Audiohobby.pl

Kompaktowy horn basowy

lancaster

  • Gość
26-04-2010, 07:47
Udało sie wynaleźć coś takiego jak Jensen horn. Horn narożny charakteryzuje sie tym(jak w  przypadku K-horna czy Martion np.) że wylot tuby ma 1/8 przekroju jaki musiałby miec stojac na środku pomieszczenia.
Do tego obrys bryły "na ścianie" to zaledwie 45cm, wysokość w przypadku 12 calowego woofera ok 70cm. Obudowa stanowi filtr akustyczny dla promieniowania z horna 300Hz, sam głośnik promieniuje przednia cześcia membrany do przodu. Sama bryła w obrysie zajmuje w mieszkaniu(w narożniku) mniej miejsca niż monitory z 15cm wooferkiem :)
Jest możliwość ustawienia obudowy przy dowolnej ścianie. Częstotliwośc strojenia horna z materiałów informacyjnych 43 Hz. Sama krzywa rozchodzi sie bardzo powoli, więc moze taka być(nie liczyłem).
Jeżeli macie podobne projekty wklejajcie :)

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-04-2010, 15:15
Ok, jako nadworny zaśmiecacz Klipschami nie mogę przejść spokojnie obok takie wątku.
W porównaniu do Klipsch Horna to faktycznie jest to trochę mniejsze, ale nie ma się co oszukiwać, to nie są kompaktowe konstrukcje.

Po lewej KHorn czyli 1x15\'\' po prawej Klipsch Jubilee czyli 2x12\'\'. Strojenia gdzieś między 35 a 40Hz. KHorn ciągnie w okolice 350-400Hz (ze wskazaniem na tą pierwszą czyli w zasadzie tylko konstrukcje 3Way wchodzą w grę), Jubilee ciągnie bez zadyszki do 800 Hz więc tu i 2way da się zrobić.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-04-2010, 15:17
A  tu Jubilee bardziej hardkorowo
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-04-2010, 15:25
I żeby nie byłe że tylko Klipsche.
Hartsfield corner horn.

Niestety nic z tego nie jest kompaktowe.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-04-2010, 15:29
I ostatnia wrzutka Tannoy GRF
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
26-04-2010, 15:29

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
26-04-2010, 15:35
Bacek, dla mnie takie corner horny przy tym co ostatnio ogladałem w temacie bas to po prostu dopust Boży.
A sama wieklkosć w pomeiszczeniu ...hm,mmm...postawione w narożniki kostki 45x45cm to ajk dla mnie żaden hardcore :)

janko

  • 186 / 5492
  • Aktywny użytkownik
29-04-2010, 08:55
Mogę pożyczyć do posłuchania horn narożnikowy sztuk: 1, wykonany wg poniższej specyfikacji:
www.cowanaudio.com/hornsubjr.html

Przystosowany do głośnika 40cm, w tej chwili siedzi tam stary RFT, ale zagra w nim wiele basowców z BxL przynajmniej 15 Tm.
Jak w przypadku wszystkich corner loaded hornów więcej zależy od ustawienia i kubatury pomieszczenia.

Ewentualnych zainteresowanych z dużym autem, raczej z Poznania zapraszam na priv.

konrad

  • 850 / 5523
  • Ekspert
29-06-2010, 12:12
Czy poza tytułową kompaktowością takie basshorny mają jeszcze jakieś przewagi nad hornami alteca? Na pewno są dużo trudniejsze do wykonania samodzielnie. Wg alteca 816a gra od 50 do1000hz (ciekawe przy jakim spadku to 50?)

lancaster

  • Gość
29-06-2010, 12:18
horn Alteca wcale nie jest jakiś specjalnie duży. Strojony prawdopodobnie na ok 100Hz ...oktawe nizej gra uklad rezonansowy

horn powinien być max sztywny Dotyczy to każdej obudowy w zasadzie. Tyle ze w przypadku pelnowymiarowego horna powiedzmy 50Hz i wylocie załóżmy 2 x 2m ludzie często decydują sie na wykonanie tuby z betonu.

Była kiedyś nawet firma wykonujaca takie prace budowlane. Najniższy ich model jest w tej chwili flagowym zestawem głośnikowym Jadis.