Audiohobby.pl

wzmacniacz słuchawkowy dla AKG k701.

Avida

  • 6 / 5104
  • Nowy użytkownik
10-05-2010, 10:23
Właśnie ostatnio przeczytałem sporo o Bursonie i początkowo stwierdziłem, że to jest właśnie to czego szukam. Potem okazało się, że są jakieś problemy z przygłosami i z potencjometrem skokowym (stepped atenuator), które dopiero od marca tego roku zostały rozwiązane, więc jeśli kupować to model z ostatniego okresu produkcji. Dodatkowo na headfi pojawiły się głosy, że jest to konstrukcja skopiowana od AudioGD (http://www.head-fi.org/forum/thread/482618/burson-ha160-discrete-class-a-headamp-review/45) i w tym momencie jak to się mówi zgłupiałem, bo z jednej strony za trochę większe pieniądze mógłbym kupić Cayina i jest to pewniak z drugiej taki Burson na razie nie do końca sprawdzony czarny koń zawodów. Asmagus - jeśli miałeś okazję słyszeć oba to proszę o porównanie.

P.S
Oczywiście że mogą być propozycje z poza listy.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
10-05-2010, 10:26
"Lehmann circuit" z ebay. Niegrzebany 350zł, grzebany 850zł. Recenzja wkrótce. CanAmp kosztuje 1400zł, a ponoć gra sporo gorzej. Ja Ci tylko mogę doradzić przeniesienie reszty budżetu na porządne kable, gdybyś nie na niego zdecydował, wliczając zasilający do wzmacniacza.

Avida

  • 6 / 5104
  • Nowy użytkownik
10-05-2010, 10:44
Potężny się stałeś Fallow.. Ciemną stronę w tobie wyczuwam.



Uploaded with ImageShack.us

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 10:47
Nie miałem okazji zrobić porównania. Niestety.

Co do tego co dostajesz za każda wydaną złotówkę to propozycja mejkela jest z pewnością najbardziej wydajna w sensie porównania tego co sprzęt oferuje z jego ceną. W kategoriach bezwzględnych uważam, że Lehmanna klon made in CHRL nie jest jakiś wyjątkowy i osobiście wolałbym produkty jak Swing, Heed itd. O Bursonie, Concerto itp. nie wspominając.

Gdzie mieszkasz Avida? Z pewnością ktoś z forowiczów mieszka niedaleko i ma coś ciekawego do przetestowania :)


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
10-05-2010, 11:29
Kluczowe są dwie rzeczy: źródło dźwięku i preferencje. Spotkałem się z opinią, iż niegrzebany Lehmann gra lepiej niż grzebany, tzn. słuchający nawet przyznał, że grzebany gra bardziej realistycznie, ale nie przekonuje go taki sposób grania. :/ Przeróbki, o których piszę, idą dalej niż to, czego kolega @asmagus słuchał, choć - jak już wspomniałem - być może jest jeszcze gorzej. ;) Nie słuchałem Heeda, mimo iż raz zabiegałem o sposobność, i pewnie kiedyś znowu spróbuję, niemniej na podstawie opinii o nim - patrząc na osoby, ich sprzęt i preferencje, wniosek mam jeden: wzmacniacz ma dużo mocy i spore zdolności do zagłuszania niedostatków źródła. Dla posiadaczy słabszego źródła będzie lepszy, dla posiadaczy rzetelnego źródła będzie gorszy. Poza tym on jest zrobiony autentycznie na samych śmieciach.

jjurek

  • 2059 / 5822
  • Ekspert
10-05-2010, 11:33
>> Avida

Wszyscy chwalą połącznie AKG701 z Leben CS-300 ( lampowy push-pull na EL84).
Rozumiem, że Leben to nie Twoją liga cenowa.

Ale można mieć bardzo podobne połączenie za dużo mniejsze pieniądze:
http://tubeaudiolab.com/id133.html


Wzornictwo kontrowersyjne (mnie się akurat bardzo podoba), obcowanie z legendą, dobry dzwięk.

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 11:36
Mnie słuchany klon w Katowicach spodobał się bardzo w kontekście jego ceny - nie wyobrażałem sobie tak dobrze grającego urządzenia za ok. 400 pln. Moim zdaniem i nie tylko, Swing grał wyraźnie lepiej ale nie jest to 2,5 raza lepiej a taka jest różnica w cenie.  

Niestety w Audio, od pewnego pułapu, trochę lepiej kosztuje dużo drożej.


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

Avida

  • 6 / 5104
  • Nowy użytkownik
10-05-2010, 12:18
No tak, Leben CS-300 jest poza zasięgiem mojego portfela i zdrowego rozsądku (oczywiście mówię tylko o sobie). Chcę przeznaczyć max 3kzł na ten cel. Widziałem klon Lehmanna na ebay\'u ale chyba bardziej przemawiają do mnie konstrukcje bardziej "fabryczne" takie jak omawiany Burson  Chyba jeszcze nie dorosłem do eksperymentowania z konstrukcjami DIY. Na razie chciałbym osłuchać się w tzw. mainstreamie.

P.S Na marginesie

Jeśli chodzi o skoki cenowe i ich relację do poprawy jakości to zauważyłem na swojej osobie ciekawe zjawisko. Za każdym razem moje poszukiwania kończą się wnioskiem, że właśnie znalazłem ten właśnie wzmacniacz o który mi chodzi, najlepszy, bez wad itd. Po czym w ostatnim momencie nagle natrafiam na wątek o czymś trochę, odrobinę lepszym. Nie żeby jakoś zauważalnie i od razu tak dramatycznie lepszym ale trochę (no i oczywiście nieco droższym). Zaczynam czytać i dochodzę do wniosku, że ten wzmacniacz to jest właśnie toooooo!! Nagle znajduję wątek o czymś trochę lepszym (no i trochę droższym).........
Jedynym ratunkiem dla mnie okazało się bolesne szczypanie co jakiś czas co pozwoliło mi wrócić do rzeczywistości i zatrzymać się na pułapie 2-3 kzł. Cała zabawa i jednocześnie przekleństwo tego zjawiska to świadomość nieosiągalnego wciąż ideału czego jak wiadomo natura ludzka nie znosi.

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 12:29
Wielu kiedyś przestaje zmieniać wzmacniacze i przerzuca tylko słuchawki - czego Ci życzę.
Ja (tak się spodziewam) nie zmienię Concerto przynajmniej przez dekadę ;) Problem z tym wzmakiem jest taki, że nic nie maskuje i słychac dokładnie źródła. Przykładowo Swing tak lekko zaokrąglał, że był super PRAT ale róznice między źródłami były lekko zamaskowane. Swing teraz z dystansu poleciłbym tym, którzy kochaja muzykę, bo każda na nim brzmi dobrze. Nie jest to sprzęt do krytycznych odsłuchów "dźwięknięć" talerzy na płytach czy skrzypienia krzeseł w nagraniach z Opery Wideńskiej.

Concerto w przeciwieństwie do wzmacniaczy, które miałem okazję do tej pory słuchać jest ... przezroczysty. Jako, że jest wystarczająco mocny by pociągnąć niemal każde słuchawki i zniszczyć 90% dostępnych na rynku przygodę ze wzmacniaczami zakończyłem.

Niestety przydałby się teraz DAC lepszy niż wolfson w iPodzie i dac fabryczny Onkyo w DX 7511. o karcie kompa nie wspomnę. iPod po LODzie zły nie jest, bardzo, bardzo relaksujący dźwięk.

Generalnie chciałby nabyć neutralny DAC, niekoniecznie studyjny, do neutralnego wzmaka (chyba StageDAC zostanie tu wybrany) i dopiero w następnej kolejności ew. zmienić słuchawki pod swoje preferencję a nie pod totalną neutralność.

Reasumując, każdy prezentuje inną szkołę budowania toru. Niekiedy zakup wzmaka pod konkretne słuchawki jest bez sensu bowiem ... sprzedaje się słuchawki po 6 miesiącach ;)

Powodzenia w wyborze!!
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
10-05-2010, 12:51
>> asmagus, 2010-05-10 12:29:38
Wielu kiedyś przestaje zmieniać wzmacniacze i przerzuca tylko słuchawki - czego Ci życzę.
Ja (tak się spodziewam) nie zmienię Concerto przynajmniej przez dekadę ;) Problem z tym wzmakiem jest taki, że nic nie maskuje i słychac dokładnie źródła.

A skąd wiesz, że nic nie maskuje? Holdegron też uchodzi w pewnych kręgach za przeźroczysty wzmacniacz. Pogadaj z domzzem, może Ci pożyczy przerobionego BCL, no chyba że już sprzedał? Od razu mówię, że wszystkiego przez tego klona nie słychać, ale przynajmniej to co słychać nie jest ewidentnie zniekształcone. :)

Autentycznie przeźroczysty wzmacniacz to taki, który z porządnym (niekoniecznie drogim) źródłem porusza wszystkie zmysły samym dźwiękiem. Kiedy słuchasz koncertu organowego nagranego w starej katedrze, to masz wrażenie, że czujesz zapach starego drewna i chłód kościoła, i widzisz kolor i kształt ław i klęczników, słuchowo daje się odczuć rozmiar i kształt naw kościoła, itp. Na nieco mniej przeźroczystym wzmacniaczu słychać zasadniczo te same dźwięki, ale nie towarzyszy im wrażenie i atmosfera nagrania. Idąc dalej w dół z jakością, zmniejsza się złożoność dźwięków, stają się ograniczone przestrzennie, potem powykręcane jakby częściowo na lewą stronę, a dalej w dół to szkoda pisać, bo wiadomo.

asmagus

  • 4439 / 5440
  • Ekspert
10-05-2010, 12:54
No to jest przezroczysty. Dzięki za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu... lub inaczej, dla mnie jest wystarczająco przezroczystu :)

Zorganizujmy jakieś spotkanie w Krakowie !! Będą okazję do porównań bezpośrednich.
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
10-05-2010, 13:00
>> majkel, 2010-05-10 12:51:46
Kiedy słuchasz koncertu organowego nagranego w starej katedrze, to masz wrażenie, że czujesz zapach starego drewna i chłód kościoła, i widzisz kolor i kształt ław i klęczników, słuchowo daje się odczuć rozmiar i kształt naw kościoła, itp.

Powiedzcie mi w koncu co palicie, tez bym sprobowal :)))

Rafaell

  • 5033 / 5888
  • Ekspert
10-05-2010, 13:02
 >> fallow, 2010-05-10 13:00:27

jestem za ;)                              

garnooh

  • 101 / 5182
  • Aktywny użytkownik
10-05-2010, 13:07
miałem do czynienia z HEEDem gościł u mnie 2 miesiące , do póki nie odebrałem Skorpiona HV-1 .
Po odsłuchu już wiedziałem ,ze HEED idzie do sprzedaży , choć skorpion jeszcze nie wygrzany z AKG K 701 to zupełnie inna liga . Wykonanie skorpiona - jak najbardziej ok .
Pozdrawiam


===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
10-05-2010, 16:54
Ja bym przede wszystkim chcial zapytac jakie Lord Avidar :)) ma preferencje oraz zrodlo. Mysle, ze to powinien byc punkt wyjscia.
Czy szuka wzmacniacza majacego dodawac od siebie jak najmniej a po prostu wysterowywac dobrze sluchawki czy tez chce np. jakies urzadzenie w ktorym bedzie mogl tez wplywac na brzmienie (lampowiec lub ewnetualnie op-ampy w podstawkach).
Co by chcial poprawic lub co sie nie podoba w obecnie posiadanym wzmacniacz - no bo wnioskuje, ze cos sie nie podoba skoro poszukje nowego. Co sie podoba. Co by chcial poprawic lub zmienic w brzmieniu swoich K701.

Wtedy bedzie mozna podyskutowac :) A tak to strzelamy luzne typy, komu sie tam co kiedys podobalo albo co kumus sie wydaje, ze powinno byc dobre :) a jak dla mnie gusta - maja nawet wieksza MOC :)) niz klasa sprzetu.