Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
20-12-2014, 12:32
A ja coś czuję, że w styczniu będzie prawdziwy wysyp ogłoszeń jak Jarek zacznie wyprzedawać te wszystkie nie-elektrostatyczne rupiecie :)

Raczej nic z tego nie będzie, bo znów wyjadę :-(
Chyba, że któryś z kolegów poprowadzi "sklep" HAHAHAHAHA :-))))))))

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
20-12-2014, 12:34
Ja z chęcią poprowadzę magazyn ;)

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
20-12-2014, 12:41
Ja z chęcią poprowadzę magazyn ;)

to będziesz musiał tylko przyjechać do Warszawy pod koniec grudnia :-)))
A może nie....

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
20-12-2014, 13:10
Jarek ,dziś dwudziesty :-)

Tak Przemku, a ja koczuję na jednym z europejskich lotnisk :-)
A Ty już w PL?


To poganiaj ich tam bo Fiodor już się nie może doczekać!!!

Ja zawitam do rodzinnego domu 24 grudnia i w czas prosto do wigilijnego stołu :-)
To będzie piękny czas.

Jeden z urlopowych planów to browarek z Pawłem w Wawie.Mam nadzieje ,że też się zjawisz.Tomek a Ty ,chyba piwka z kumplami z forum nie odmówisz?

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
20-12-2014, 13:17
Jarek ,dziś dwudziesty :-)

Tak Przemku, a ja koczuję na jednym z europejskich lotnisk :-)
A Ty już w PL?


To poganiaj ich tam bo Fiodor już się nie może doczekać!!!

Ja zawitam do rodzinnego domu 24 grudnia i w czas prosto do wigilijnego stołu :-)
To będzie piękny czas.

Jeden z urlopowych planów to browarek z Pawłem w Wawie.Mam nadzieje ,że też się zjawisz.Tomek a Ty ,chyba piwka z kumplami z forum nie odmówisz?

Przemek,
już też chciałbym być w domu z rodziną :-)

Mam nadzieję, że uda nam się jakoś zgrać.

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
20-12-2014, 13:23
Jarek ma już Rapture1 ....wzmacniacze Staxów mają się czego bać...he,he.

A kto łyka Rature 2 ,czy ktoś od nas ?

Baele

  • 753 / 5115
  • Ekspert
20-12-2014, 13:25
Jarek ma już Rapture1 ....wzmacniacze Staxów mają się czego bać...he,he.

A kto łyka Rature 2 ,czy ktoś od nas ?

Nie wiem, ja chciałem posłuchać, ale kasy brak :-(

Soundman

  • 775 / 4018
  • Ekspert
20-12-2014, 13:27
Ja się przymierzam ale do wersji podstawowej Rapture 2 za ok. 4tys.
Plus jakieś dodatkowe bajery, to co zrobił Rapture 1 z TH900 robi wrażenie...

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
20-12-2014, 13:28
MAG
Marku powiem szczerze ,że jak zaczałeś pisać o Jecklin to sobie pomyślałem co tam w nich może być ciekawego.
Jednak ten wpis o ich przestrzeni...hmmm intrygujace,nie powiem.Ale chyba nie jest ona porównywalna do tej u Dziadka i Staruszki ???

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
20-12-2014, 14:00
Tomek - za 4tys to kupisz już jakiś podstawowy napęd do elektrostatów albo niezłą elektrownię do ortho ;)

Przemek - czekam z niecierpliwością na ten browarek, już sobie urlop zaklepałem :)

brodacz

  • 1780 / 3829
  • Ekspert
20-12-2014, 14:11
Tomek - za 4tys to kupisz już jakiś podstawowy napęd do elektrostatów albo niezłą elektrownię do ortho ;)

Przemek - czekam z niecierpliwością na ten browarek, już sobie urlop zaklepałem :)

A jak z Fatso?
W pierwszych planach miałbyć niby mały meet słuchawkowy.Myslisz ,że to wypali?
Jakby udało sie skręcic Jego mega przerobione ortosy,Twój tor z MK1 i Jarka z jego 009 i E5 to byłoby nieźle.
Do tego Tomek z Rapture i Fostexami.
Ale to sobie cwano wymyśliłem co:-D

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
20-12-2014, 14:17
Mam nadzieję, że go namówię :) Zastanawiam się czy wypali zebranie wszystkich gratów, ale najważniejsze aby się spotkać ;)

A jeśli Fatso do tego czasu zespawa napęd do 009 to ja się tam nie pojawiam, nie mam serca rozbrajać mu kolejnego systemu :D

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
20-12-2014, 19:29
MAG
Marku powiem szczerze ,że jak zaczałeś pisać o Jecklin to sobie pomyślałem co tam w nich może być ciekawego.
Jednak ten wpis o ich przestrzeni...hmmm intrygujace,nie powiem.Ale chyba nie jest ona porównywalna do tej u Dziadka i Staruszki ???

Przemku jeśli chodzi o Jeckliny tak są wybornie przestrzenne nie da się ukryć że jest jest większa od Orfeusza i Omegi tylko weż poprawkę że piszę tylko o tym aspekcie a nie o jakości która powinna być spójna z całością a nie jest jeszcze bo być może faktycznie potrzebny będzie im lepszy napęd. Jeckliny mają potencjał ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie z nich nic więcej wydusić, piszesz intrygujące... Przemek wiem co piszę a jak bym miał słodzić dla picu to po co kruszyć kopie:)

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
20-12-2014, 19:39
Marku, słuchałem JF tylko krótko na targach w Monachium. Ale z nieciekawym wzmacniaczem, lub prawdopodobnie z kiepską skrzynką PS. Nic, co by mnie zafrapowało. Dlatego ciekawe, co Ty ulepszyłeś w słuchawkach, że grają przestrzenią? Ten PS Box, masz PS2? to wygląda nienadzwyczajnie. Poza tym, Andreas z high-amp miał  z tą skrzynką niezły problem przymulania i różnych częstotliwości granicznych w kanałach. Tak swoją drogą, to Jeckliny potrzebują chyba z 8-9 razy więcej power od wzmacniacza, jak Staxy... Poza tym ten wysoki BIAS - coś ok. 1.500V!

Stefanie
Sam piszesz e słuchałeś na kiepskim wzmaku z kiepską skrzynką PS i w dodatku krótko, może powinieneś ich nie słuchać na targach wątpię że w takich warunkach da się czegokolwiek słuchać tym bardziej Jecklinów!
Poza tym, Andreas z high-amp...
Nie mam pojęcia co Twój kolega Andreas miał i z jaką skrzynką mój energizer jest sprawny.
Ten PS Box, masz PS2?
Przeczytaj proszę opis tam pisze jakiego używam energizera.

Fatso

  • 290 / 4015
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2014, 19:58
Generalnie, to ja miałem czas dzisiaj i ewentualnie jutro, tyle, że odległość spora.

Na spawarkę do 009 czekam od Jarka + siadłem dzisiaj do robienia swojego, ale właśnie prąd mnie strzelił i czekam aż mi łapy do normalności wrócą.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.