Audiohobby.pl

Ustawienia DCX 2496

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5861
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 15:01
>> sds12. Ciasteczkowy Potwór nie był trolem :)

A nie da się regulować głośności w procesorze?

Yogi

  • 493 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 18:49
ciatseczkowy pośmialiśmy się było miło ... a teraz pozwól drogi przyjacielu że będę cię ignorował, za stary jestem na takie zabawy

Yogi

  • 493 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 18:52
sds 12 ja mam dzielniki napięcia na wyjściu za trafami tak że regulację w zakresie kilku db robię z procesora, dzielniki mam dobrane pod wzmocnienia wzmaków a w drodze preamp na lampach 26 ... tylko kiedy ? ciągle mało czasu
musisz pamiętać, że podłączaqjąc różne wzmacniacze i do nich różne głośniki będziesz miał spore różnice w głośności do wyrównania i robienie tego w dcx nie jest najlepszym pomysłem bo łatwo doprowadzić do clippingu, poza tym sciszając kanały i wejście cyfrowo zawsze trochę degradujesz rozdzielczość

konrad

  • 850 / 5535
  • Ekspert
12-02-2010, 20:10
Moglibyście tak krótko wytłumaczyć jak projektuje się aktywną zwrotnicę tym behringerem? Najpierw mierzy się zestaw w miejscu odsłuchu a potem ustala się miejsce podziału, behringer sam ustala filtrowanie uwzględniając room gain? tak to wygląda mniej-więcej?

konrad

  • 850 / 5535
  • Ekspert
12-02-2010, 20:29
aha i jeszcze jedno pytanie: czy DCX 2496 może służyć także jako przedwzmacniacz mikrofonowy do z zasilaniem fantomowym do pomiarów?

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5861
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 23:05
>> konrad DCX2496 sam potrafi dobrać tylko Delay i polaryzację. Nic wiecej. Nie może służyć jako preamp z phantomem. Sam też nic nie equalizuje. Do tego trzeba mikrofonu karty dźwiękowej, programu i dużo chęci.

Zwrotnicy się nie projektuje tym berym. Po prostu, przy założeniu konkretnych obudów, mocy i rozmiarów głośników, dobierasz punkty podziału, stromość crssovera, typ filtra, oraz dobierasz opóźnienia tak aby uzyskać możliwe równą charakterystykę fazową, jak i wprowadzasz korekcję o ile to jest potrzebne.

sds12

  • 69 / 5681
  • Użytkownik
12-02-2010, 23:18
jak już pisałem mam tłumiki 10k/1k  w wtykach XLR
ale to nie do końca rozwiązuje sprawę różnicy standardów no ale jest o wiele lepiej
w samym dcx mam tylko kilku decybelowe regulacje wynikające z różnicy skuteczności głośników i Ku wzmaków
ale przyznam się bez bicia że ustawiałem to na słuch
wejście mam na max za to w kompie  reguluję poziom całości tak przy normalnym słuchaniu to tylko
-40db na wskaźnikach mi się zapala a to raczej niezbyt dobrze

Mój pomysł z PGA właśnie przewiduje regulację różnic i potem dopiero całości
będę tą całą machinę musiał zapakować do obudowy 1U wraz z sterowaniem pilotem i prockiem
chyba się będe musiał za jakim rackiem rozejrzeć

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5861
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2010, 23:24
>> sds12 Gainami na wyjściu to proponuję ustalić tylko proporcje pomiędzy wzmacniaczami, a wzmacniacze tak zwanie na full odkręcić, przynajmniej tak się to powinno robić. Całą głośnością lepiej sterować na wejściu do procesora, jeśli nie już w źródle sygnału.

sds12

  • 69 / 5681
  • Użytkownik
13-02-2010, 00:07
>> ciasteczkowypotwor, 2010-02-12 23:24:33
ja mam cały tor cyfrowy od plików przez źródło (w tej chwili marna karta dźwiekowa laptopa)
po spdif. DCX steruje samymi końcówkami mocy bez potków i preampów i kondensatorów blokujących ;)
na razie ściszam to wszystko suwakiem foobara który to steruje bezpośrednio wyjściem cyfrowym
wiem że cyfrowy sprzęt nie lubi małych poziomów
Zamierzam wstawić  6x PGA na wyjściu DCX\'a a przed końcówkami i pilotem sobie z kanapy to wszystko
ładnie podgłaśniać ile zapragnę.....
cyra będzie na max dcx będzie pracował z poziomami dla których został stworzony a ja sobie jusz na wyjściu wszystko stłumię do poziomu akceptowalnego z uwzględnieniem róznic wzmocnień dla osobnych kanałów

Zasatnawiam się tylko czy robić desymetryzacje na opampach przed PGA czy po prostu wyjść z dcx sygnałem
niesymetrycznym i taki tłumić i do końcówek kierować

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5861
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2010, 07:41
Wszystko OK.

Nie wiem jak berym jest rozwiązany symetryczny sygnał, czy konwerter takowy ma na wyjściu, czy jest symetryzowany elektronicznie. Jeśli to drugie to nie baw się w desymetryzacje. Wyjdź od razu niesymetrycznie. Po co komplikować sobie życie, skowo połączenia i tak będą miały 2m max. Więc różnicy nie będzie.