Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
29-04-2022, 09:56
Ten wątek jest jakoś zaniedbany. Jasne, wszyscy cierpimy z powodu trudnej sytuacji na Ukrainie, z powodu inflacji. Muzyka pomaga to lepiej znieść. Znalazłem ciekawą ofertę dla kolekcjonerów - dobrze utrzymany rzadki okaz zamkniętych słuchawek Stax 4070:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/stax-sr-4070/2090566728-172-13510

Można zbijać cenę. Mogę pomóc w kupnie.

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
04-05-2022, 10:03
Jak sobie czytam ten mój wpis powyżej, to mam wątpliwości, czy aby nie zostałem źle zrozumiany. To nie forum od spraw politycznych i nie chcę wzniecać dyskusji. Więc tylko krótkie sprostowanie: Naturalnie, mamy wojnę na Ukrainie, ze wszystkimi możliwościami eskalacji; mamy arcytrudną sytuację w Polsce- bo masy uciekinierów, bo 80 km od granicy jest bombardowany Lwów - jakże polskie miasto w oczach historii...
Nasze hobby daje nieco relaksu od tych obciążających tematów. Robię więc zwrot ku muzyce i ...Staxowi.
Te wspomniane powyżej 4070 są rzeczywiście b. dobre i poszukiwane. Ich cena w ogłoszeniu wykracza jednak mocno poza to, co płaciło się jeszcze niedawno temu. Co widać z faktu, że nie są jeszcze sprzedane. Nawiasem mówiąc nie zobaczymy już cen ok. 180 czy 200 Eur za stare lambdy Pro, a Signature to koszt obecnie coś ponad 600-700 i więcej Eur.   

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
06-06-2022, 19:57
Gościu poznał "ear speakers" po raz pierwszy. Elektrostatyczni tutaj też tak mają jak się jarają Staxami? :D

&ab_channel=joestrange8
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 09:38
Po wielu wielu latach zainteresowania dołączam do tego szanownego grona elektrostatowców.
Po ostatnim AudioShow na którym posłuchałem słuchawek Staxa serce przekonało rozum i trafiło do mnie combo L700 i Stax SRM-007t.
Na AudioShow nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak słuchawki. Jadąc na AudioShow nie nastawiałem się specjalnie, że chcę posłuchać słuchawek. Wcześniej myślałem o jakiś słuchawkach do mojego Linnarta ale coś pokroju T1 beyerdynamic lub może hd800.
Codziennie rano przychodziłem posłuchać słuchawek na początku wystawy. Warunki jakie są każdy wie. Nie można spokojnie i w ciszy posłuchać. Urzekła mnie chyba ta elektrostatyczna maniera. Posłuchałem jeszcze innych słuchawek topowych Abyss, Focal, Hifiman i moze poza LCD5 nie zrobiły one na mnie żadnego wrażenia.
Komplet gra przepięknie. Chyba żaden klocek audio nie dał mi tak długo i tyle radości.

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim piszącym na tym forum. Przeczytałem praktycznie cała zakładkę słuchawki elektrostatyczne. Pięknie ciekawie się to czytało. Ogrom informacji. Jesteście wspaniali.

Na koniec wiadomo, że zawsze chcemy lepiej. Ale o tym później.

Krzysztof_M

  • 1470 / 5283
  • Ekspert
21-12-2022, 10:30
Cześć Lok :)
Witamy serdecznie na elektrostatycznej ścieżce audio :)
To fascynująca droga, mnie urzekła dawno temu i trzyma mocno.
Zacząłeś ze świetnej półki, słuchałem tych L700 - to bardzo dobre słuchawki a wzmacniacz solidny.

Chyba najbardziej w takich okolicznościach to można Ci życzyć czasu i energii abyś jak najwięcej mógł się cieszyć muzyką na nowym sprzęcie.
W dzisiejszym zabieganym świecie zorganizowanie czasu dla siebie i muzyki (tak by w 12 minucie już nie przysnąć) jest bardzo trudne.
Obyś tej radości elektrostatycznej nie zgubił :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 11:00
Cześć Lok :)
Witamy serdecznie na elektrostatycznej ścieżce audio :)
To fascynująca droga, mnie urzekła dawno temu i trzyma mocno.
Zacząłeś ze świetnej półki, słuchałem tych L700 - to bardzo dobre słuchawki a wzmacniacz solidny.

Chyba najbardziej w takich okolicznościach to można Ci życzyć czasu i energii abyś jak najwięcej mógł się cieszyć muzyką na nowym sprzęcie.
W dzisiejszym zabieganym świecie zorganizowanie czasu dla siebie i muzyki (tak by w 12 minucie już nie przysnąć) jest bardzo trudne.
Obyś tej radości elektrostatycznej nie zgubił :)

Krzysztof bardzo dziękuję. Tego aktualnie najbardziej mi potrzeba. Aktualnie słucham wieczorem jak już maluchy pójdą spać. Nie zawsze jest siła i energia.
Ale wiesz co najbardziej zapamiętałem ze wszystkich wątków i wpisów elektrostatycznych. I co mnie najbardziej urzekło to.  Twoja sobota z córką przy muzyce. Takiej soboty sobie i wszystkim życzę.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
21-12-2022, 11:35
@lok, przyłączam się do życzeń Krzysztofa, bo lepiej tego nie ujmę.
Od siebie dorzucę, życzenie nieustającego zadziwienia i zachwytu tym, jak pięknie grają. :-)

Doceniam finezję słuchawek Stax-a, w niektórych gatunkach muzycznych takich jak jazz, muzyka kameralna, itp.
Według mnie, w takim repertuarze, są ciężkie do pobicia.
Jeżeli słuchasz tego typu muzyki, to raczej trudno znaleźć, coś lepszego od Staksów.
Oczywiście to tylko moje zdanie, ale od lat tak uważam i jak na razie nie zanosi się bym je zmienił. :)

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
21-12-2022, 11:42
Lok,

Rozumiem, że K-1000 brzmią przy Stax jak kuchenny radiobudzik?

Dawaj mi tu zaraz bezpośrednie porównanie bo wpadnę do Ciebie na odsłuch w samą wigilię.

;-)
« Ostatnia zmiana: 21-12-2022, 11:46 wysłana przez Gustaw »

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 13:48
Lok,

Rozumiem, że K-1000 brzmią przy Stax jak kuchenny radiobudzik?

Dawaj mi tu zaraz bezpośrednie porównanie bo wpadnę do Ciebie na odsłuch w samą wigilię.

;-)
Gustaw AKG mi się trochę znudziły. Stax buduje taki swój zamknięty muzyczny świat. Ciężko mi to opisać. Może dlatego że jest taki rozdzielczy to tworzy dobrą iluzję. Przekazuje informacje z otoczenia nagrań, pogłos, jakieś hałasy, niedoskonałości nagrania.
Mi w AKG nigdy basu nie brakowało. W Staxie jest trochę więcej mięsa. Ale podobno ma ten jakiś zakres basowy podbity.
Stax gra takim elektrostatycznym dźwiękiem. 

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 13:49
Lok,

Rozumiem, że K-1000 brzmią przy Stax jak kuchenny radiobudzik?

Dawaj mi tu zaraz bezpośrednie porównanie bo wpadnę do Ciebie na odsłuch w samą wigilię.

;-)
Gustaw AKG mi się trochę znudziły. Stax buduje taki swój zamknięty muzyczny świat. Ciężko mi to opisać. Może dlatego że jest taki rozdzielczy to tworzy dobrą iluzję. Przekazuje informacje z otoczenia nagrań, pogłos, jakieś hałasy, niedoskonałości nagrania.
Mi w AKG nigdy basu nie brakowało. W Staxie jest trochę więcej mięsa. Ale podobno ma ten jakiś zakres basowy podbity.
Stax gra takim elektrostatycznym dźwiękiem.

Musisz posłuchać i porównać.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
21-12-2022, 16:13
Lok,

Rozumiem, że K-1000 brzmią przy Stax jak kuchenny radiobudzik?

Dawaj mi tu zaraz bezpośrednie porównanie bo wpadnę do Ciebie na odsłuch w samą wigilię.

;-)
Gustaw AKG mi się trochę znudziły. Stax buduje taki swój zamknięty muzyczny świat. Ciężko mi to opisać. Może dlatego że jest taki rozdzielczy to tworzy dobrą iluzję. Przekazuje informacje z otoczenia nagrań, pogłos, jakieś hałasy, niedoskonałości nagrania.
Mi w AKG nigdy basu nie brakowało. W Staxie jest trochę więcej mięsa. Ale podobno ma ten jakiś zakres basowy podbity.
Stax gra takim elektrostatycznym dźwiękiem.

Musisz posłuchać i porównać.

Wpadnę w sobotę, ok. 16.30 ;-)

ductus

  • 1247 / 4836
  • Ekspert
21-12-2022, 17:41
Wszystkim Kolegom życzę przyjemnego wyluzowanego słuchania. Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje, jak głosi przysłowie. Ale ta lubiana, odpowiednia może pomagać nam złapać równowagę psychiczną, wpłynąć pozytywnie na przemyślenia, decyzje. Mnie osobiście daje jeszcze wypoczynek i odstęp od spraw bieżących. Czego wszystkim z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia serdecznie życzę.

whero2

  • 275 / 2057
  • Zaawansowany użytkownik
21-12-2022, 20:35
z ciekawostek podrzucę co dzisiaj znalazłem - https://stax.stores.jp/?category_id=5d1b1a622f8f164750e2c434 stax wydaje się robić całkiem niezłą przecenę na 009 aktualnie

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
22-12-2022, 08:58
Lok,

Rozumiem, że K-1000 brzmią przy Stax jak kuchenny radiobudzik?

Dawaj mi tu zaraz bezpośrednie porównanie bo wpadnę do Ciebie na odsłuch w samą wigilię.

;-)
Gustaw AKG mi się trochę znudziły. Stax buduje taki swój zamknięty muzyczny świat. Ciężko mi to opisać. Może dlatego że jest taki rozdzielczy to tworzy dobrą iluzję. Przekazuje informacje z otoczenia nagrań, pogłos, jakieś hałasy, niedoskonałości nagrania.
Mi w AKG nigdy basu nie brakowało. W Staxie jest trochę więcej mięsa. Ale podobno ma ten jakiś zakres basowy podbity.
Stax gra takim elektrostatycznym dźwiękiem.

Musisz posłuchać i porównać.

Wpadnę w sobotę, ok. 16.30 ;-)

Gustaw wpadaj. Wiesz że miejsce będzie. Nie zabieraj tylko CaL-i bo będzie mi smutno na wigilii.

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
23-12-2022, 08:08
@lok, przyłączam się do życzeń Krzysztofa, bo lepiej tego nie ujmę.
Od siebie dorzucę, życzenie nieustającego zadziwienia i zachwytu tym, jak pięknie grają. :-)

Doceniam finezję słuchawek Stax-a, w niektórych gatunkach muzycznych takich jak jazz, muzyka kameralna, itp.
Według mnie, w takim repertuarze, są ciężkie do pobicia.
Jeżeli słuchasz tego typu muzyki, to raczej trudno znaleźć, coś lepszego od Staksów.
Oczywiście to tylko moje zdanie, ale od lat tak uważam i jak na razie nie zanosi się bym je zmienił. :)

Karol tak właśnie takiej muzyki w większości słucham. Dzięki za dobre słowo. Wszystkim dużo codziennej radości z odsłuchów. Żebyśmy jak najrzadziej myśleli o zmianie naszego sprzętu.