Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Cortazar

  • 50 / 3436
  • Użytkownik
21-11-2014, 20:07
Tu zdjecie systemu z soug-a.

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
21-11-2014, 20:43
Witaj Cortazar!
Piękny ten Kondo,uwielbiam takie wzmaki.

Czy możesz napisać coś więcej o różnicach miedzy torem z LST a resztą wzmaków które wymieniłeś i czemu zdecydowałeś się wybrać właśnie tor z LST do elektrostatów ?

« Ostatnia zmiana: 22-11-2014, 02:17 wysłana przez brodacz »

MAG

  • 2393 / 5873
  • Ekspert
21-11-2014, 21:20
Cortazer witaj!

Co za super zestaw gratuluję napisz proszę czy jak ten Total gra jaką ma sygnaturę co było przed Totalem?

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
22-11-2014, 02:15
Cortazar, witaj!

LST już na miejscu. Spotkanie z autorem w niedzielę. Obiecałem Stefanowi, że bez niego nie będzie premierowego odsłuchu. Zatem, jeszcze chwila i damy czadu z Accuphase. Na razie smaży się...



brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
22-11-2014, 02:22
O yeah!

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
22-11-2014, 02:45
Wiktor co to za wzmak z wyjściem dla Dziadka stoi nad LST ,czy to prototym HEV 90 ?
Po lewej T2 :-)
« Ostatnia zmiana: 22-11-2014, 02:47 wysłana przez brodacz »

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
22-11-2014, 03:12
2x tak.

Baele

  • 753 / 5107
  • Ekspert
22-11-2014, 04:15
Jestem nowy na tym forum (przynajmniej jako aktywny uzytkownik), aczkolwiek od miesiecy sledze ten watek. Ja rowniez zmuszony ''tyrania okolicznosci;-)'' musialem przesiasc sie na system sluchawkowy i szukam od miesiecy idealnego zestawu sluchawkowego (-ow, -ych).
Po eksperymentach/zakupach kilku wzmacniaczy do stax-ow SR 009 (727, KGSSHVm Woo audio WES) i porowaniach u Ductusa zdecydowalem sie na droge LST + wzmacniacz kolumnowy (mysle ze koniec koncow albo accuphase, albo mocna lampa)
A ze te droge jeszcze przede mna daleka eksperymentuje z Abyssami ktore uwazam za wysmienite sluchawki. Roznia sie one co prawda sygnatura dzwiekowa od staxow, ale jest to granie (moim zdaniem) w podobnej klasie. Ogolnie rzecz biorac abyss-y graja ciemniej. Gora pasma to zdecydowana domena staxow (tu zadne inne sluchawki ktorych sluchalem nie zagraly na podobnym poziomie). Zalety Abyssow to wysmienity bas (najlepszy ze sluchawek ktore slyszalem), swietna scena, organicznosc dzwieku, ktore mozna rowniez okreslic mianem ''miesa''. Abyssy to sluchawki trudne do ''okielznania''. Zestawienie ze cavalli audio liquid gold bylo dobre ale bez szalenstw (niby wszystko bylo na swoim miejscu, wysokie tony, srednica bas, swietna dynamika, ale brakowalo tego czegos co by mnie przykulo godzinami do sluchania muzyki). Nastepnie eksperymentowalem z lampiakami do napedzania kolumn (sun audio 300B -swietne zestawienie, Kondo souga, rowniez bardzo dobre, organiczne granie, aczkolwiek lekko zlagodzone krawedzie dzwieku, jezeli eicie co mam na mysli).
Pzed 3 dniami ''zjechal'' eddie current 445 na 4 lampach emission labs 45 (solid plate) - poki co moim zdaniem najlepsze zestawienie. Wzmacniacz i lampy musza sie co prawda jeszcze wygrzac ale gra to juz baardzo bobrze.
A co do porownania z LST to za kilka tyg. miesiecy dam znac co i jak.
Acha, zrodlo to totaldac server/reclocker + totaldac dac.
Pozdrawiam
Pawel

Paweł,

zaliczyłem opad szczeny, cała ślina mi wyciekła - zajebisty sprzęcior, po prostu zajebisty - WIELKIE GRATULACJE :-)
Chciałoby się tego posłuchać :-)))

« Ostatnia zmiana: 22-11-2014, 04:19 wysłana przez Baele »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
22-11-2014, 11:38
Również jestem pod wielkim wrażeniem, to chyba pierwsze Abyssy na forum, chyba, że ktoś ma i się nie odzywa. Przyłączam się do gratulacji!

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
22-11-2014, 14:20
Suchalem Abyssy i to dlugo z nowym wzm sluchawkowym tym tu na zdjeciu, akurat tu pokazanym z nowymi  sluchawkami tej firmy co wzm
http://www.mcintoshlabs.com/us/Products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=IntegratedAmps&ProductId=MHA100

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
22-11-2014, 15:04
I jak wrażenia?

mirek10

  • 1210 / 4386
  • Ekspert
22-11-2014, 16:42
Pancerne,ciezkie na glowie,wytrzmac w nich ciezko,graja bardzo dobrze i bas swietny,ale nie za ta cene i nie za ta wygode,nigdy bym ich nie kupil, nawet za polowe ceny.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
22-11-2014, 17:53
Niezly zbieg okolicznosci Mirek, tez bylem dzis w salonie audio i sprzedawca wymolestowal na mnie kolejny odsluch Abyssow, mowilem mu, ze juz sluchalem i jesli nie wepnie ich w wyjscia kolumnowe to nie ma sensu, ale, ze i tak musialem czekac na zamowienie z magazynu, wiec sie poddalem. Za DAC/Wzmak robil nowy kombajn od OPPO, dobry klocek, szybki sparing z HD800, T1 oraz dedykowanych sluchawek OPPO utwierdzily mnie tylko we wczesniejszych wnioskach.

Cortazar

  • 50 / 3436
  • Użytkownik
22-11-2014, 19:54
Totaldac to swietne, analogowo brzmiace zrodlo wysokiej klasy. Przed nim mialem dcs puccini. Totaldac bardziej skupiony na syntezie niz na analizie, co nie znaczy ze brak w nim detalu. Z woo audio wes i staxami slychac bylo rzeczy o jakich nie mialem pojecia ze sa na plytach. Do tego '' plynnosc'' dzwieku, naturalnosc instrumentow akustycznych. Calkowity brak cyfrowej ostrosci jednak bez zlagodzenia ataku dzwiekow. Na stronie Paculy oraz 6 moons sa wyczerpujace recenzje, a w necie porownanie elberotha u dcs scarlatti i msb.
Polaczenie staxow z LST ma ta podstawowa zalete, ze pozwala na ''modelowanie '' dzwieku i eksperymenty z roznymi wzmakami. Wady to spore koszta (m.in. kable glosnikowe, wydajny pradowo wzmak + LST). O porowaniu z moim woo audio wes pisal juz ductus wiec nie bede tego powtarzal.
Jezeli ktos szuka bardzo dobrego wzmaka do staxow to wes mozna juz kupic z 2-giej reki za niecale 3 tys euro i jest to moim zdaniem zestaw z ktorym mozna byc szczesliwym przez lata ;-). LST z np. accuphase to rozwiazanie ekstremalne, dla audiofili ktorm nie wstarcza 95 % (czyli takich jak ja ;-).
Z Abyssami jest moim zdaniem taki problem ze grac to graja z kazdym wzmacniaczem przyzwoicie, ale zeby ''czarowaly'' to trzeba sie mocno postarac. ( i w tym roznia sie od staxow ktore nawet z kazdym wzmakiem zagraja tak ze kapcie spadaja). MOj przepis? - 300B adapter hifimana i porzadne kable glosnikowe ( w moim systemie roznica kabli glosnikowych byla mocno slyszalna i stanowila roznice miedzy bardzo dobrym dzwiekiem a odlotem ;-)) .
Pozdrawiam

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
23-11-2014, 20:01
Czyli wszyscy musimy sprzedać nasze najlepsze wzmaki Staxa i kupić polecanego przez Fatso malucha SRM-Xh:)
Przesadzasz. Srogo.
SR-007 lepiej mi SRM-007tII grają. Ale SR507 właśnie z tego malucha. Ot zgrywa się. Poza tym czy ja jakaś wyrocznia jestem? Każdy ma własne ucho i sam powinien sobie oceniać. Nie widzę potrzeby walenia sarkazmem.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.