Audiohobby.pl

SOHA III

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
16-02-2010, 23:45
Phonaki mają    107 dB przy 32 Ohm, większy szum będzie na 24 omowych Sony, które mają również 107dB. Są IEM 120 i więcej dB przy 17 ohm... reasumując szumy są tylko na "zwykłych" słuchawkach nie słychać.

maczala1

  • 46 / 5825
  • Użytkownik
18-02-2010, 12:43
<< reasumując szumy są tylko na "zwykłych" słuchawkach nie słychać >>

Ja bym raczej odwrócił to stwierdzenie i powiedział:
Szumów nie ma, bo na normalnych słuchawkach ich nie słychać, a że pojawiają się w minimalnym stopniu na słuchawkach superniskoomowych / ultraskutecznych, to w sumie nie ma wielkiego znaczenia.
No chyba, że ktoś nie słucha muzyki, tylko szumu w przerwach między utworami :)      

Radical

  • 721 / 5168
  • Ekspert
23-02-2010, 20:01
Jestem właśnie po pierwszym krótkim odsłuchu SOHA III na nowych lampach Philips ecc82. Zaznaczę na wstępie że lampy są nowe więc domyślam się że pewnie jeszcze się wygrzeją i dźwięk się zmieni. Niestety nie mam już K601 bo zamieniłem się nimi na rzecz Grado sr325 które to znacznie bardziej mi odpowiadają i właśnie na nich testuje nowe lampy. Powiem szczerze że ciężko wymienić co tak naprawdę jest inne bo dźwięk jest tak diametralnie inny że wydaje mi się jakbym wymienił cały wzmacniacz a nie tylko lampy.
Góra na RFT szła tak wysoko że potrafiła zrobić się czasami nie przyjemna, teraz jest nieco lepiej. Nadal jest bardzo jasno ale jednak znacznie przyjemniej.
Środek pasma nagle pojawił się w pierwszym szeregu (mimo że wcześniej wcale mi się nie wydawało aby był schowany) i pojawiły się dodatkowe smaczki na które wcześniej nie zwracałem uwagi nawet w bardzo dobrze mi znanych kawałkach.
Bas na RFT bardzo mi się podobał gdyż był szybki i punktowy. Na philipsach nadal jest przyjemny i szybki ale zejście jest sporo niższe no i jest go również dużo więcej co nie zmienia faktu że jest idealnie kontrolowany.
Zawsze się zastanawiałem co to znaczy że przestrzeń w słuchawkach jest 3d, teraz już chyba wiem bo oprócz dźwięków słyszanych na boki i do przodu, teraz wiem który jest wyżej, a który niżej. Powiedziałbym że holografia jest znacznie, znacznie lepsza.
Największą zmianą jaką jednak zauważyłem jest zmiana barwy. Nie jestem pewien czy to jest w ogóle dobre określenie ale muzyka brzmi jakby była prawdziwsza. Po wpięciu z powrotem RFT poza oczywistymi zmianami jak mniejsza ilość basu sama muzyka wydaje mi się jakby była plastikowa. Niby nadal nie jest źle ale jakoś tak bezdusznie. Wydaje mi się że chyba dopiero teraz zrozumiałem co to znaczy lampowe brzmienie ;)
Podsumowując wymiana lamp spowodowała wskoczenie SOHY o dwie półki wyżej praktycznie pod każdy aspektem, a w rozumieniu samego klimatu jaki nadaje muzyce powiedziałbym..  WOW, bo ciężko wyrazić to słowami.

x500

  • 461 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2010, 22:13
Ladna laurka . Poprobuj jeszcze innych lampek .

czodaboy

  • 26 / 5192
  • Użytkownik
07-04-2010, 22:36
co do wczesniejszych wpisow i szumow w Soha 3....grobowa cisza w kazdej skali volumenu.

Moj egzemplarz skladal jeden z konstruktorow, posiadam ten wzmacniacz od ok poł roku. Moj cały system w "o mnie"

Aktualnie gram na Brimar ECC88.

Wczesniejszy system składajacy sie z HD600 i Foruma608mk3 był niezły, ale obecny to zdecydowanie klasa wyzej jak nie dwie. Absolutna poprawa we wszystkich aspektach grania. Przede wszystkim muzykalnosc, przekaz niezwykle spojny, harmonijny, czysta przyjemnosc wielogodzinnych odsłuchów. Dopiero na tym zestawieniu zrozumiałem co to wielopoziomowosc sceny, trojwymiarowosc, wszystko oparte na "stadionowej" przestrzeni z ładna barwa i wypełnieniem. Ale czy mozna jeszcze lepiej.....??

No wlasnie stad mam pytanie do wszystkich obecnych i byłych uzytkownikow Sohy.

Zastanawiam sie nad zmiana słuchawek i mam na oku HD800 badz GS1000i. Ktore z tych modeli lepiej sie zgra z moim systemem? Ogolnie zalezy mi na jeszcze bardziej emocjonalnym przekazie, na słuchawkach na ktorych Soha zagra optymalnie. Dziekuje za ewentualne podpowiedzi.

Pozdrawiam

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
08-04-2010, 16:19
Ani jedne ani drugie. O doswiadczeniach z SOHA II i HD800 mozna przeczytac w watku o SOHA II. Optymalnym wzmacniaczem do GS1000 jest np. PS Audio GCHA albo EAR HP4.

czodaboy

  • 26 / 5192
  • Użytkownik
08-04-2010, 21:33
fallow

dzieki za odpowiedz, jednak chodzilo mi tez jakie ewentualnie słuchawki bada optymalne do Sohy3.

Skoro to na tyle budzetowy wzmacniacz ze po za słuchawkami klasy DT880, HD600, AKG 701 podlaczenie czegos ambitniejszego i drozszego bedzie mezaliansem??

x500

  • 461 / 5844
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2010, 02:28
U mnie hd800 wypadly z soha 2 i 3 slabo , to tak skopane sluchawki ze wymagaja jakiegos procesora dzwieku chyba by poprawnie zagraly , na cayin ha-1a wypadly jeszcze gorzej . gs1000 nigdy nie slyszalem . Soha gra wybitnie ze sluchawkami ultrasone i audio technica , beyerdynamics i akg

ogorek

  • 855 / 5205
  • Ekspert
09-04-2010, 08:16
Odpowiadasz na wpis
>> x500, 2010-04-09 02:28:26

Co było źródłem ? Bo prócz wzmacniacza HD800 trzeba zapewnić dobre źródło, które przy niższych słuchawkach nie jest az tak bardzo istotne. Słuchałem ich krótko z dziurki CD Vincent CD S1.1 i mógłbym wydać krzywdzącą opinię (i bzdurną), że są beee. Ale ten sam Vincent jako transport do tego DAC Audionemesis VLE i taki budzetowy CanAMp już mnie zadziwiły (pozytywnie) z HD800. Do tego stopnia, ze przez chwilę rozpatrywałem ich zakup ale stwierdziłem, ze 99% czasu słucham na kolumnach i byłby to niepotrzebny (i znaczny już) wydatek.
Do tego mój DAC ma tylko jedno wyjscie ...

Po tych moich skromnych doświadczeniach wnioskuję, ze zamiast skreślać jakiś wzmacniacz do HD800 trzeba spróbować każdy z nich z dobrym źródłem.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
09-04-2010, 09:05
Czadoboy: Zaden mezalians i inne szmery bajery. Soha to dobry wzmacniacz tylko po prostu nie zgrywa sie z tak grymasnymi sluchawkami jak HD800 i GS1000. Kiedys wolalem sluchac GS1000 z playera iRivera H340 niz takich DACow jak Theta Gen V czy North Star M192.

Ogorek, zgadza sie HD800 to pierwsze przekombinowane sluchawki Sennheisera. Przez pierwsze miesiac bylem w nich zakochany i tlumaczylem sobie wszystko dokladnie tak jak Ty. Budowalem system, zmienialem zrodla ale ciagle bylo zbyt anemicznie, sucho, za malo wciagajaco - oczywiscie tlumaczylem sobie to tak, ze to podobnie jak K701 - ale one juz byly "more involving". W koncu po probowaniu roznych zrodel od EMU1212m po DACi Metronome Technologie, zdecydowalem sie na Lampucere ktore bardzo im pasowala. Zgrywala sie po prostu lepiej niz wiekszosc zrodel <10K PLN ktore testowalem. Czy klasowo byla znacznie gorsza ? Nie wiem, po prostu to sie zgrywalo. Dodatkowo HD800 w przeciwienstwie do GS1000 - maja taka przypadlosc, ze nigdy nie zagraja karykaturlanie, zle, czy nie zaskrzecza, to taki pozor ze niby wszystko jest git, ale po spokojnych sluchaniu wychodzi na to, ze nie jest :)) Bardzo trudno zrobic tak, zeby zablysnely. Maja oczywiscie ogolnie sennheiserowy balans - ale moim zdaniem te sluchawki sa przekombinowane. Sennheiser po prostu zrobil sluchawki pasujace do innych tysiacdolarowych wybrykow.

Moim zdaniem z tej tysiacdolarowej ligi sa obecnie dwa modele, ktore potrafia zagrac normalnie: Beyerdynamic T1 oraz Denon D7000.

Mysle, ze z Denonami i Soha bylaby realna szansa na to, ze bedzie git.

Ktos probowal ? :D

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
09-04-2010, 09:24
Dodałbym JVC HP-DX1000 - przynajmniej z opisów brzmienia :)

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
09-04-2010, 09:42
No tak, zapomnialem o nich :) Ale tez maja "swoje za uszami". Na pewno sa mniej neutralne niz Denony IMHO.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
09-04-2010, 09:54
Pewnie tak, nie reklamuje się ich jako studyjnych monitorów, jak nie powiem które 1000 $ nauszniki; mają Ponoć dość duży "Fun Factor".

Niestety jesteśmy w Polsce i nie możemy iść do sklepu i posłuchać ich jak nasi koledzy w Japoni czy USA

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
09-04-2010, 09:56
Tak. Fun Fuctor moim zdaniem maja wiekszy niz Denony :)

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
09-04-2010, 09:58
"Victor HP-DX1000 is equipped with Speaker\'s technology "Acoustic Lens" which engineers had been develop with trial and error many times. Victor marvelous tuned direct sound and indirect sound with 2"Acoustic Lens", realizing deep and natural sound expanse like a ripple spreads across the water."