Audiohobby.pl

Goldring 2xxx

Gustaw

  • Gość
23-02-2010, 22:20
>> andrzej analogowy, 2010-02-23 22:15:04
Słuchałem jej na lampowym pre Hiraga...To jest to!!!Polecam choćby na próbę!!!

Nie mam dojścia do tego sprzętu ale wiem, że z Goldringa 1042 może być lepiej niż u mnie obecnie. Testowałem to za lampowym pre DIY mojego znajomego na 6N6P i od startu było świetnie. Tutaj jeszcze pokombinuję z VSPS-em, dotrę igłę i wtedy zastanowię się nad ew. zmianą przedwzmacniacza.

Gustaw

  • Gość
25-02-2010, 13:35
>> andrzej analogowy, 2010-02-23 22:15:04
Słuchałem jej na lampowym pre Hiraga...To jest to!!!Polecam choćby na próbę!!!

Andrzeju. Co ty był za pre Hiragi ?

andrzej analogowy

  • 127 / 5891
  • Aktywny użytkownik
25-02-2010, 15:30
To jest układ na 2XECC83 na kanał.Wpisz w google hiraga preamp to dostaniesz wszystkie informacje...A
andrzej analogowy

L3VY

  • 224 / 5637
  • Aktywny użytkownik
26-02-2010, 10:57
Z mojej listy podanej stronę wcześniej mam Goldringa 1012 (szlif Gryer III) i nie mam ochoty zmieniać tej wkładki na cokolwiek innego (po za 1042 który dostane w następnym tygodniu).
1012 zaskoczył mnie swoją ciszą. Tak jak pisał Gustaw, z tą wkładką nic nie trzaska, jest bardzo łatwa w ustawieniu i gra fenomenalnie z pre ahaji.
Mam tez Grado Prestige Gold, ale jest ona bardzo wymagająca w kalibracji, a jak już ustawiłem to jest tak mocno nie liniowa, że wokal wypada blado w porównaniu do niskiej średnicy.

W następnym tygodniu dostanę:
Denon DL-160, Audio Technica AT14S (szlif Shibata), Empire 1000SE/X, Goldring 1042. Skończy się pewnie tak że zostawię sobie 1042, a za kasę ze sprzedaży reszty wkładek kupie sobie Goldring Elite, aby się dowiedzieć dlaczego po posłuchaniu MC już się nie wraca do MM.

Gustawie powiedz żonie że jest Wielki Post i nie jesz mięsa przez następne jeszcze 5 tygodni ;-)

_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Gustaw

  • Gość
26-02-2010, 11:13
>> L3VY, 2010-02-26 10:57:51
Gustawie powiedz żonie że jest Wielki Post i nie jesz mięsa przez następne jeszcze 5 tygodni ;-)

Z ilości wkładek jakie masz zamiar kupić wnioskuję, że zdecydowanie mógłbyś zostać sponsorem moich mięsnych obiadów.
W zamian obiecuję nosić koszulkę z napisem "Sponsored by L3VY".

:)

L3VY

  • 224 / 5637
  • Aktywny użytkownik
26-02-2010, 12:03
Sprzedałem kolumny i mojego pięknie grającego Mjuzik Anioła aby mieć fundusze na budowę nowych pomysłów na ustroje akustyczne, reklamę, promocje i zusy. Jednek to wszystko wymaga więcej czasu niż się spodziewałem, więc buduje ustroje i kupuje wkładki. Zostanie ta co zagra najlepiej a reszta pójdzie w ludzi. Na pewno na tym stracę, ale jak sam zauważyłeś nikt w salonie nie zrobi porównania kilku wkładek, aby można było wybrać tą najlepiej grającą.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

L3VY

  • 224 / 5637
  • Aktywny użytkownik
26-02-2010, 12:05
Przepraszam za brzydką składnię zdań i literówki. Przez ostatnie kilka nocy siedzę do 4 nad ranem i planuję adaptację mojego pokoju.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Gustaw

  • Gość
10-03-2010, 11:54
Wczoraj "uruchomiłem" myjkę Knosti. Spostrzeżenia są takie, że myjka działa - trzaski są dużo mniejsze i stare płyty potrafią wyglądać jak nowe ale....
myjka nie działa do końca dobrze.  Otóż po "wykąpaniu" płyty w Knosti igła Goldringa 1042 potrafi jeszcze zebrać sporo brudu i zakłaczyć się w sposób dotkliwy.

Posługiwanie się tym ustrojstwem nie jest do końca wygodne ale uważam, że jednak warto wysupłać na to trochę kasy. Jasne, że mechaniczne myjki są dużo lepsze ale kupowanie myjki droższej od samego gramofonu to trochę dziwne posunięcie, przynajmniej na tym etapie mojej "gramofono-mani prześladowczej"

Przy okazji. Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić "Onzow Zerodust" ?

Gustaw

  • Gość
10-03-2010, 14:47
Przy okazji. Czy ktoś wie gdzie w Polsce można kupić "Onzow Zerodust" ?
>> Gustaw, 2010-03-10 11:54:26

OK. Już po temacie. Kupiłem używkę przez Allegro.

L3VY

  • 224 / 5637
  • Aktywny użytkownik
12-03-2010, 00:18
Podsumowanie testu wkładek:

Zalety:
1012 - przyjemny w długim słuchaniu, melodyjny, świetnie wypadają gitary
1042 - jak wyżej, ale z większym wyrafinowaniem, trochę więcej szczegółów
Grado P. G. - podbity wyższy bas dzięki czemu jak się słucha gitar akustycznych to ma się ciary na plecach, bas i dynamika to główne zalety tej wkładki
Audio Technica 14S (szlif Shibata) - fenomenalne skrzypce, dęciaki, mnóstwo szczegółów

Wady:
1012 - w porównaniu do AT Goldring ma zbyt małe pasmo, szczególnie w górę
1042 - jak wyżej tylko w mniejszym stopniu
Grado P.G. - zabrakło mi szczegółów i trochę melodyjności, lekkiego ocieplenia wokali
AT14S - słaby, wycofany bas względem reszty pasma

Powyższe dotyczy moich odczuć wg mojego gustu po odsłuchach na Pioneerze 223 / Technics 1210 + pre ahaja / CS Blue.

Wiem, że to nie dział ogłoszeń, ale skoro było o Goldringach to nadmienię iż mam do sprzedania:
Goldring 1012 szlif Gryer III (grana 50 godzin) 650zł
Goldring 1042 (grana 50 godzin) 750zł
Grado Prestige Gold (grana 50 godzin) 480zł

Kupię wkładkę o wysokich tonach jak w AT14S, przestrzeni Denona DL-160, kulturze i melodyjności Goldringa 1042, basie Empire i gitarach jak w Grado Prestige Gold :D
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Gustaw

  • Gość
12-03-2010, 10:13
>> L3VY, 2010-03-12 00:18:37

Kupię wkładkę o wysokich tonach jak w AT14S, przestrzeni Denona DL-160, kulturze i melodyjności Goldringa 1042, basie Empire i gitarach jak w Grado Prestige Gold :D


Słyszałem, że podobno BenzMicro LP S-Class jest całkiem znośna. ;-D
http://www.rcm.com.pl/benz/benz_main.htm

Dzięki za opis. Popróbuj jeszcze z różnymi Pre.

Gustaw

  • Gość
22-03-2010, 16:21
Onzow Zerodust

http://www.elusivedisc.com/prodinfo.asp?number=ZERODUST

Polecam to ustrojstwo wszystkim męczącym się czyszczeniem igły i wyciągania wszelkich kłaków i innych brudów.
Ta galareta, przypominająca trochę małą meduzę, jest bardzo skuteczna a przy tym bezpieczna dla igły.

ahaja

  • 513 / 5899
  • Ekspert
23-03-2010, 11:49
Działa faktycznie.
Ta galareta ... to  takie gluty , które się kupuje w sklepach z zabawkami dla maluchów ... a oni potem rzucają tym na ścianę i się przykleja ... :-).

K