opowiadajcym sie za przesladowcami, skoro to robisz !


Zwroc nam NASZE Pogaduchy - zlodzieju i klamco !


lancaster

  • Gość
09-07-2009, 12:00
atopos, jeśli chcesz sobie porozmawiać z kilkoma kolegami na tematy zwiazane ze swoimi psychozami to tak jak proponowałem otwórz swój serwis.
Nie piernicz ze chciales sobie pogadac o fotografii, bo na pewnie setke twoich watkow(często jednowpisowych) traktujacych o fotografii bylo....5 ? MAX.
Reszta to tradycyjne jechanie "katoli" przy okazji Wielkanocy, Bożego Narodzenia, Bożego Ciała, oraz pierdy na temat wasnej doskonalości przeplatane żalem do świata i stekaniem "oj jak mi cieżko".....gówniarz.
Kazda jedna matka wychowująca swoje dziecko z sercem ma 100% bardziej odowiedzialne i bogatsze od twojego zycie duchowe. KAŻDA. Jedyna przewage(jeśli juz chcesz rozmawiać w tych kategoriach, a widze ze chcesz wiecznie piłując "argumanty" itp) masz na wiecznie nawalonym Zygą leżacym teraz na jakimś skwerku....po prostu nawalieś sie czym innym :)
WEidze ze koledzy postanowili zrobic serwis za ciebie - co nie jest specalnie kształcace, bo znów nie wyciągniesz zadne nauki z lekcji.
Ludzie normalni sporadycznie czują sie dobrze w towarzystwie osob chorych.
Nie licz na to, ze statystyczny pasjonat muzyki/audio będzie jak pan doktor - kiwal ze zrozumieniem glową czytajac kolejne objawienia które wrzuca Ci w glowę chemia.
Nie dziw sie ze twoje towarzystwo jest irytujace i to nie czaruj sie....tylko i wyłącznie z tego samego powodu z którego towarzytwo zsikanego degustatora tanich alkoholi jest męczące dla pasażerów środków komunikacji miejskiej w godzinach szczytu.
dla tych kilku kolesi z ktorymi bedziesz rozmawiać o bzdetach/niczym zakładka na serwisie inetrnetowym poświęconym audio jest poważnym przewymiarowaniem.

Dla porzadku tylko przypomnę ze CONAJMNIEJ kilkunastu osobom PRZEZ TWOJĄ tu obecnosć odechciało sie pisac/uczestniczyc w serwisie.
Co jakiś czas ludzie zwaracali mi uwagę na twoje zachowanie, a gwarantuję Ci ze gdyby nie to ze przymykałem na Twoje "bystrzackie" prowokacje oko zgłoszeń byłoby sporo wecej i status trolla miabys pewnie po tygodniu pisania.
Ostatnio PRZEZ CIEBIE Piotr Ryka napisal ze nie chce tu więcej bywac...nie przez Ciebie ?

....w pewnym sensie nie....bo juz dawno powinieneś dostać bana....mogę wiec czesc odpowiedzialnosci za zle samopoczucie Piotra wziąc w tym przypadku na siebie.
Po czy jakby nigdy nic charczysz i zakładaz watki pt: "dlaczego wpisy Piotra nie sa usuniete"
Ja rozumiem, ze na tym też polega twoje schorzenie, ale sorry to jest robota na kozetce a nie serwisie.

Jestes osobą o usposobieniu destrukcyjnym. Ja to szanuję ale prosze realizowac swoje pasje w innym miejscu.
Rozumiem ze czascią ich realizowania jest syfienie innym....w końcu nasyfić sobie to zadna frajda, co ? ...nie wspominajac o tym, ze najpierw trzeba cokolwiek pracy w to włozyć....a to już wykluczone, no nie ?:)

Możesz sobie to wypierać ile tam chcesz na własny użytek chyba, ale takie są fakty.
Jestes miałkim starszym panem nawalonym chemia i pływającym w jej oparach.
Wartosć sentymentalna + niekiedy ludzki odruch przebijajacy sie przez klęby chemicznych oparów.


Jesteś sam, na 2000 userów chęć przekazania Ci czgokolwiek wyraziło 12 z cego 6 to klony Corniego(podziekuj) i jedn Twój własny nieboraku...