Audiohobby.pl

Goldring 2xxx

reactor

  • 1649 / 5338
  • Ekspert
17-02-2010, 12:34
 Z tym myciem płyt to wydaje mi się, że ma to sens w przypadku każdej wkładki. Jeśli ktoś korzysta z wkładek bardzo drogich to tym bardziej powinien dbać o płyty. Całkiem ciekawe podejście!
&feature=related


..d_b..

Gustaw

  • Gość
19-02-2010, 12:12
A co sądzicie o myjce Knosti ? Pytam, bo opinie są różne.

http://www.topwinyl.pl/zestaw-mycia-plyt-knosti-p-6663.html

Gustaw

  • Gość
19-02-2010, 12:15

ahaja

  • 513 / 5900
  • Ekspert
19-02-2010, 14:04
http://www.maquinaphk.hpg.ig.com.br/home.html

inna na stronie   www.kabusa.com

Knosti - wyrzucone pieniądze.

reactor

  • 1649 / 5338
  • Ekspert
19-02-2010, 15:15
"Knosti - wyrzucone pieniądze" - też tak podejrzewam. 145usd za phk to nie jest wygórowana cena. Nie zmienia to faktu, że można samemu zrobić taką myjkę ze starego odkurzacza i gramofonu. Nitty Gritty i okki nokki wołają za swoje produkty jak za hi- endowe klocki.

..d_b..

karbidoczaszka

  • 153 / 5893
  • Aktywny użytkownik
19-02-2010, 16:33
Jeszcze inna opcja (która najbardziej mnie przekonuje) to GEM Dandy Hydraulic Record Cleaning Apparatus.
Recenjza tutaj:
http://www.6moons.com/audioreviews/gem/dandy.html
Strona producenta:
http://www.gmanalog.com/gem.aspx

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Gustaw

  • Gość
22-02-2010, 23:41
No i właśnie docieram drugą płytą igłę nowego Goldringa 1042 w moim Thorensie :) Już jest ciekawie.
Jutro eksperymenty z optymalnymi nastawami VSPS-a.

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
22-02-2010, 23:46
Za miesiąc, no, może za 2 (z kawałkiem) będę szlifował płyty na nowiutkim gramofonie z ramieniem tangencjonalnym, więc nie tylko Ty się Gustaw cieszysz 8)

Gustaw

  • Gość
23-02-2010, 00:03
>> Gabriel, 2010-02-22 23:46:48
Za miesiąc, no, może za 2 (z kawałkiem) będę szlifował płyty na nowiutkim gramofonie z ramieniem tangencjonalnym, więc nie tylko Ty się Gustaw cieszysz 8

Przyznaj się Gabriel jakiego gramiaka masz na celowniku.  
Będzie przynajmniej okazja do zademonstrowana bezinteresownej zawiści   :)

Gabriel

  • 1229 / 5694
  • Ekspert
23-02-2010, 00:42
Celownik odłożyłem dawno temu a gramiak będzie fabrycznie nowy, bo... robiony na zamówienie. Wkroczę więc w temat z trochę innej strony.
Okazja do demonstracji i strajków zapewne nastąpi 8)Mam jeszcze sporo czasu do wyboru wkładki, ale po woli zaczynam rozglądać się  w tym temacie. Ramię tangencjonalne wady ma, ale i wiele upraszcza. Cieszy mnie, że niewiele będzie tam do ustawiania, igła nie powinna być też tak bardzo wrażliwa na trzeszczące płyty. No, zobaczymy.
Będę miał 2 pre: lampowe i w pełni tranzystorowe, obydwa na podwójne mono, dlatego zależy mi by wkładka miała małe przesłuchy między kanałowe.
Wiem czego się spodziewać po separacji 20, 25dB, więc co najmniej tak jak Twój Goldring, ale reszta... hmm "śmiesznie" to wybieranie wkładek widzę...

Gustaw

  • Gość
23-02-2010, 09:56
No i zamówiłem jeszcze myjkę Knosti.
Opinię co do tego ustrojstwa są na tyle spolaryzowane, że zaryzykuję te 170 zł.

karbidoczaszka

  • 153 / 5893
  • Aktywny użytkownik
23-02-2010, 10:45
Gdzie, Gustawie drogi, Knosti za 170 złociszy wyszukałeś?

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Gustaw

  • Gość
23-02-2010, 10:50

Gustaw

  • Gość
23-02-2010, 21:48
Pierwsze spostrzeżenia dotyczące Goldringa 1042. Jak się kolejny raz okazuje ta wkładka, wbrew temu co bardzo często można przeczytać w necie, wcale nie jest trudną wkładką do kalibracji. Przynajmniej w porównaniu do ELAC-a E796 na Thorensowskim ramieniu TP16 MkIII. Opinie sugerujące konieczność stosowania specjalnych przyrządów za kilkaset złotych przy kalibracji  tej wkładki należy włożyć pomiędzy bajki.
Przy samym montażu trzeba zastosować jedynie dodatkowe podkładki ponieważ firmowe śrubki Thorensa są za długie a te dodawane z Goldringiem nie pasują.
Wkładkę kalibrowałem w oparciu o dwa wzorniki - Thorens Baerwald ARC Protractor z Vinylengine.com oraz o oryginalny wzornik Thorensowski, z jednym punktem kontrolnym.

Drugie spostrzeżenie jest takie, że kiedy w przypadku kilku starszych płyt, przy zastosowaniu wkładki ELAC-a ze standardowym szlifem, wydawało mi się, że ze względu na trzaski nadają się  one jedynie do kosza tak w przypadku Goldringa 1042 i szlifu Gyger S płyty grają całkiem dobrze a tylko czasami słychać jakieś problemy.

Wkładka, o czym wiedziałem wcześniej, jest szybka, bez "buły", po ekspresyjnej stronie mocy. Nie ma tutaj tej ciepłej waty cukrowej jak w Elacu.
Dzisiaj chciałem potestować różne nastawy VSPS-a le wolałem posłuchać muzyki :-). Moja intuicja jednak mi podpowiada, że Goldringowi 1042 należy się dobra lampa jako PRE gramofonowe niż VSPS ze scalakami. Hmm.....może jednak jestem w błędzie.


andrzej analogowy

  • 127 / 5892
  • Aktywny użytkownik
23-02-2010, 22:15
Słuchałem jej na lampowym pre Hiraga...To jest to!!!Polecam choćby na próbę!!!
andrzej analogowy