Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
23-11-2014, 22:59
Czyli wszyscy musimy sprzedać nasze najlepsze wzmaki Staxa i kupić polecanego przez Fatso malucha SRM-Xh:)
Przesadzasz. Srogo.
SR-007 lepiej mi SRM-007tII grają. Ale SR507 właśnie z tego malucha. Ot zgrywa się. Poza tym czy ja jakaś wyrocznia jestem? Każdy ma własne ucho i sam powinien sobie oceniać. Nie widzę potrzeby walenia sarkazmem.

Kolego jeśli ten wpis Cię uraził to mi przykro ale nie było to moim celem tym bardziej nie chciałem w nikogo walić sarkazmem.
Bez urazy.

SlawekR

  • 173 / 4622
  • Aktywny użytkownik
24-11-2014, 00:37
Koledzy nie ma się co spierać. Bo wszyscy w tym przypadku mogą mieć rację. SR-507 to specyficzne słuchawki, ich cechą zasadniczą jest dość wysoka skuteczność. A i dość neutralny charakter brzmienia. Akurat sparowanie ich z takim maluchem wcale nie jest idiotycznym pomysłem. Te małe wynalazki nie są takie „grzeczne” jak „dystyngowane dorosłe” konstrukcje. I w konkretnych sytuacjach akurat potrafi to dać całkiem przyjemną i dość zaskakującą synergię. Dlatego akurat opinia Fatso mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Kluczowym słowem w tym przypadku jest synergia. Bo mocy to nie braknie na SR-507. Ale już ze starymi Gammami Pro to taki SRM-Xh nie zgrywał się za czorta jasnego.

Sim1

  • 1829 / 5855
  • Ekspert
24-11-2014, 00:54
Gammy Pro bardzo dobrze zgrywają się z SRM-007t. Słucham już 2 godzinę na nich audiobooka i nie mogę wyjść z podziwu jak to dobrze gra :P.

SlawekR

  • 173 / 4622
  • Aktywny użytkownik
24-11-2014, 01:16
O tym też pisałem. Te się zgrywają świetnie z dużymi wzmacniaczami, które potrafią im nadać masy i rozpędzić ich mniejsze membranki, a tamte się świetnie zgrywają z tymi małymi cudakami, które dają im lekkie turbodoładowanie, przez taką swoistą niechlujność. Może to niewłaściwe słowo, ale oddaje sens. Te wzmacniacze są mniej grzeczne i mniej kontrolują membranę, a to akurat w przypadku SR-507 w sam raz im pomaga. Ot ciekawostka i tyle.

Fatso

  • 290 / 4012
  • Zaawansowany użytkownik
24-11-2014, 11:15
Czyli wszyscy musimy sprzedać nasze najlepsze wzmaki Staxa i kupić polecanego przez Fatso malucha SRM-Xh:)
Przesadzasz. Srogo.
SR-007 lepiej mi SRM-007tII grają. Ale SR507 właśnie z tego malucha. Ot zgrywa się. Poza tym czy ja jakaś wyrocznia jestem? Każdy ma własne ucho i sam powinien sobie oceniać. Nie widzę potrzeby walenia sarkazmem.

Kolego jeśli ten wpis Cię uraził to mi przykro ale nie było to moim celem tym bardziej nie chciałem w nikogo walić sarkazmem.
Bez urazy.
Z Fatso trzeba ostrożnie bo jeszcze będzie policją straszył i aż dziwie się że nikogo nie zaprosił do siebie żeby pokazać jak jego klocki grają.A Miłosz jak to było każdy mówi że Staxy są najlepsze bo je ma co nie?

Nie wiem o czym piszesz, co tydzień ktos jest u mnie i słucha, na Audio Show moje "klocki" były w pokoju 710 (8 stanowisk) i każdy miał okazję posłuchać.

I tak, zmieniłem zdanie co do Staxów, i co w tym dziwnego? Nawet smak nam się co jakiś czas zmienia, to czemu gust nie może?

ps. Staxów 2020 nadal jakoś nie trawię.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

majkel

  • 7476 / 5891
  • Ekspert
24-11-2014, 11:46
Kolegę bogie46 poproszę o pisanie na temat i bez wycieczek osobistych.
Natomiast koledze Fatso polecam założenie wątku w Audio Salonie, gdzie będzie miał prawo zgłaszać wszystkie wpisy do usuwania lub moderacji bez względu na ich zgodność z regulaminem, a ponadto osoby chcące komentować produkty Fatso będą miały gdzie pisać lub być przekierowywane.
Moderacja dziękuje z góry.

.johny

  • 98 / 3825
  • Użytkownik
24-11-2014, 21:36
Cortazar, witaj!

LST już na miejscu. Spotkanie z autorem w niedzielę. Obiecałem Stefanowi, że bez niego nie będzie premierowego odsłuchu. Zatem, jeszcze chwila i damy czadu z Accuphase. Na razie smaży się...

Działo się czy nie?
Mieliscie może czas podłączyć dla porównaniam  LST  z  LRT na LL1630?
pozdr

lok

  • 432 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
25-11-2014, 08:31
A jaka jest różnica między LST  a  LRT. Z tego co kojarzę jedno jest robione na trafach lundahla a jedno to nasza konstrukcja forumowego kolegi.
Czy ktoś może wyjaśnić ?

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
25-11-2014, 11:37
To ja może tak króciutko  od siebie pierwsze wrazenie.

Pierwsze odsluchy wczoraj po pracy. Nie wiem jeszcze do konca co o tym sadzic ale tak grajacych elektrostatów jeszcze nie słyszałem.To juz nie są delikatne, uwodzicielskie kojące do snu słuchawki.To bestie które chciały mi wczoraj głowę urwać.Do elektrostatyczne grania dostały zdecydowanie i moc kóra była do tej pory zarezerwowana tylko dla K1000 i HE-6.Co za bas,blask.Fortepian nabrał realności takiej jaką do tąd słyszałem tylko z K1000.
Boję się troche wracać do domu :-)
15W w klasie A z Cary 300 chce je rozerwać,aż strach pomyśleć jak to może być z 50W w klasie A.

« Ostatnia zmiana: 25-11-2014, 11:43 wysłana przez brodacz »

MAG

  • 2393 / 5878
  • Ekspert
25-11-2014, 12:06
To ja może tak króciutko  od siebie pierwsze wrazenie.

Pierwsze odsluchy wczoraj po pracy. Nie wiem jeszcze do konca co o tym sadzic ale tak grajacych elektrostatów jeszcze nie słyszałem.To juz nie są delikatne, uwodzicielskie kojące do snu słuchawki.To bestie które chciały mi wczoraj głowę urwać.Do elektrostatyczne grania dostały zdecydowanie i moc kóra była do tej pory zarezerwowana tylko dla K1000 i HE-6.Co za bas,blask.Fortepian nabrał realności takiej jaką do tąd słyszałem tylko z K1000.
Boję się troche wracać do domu :-)
15W w klasie A z Cary 300 chce je rozerwać,aż strach pomyśleć jak to może być z 50W w klasie A.

Przemku tak naprawdę wykorzystujesz parę Watów sprawa dobrze skonstruowanych wzmacniaczy dających dobre rezultaty leży moim zdaniem gdzie indziej między innymi w niewykorzystywaniu ich maksymalnej mocy!
Wiadomo że wszystkie wartości naszych wzmacniaczy zawarte w katalogu podawane są dla wartości 1W dlatego wzmacniacze które pracują już z obciążeniem znaczniejszym mają bardzo rozjechane parametry.

Nie potrzebujemy 50W do słuchawek:)

Temat rzeka .....

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
25-11-2014, 12:20
Brzmi jak odrodzenie sie elektrostatow!

Ciekawe, czy moze miec to jakikolwiek negatywny wplyw na przyspieszone starzenie sie przetwornika, ta zwiekszona moc (jakby Stax chcial to by chyba taka zapodal i w standardzie). Fajnie jakby sie ktos z dzialu technicznego Staxa wypowiedzial.

4m

  • Gość
25-11-2014, 14:17
Boję się troche wracać do domu :-)
Świetna wiadomość na początek - silny efekt 'wow' :) Czekam na dalsze informacje z pola walki, zwłaszcza te, gdy już się z urządzeniem dobrze osłuchasz, zapał bojowy nieco ostygnie, i będzie można na chłodno i spokojnie je ocenić w porównaniu do Eurydyki.

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
25-11-2014, 14:27
To ja może tak króciutko  od siebie pierwsze wrazenie.

Pierwsze odsluchy wczoraj po pracy. Nie wiem jeszcze do konca co o tym sadzic ale tak grajacych elektrostatów jeszcze nie słyszałem.To juz nie są delikatne, uwodzicielskie kojące do snu słuchawki.To bestie które chciały mi wczoraj głowę urwać.Do elektrostatyczne grania dostały zdecydowanie i moc kóra była do tej pory zarezerwowana tylko dla K1000 i HE-6.Co za bas,blask.Fortepian nabrał realności takiej jaką do tąd słyszałem tylko z K1000.
Boję się troche wracać do domu :-)
15W w klasie A z Cary 300 chce je rozerwać,aż strach pomyśleć jak to może być z 50W w klasie A.

Przemku tak naprawdę wykorzystujesz parę Watów sprawa dobrze skonstruowanych wzmacniaczy dających dobre rezultaty leży moim zdaniem gdzie indziej między innymi w niewykorzystywaniu ich maksymalnej mocy!
Wiadomo że wszystkie wartości naszych wzmacniaczy zawarte w katalogu podawane są dla wartości 1W dlatego wzmacniacze które pracują już z obciążeniem znaczniejszym mają bardzo rozjechane parametry.

Nie potrzebujemy 50W do słuchawek:)

Temat rzeka .....

Z tych 15W na godz. 10 jest już tak głośno i z takim powerem ,że czuję sie jak huczy w głowie.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2014, 14:29 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
25-11-2014, 18:39
Pierwsze odsluchy wczoraj po pracy. Nie wiem jeszcze do konca co o tym sadzic ale tak grajacych elektrostatów jeszcze nie słyszałem.To juz nie są delikatne, uwodzicielskie kojące do snu słuchawki.To bestie które chciały mi wczoraj głowę urwać.Do elektrostatyczne grania dostały zdecydowanie i moc kóra była do tej pory zarezerwowana tylko dla K1000 i HE-6.Co za bas,blask.Fortepian nabrał realności takiej jaką do tąd słyszałem tylko z K1000.

A o których konkretnie elektrostatach to napisałeś?

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
25-11-2014, 19:38
HE90 ;)