Audiohobby.pl

Wybór projektu pomieszczenia do odsluchu.

lok

  • 432 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
16-03-2010, 20:57
Dzieki Digi za pomoc. Ta niesymetria troche mnie martwi. Chcialbym tak ustawic kolumny zeby siedziec jak najdalej od kolumn, poniewaz teraz kolumny sa bardzo blisko sluchacza.
Wentylacja chcialbym chyba zastosowac mechaniczna z wykorzystaniem rekuperatora, ale to jeszcze plany. Ciezko pogodzic i salon audio i salon dzienny.

digi58

  • 70 / 5849
  • Użytkownik
16-03-2010, 22:07
Jeżeli masz ochotę to  możemy się spotkać i pogadać.Można wstępnie zrobić parę symulacji tego pomieszczenia .
najgorszy zakres do opanowania to 20hz-300hz .Dolna granica to w zasadzie zależna jest od wielkości pomieszczenia myślę o rezonansach.Druga sprawa to kolumny chociaż u mnie podstawowy rezonans był na 22hz jak kolumny  tego pasma nie odtwarzały to  nie było problemu .Po zmianie kolumn okazało się że mam podbicie w tym paśmie około 8db .W muzyce żadko spotyka się ten zakres ale akurat w nagraniach akustycznych okazało się że jest to duży problem.Dużo pisania lepiej pogadać jak będziesz miał czas to możemy się spotkać.

Pozdrawiam

lok

  • 432 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
17-03-2010, 10:14
Ok Digi dziekuje za pomoc. Odezwę sie jeszcze.
Doradz prosze jaka opcje najlepiej wybrać. Czy z kominkiem przy zewnetrznej scianie. Czy na wewnetrznej scianie na srodku przy drzwiach balkonowych.

digi58

  • 70 / 5849
  • Użytkownik
17-03-2010, 14:06
Jeżeli chodzi o warunki termiczne to lepiej na ścianie  w tym pierwszym rozwiązaniu .Nie znam dokładnie tego projektu myślę o przewodzie kominowym jest to ważne .Komin też musi mieć odpowiednią wydajność żeby dym ci się nie cofał przy otwieraniu.No i ostatnia sprawa czy będziesz grzał kominkiem czy jest to tylko dodatkowe żródło ciepła.
Jeżeli robisz dodatkowo normalną instalację grzewczą warto zastanowić się nad kominkiem z wkładem wodnym .Mam znajomego który tylko takim kominkiem grzeje chociaż ma piec gazowy.Powierzchnię naprawdę ma dużą około 600 kwadratowych i do tego wysokość pomieszczeń 3,60

Pozdrawiam