Audiohobby.pl

Yamaha YH-1000 - legenda ortho

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
20-07-2014, 22:48
 >> pastwa, 2014-07-20 21:45:45
Powiedz jeszcze Karol, które z tych nauszników jest trudniej napędzić jeśli idzie o moc wzmacniacza, Yamahy czy LCD3 ?

Pastwa,
ogólnie mówiąc jedne i drugie nie są jakoś specjalnie trudne do napędzenia.
Nie wiem jak wyważyć to co niosą za sobą parametry obu słuchawek.
Poza tym nie mogłem znaleźć skuteczności dla YH-1000, ale moim zdaniem trudniejsze do napędzenia są LCD-3.
Z "dziurki", LCD-3  grały jak każde inne słuchawki. Ani specjalnie lepiej ani specjalnie gorzej.
Naprawdę "bosko" zagrały dopiero wtedy, gdy podłączyłem je do zacisków kolumnowych Cary Sli-80.
Od tamtej pory słucham ich tylko w ten sposób, tzn. podpiętych przez przejściówkę do zacisków kolumnowych wzmacniacza.
Test obu słuchawek ze smartfonem Samsung S4, też wskazuje na to samo. :)

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
20-07-2014, 23:10
No wlasnie, mnie LCD3 z dziurki Brystona badz McIntosha kompletnie nie porwaly, wiec cos w tym musi byc na rzeczy aby dac im duzo dobrych watow. Gdzie mozna taka przejsciowke kupic ?

mikolaj612

  • 347 / 3600
  • Zaawansowany użytkownik
20-07-2014, 23:11
LCD-3 potrzebują czegoś w granicy 1-4W.

Więc generalnie sporo dobrych wzmaków sobie poradzi.

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
20-07-2014, 23:19
Mogę jeszcze dodać, że naprawdę trudne do napędzenia, jeśli chodzi o orto, są Hifimany HE-5LE.
To dla nich zamawiałem wzmacniacz w WBA ze specjalizowanym jednym z wyjść dla słuchawek orto.
Dwa wyjścia słuchawkowe są "normalne". To tzw. czysty OTL.
To trzecie hybrydowe, jest specjalizowane pod orto, ma ponad 3W mocy na kanał.
Dopiero z tego wyjścia HE-5LE zagrały jak należy.

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
20-07-2014, 23:27
Moc to jedno, a jakosc tych watow to drugie. Takie Abyssy potrzebowaly duzo wiecej pradu niz LCD3, stad mnie ten temat zainteresowal. Abyssy aby graly na tym samym poziomie glosnosci co Audeze potrzebowaly wychylenia na McIntoshu MHA100 gdzies okolo 50 procent, podczas gdy LCD3 wystarczylo lekko 30procent mocy tego wzmaka ;\'))

almagra

  • 11514 / 5553
  • Ekspert
20-07-2014, 23:31
Jakość słuchawkowa możliwa jest technologicznie do kilku watów.Nie łudźcie się,że kilkudziesięciowatowy wzmacniacz optymalnie napędzi wysokiej klasy słuchawki.

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
21-07-2014, 00:02
>> pastwa, 2014-07-20 23:10:17
No wlasnie, mnie LCD3 z dziurki Brystona badz McIntosha kompletnie nie porwaly, wiec cos w tym musi byc na rzeczy aby dac im duzo dobrych watow. Gdzie mozna taka przejsciowke kupic ?

Zrób sam! To nic trudnego. :)
Ta przejściówka jest taka sama jak ta dla AKG K1000.
Tu masz link do schematu i tego co ja robiłem: http://audiohobby.pl/topic/10/6592/29
W Twoim przypadku wystarczy polutować tylko wtyk XLR.
Z drugiej strony zostawiasz gołe kabelki które pójdą na zaciski wzmacniacza.
Ja dla wygody zakończyłem je wtykami bananowymi.

pastwa

  • 3815 / 5898
  • Ekspert
21-07-2014, 10:35
Almagra ma tu sporo racji w tym co powiedzial o parowaniu zwyczajnych sluchawek ze wzmacniaczami kolumnowymi. W rzeczy samej, wszystkie znane mi dynamiki i pewnie wiekszosc ortodynamikow (pokroju Audeze) swobodnie wysteruje taki 3W Rapture, a jedynie mega pradozerne Hifiman He-6 moga potrzebowac wersji specjalnej, 5 W, albo, jak to zrobil Karol,  fajnej lampki i jej wyjsc glosnikowych. Tutaj tez pewnie takie K1000 skorzystalyby pozytywnie z kilkunastu watow, a cala reszta to juz overkill ;\'))

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
26-07-2014, 19:22
>> intuos, 2014-06-20 17:46:33
...
Obecnie pracuję nad polepszeniem dźwięku z nich i uwierz da się.... trudne do wyobrażenia, ale jednak. Na razie jeszcze jestem w fazie testów przerywanych, co chwila pracą, ale jak już ogarnę do końca opiszę na forum co i jak- jeszcze długa chwila.

>> intuos, 2014-07-03 23:41:39
...
Nie są profilowane, a profilowanie ma wpływ, wg mnie poprawia subiektywną lokalizację źródeł dźwięku.
Efekt tuby wynika z materiału/gąbki/i skóry samej w sobie.
Wygoda tych padów w stosunku do oryginałów jest bezsprzeczna. Po prostu wytrzymuje się dłużej.
Wielkość tych padów jest optymalna. Trzeba by jedynie zrobić takie z lepszej skóry, najlepiej zamszu, o którym wspominałem.



Jak na razie, wszystko, czego dowiedziałem się od Intuosa, znajduje potwierdzenie.
Zapragnąłem posprawdzać też to, co mówił padach od AT i kupiłem je na Ebayu.
W oczekiwaniu na pady od Audio Technki ESW11 LTD, które już jadą z Japonii, tytułem eksperymentu, zrobiłem sobie coś na oko, o podobnej wysokości.
Pady są uszyte z zamszu. Wypełniłem je trzema warstwami szarej gąbki do wytłumiania kolumn o grubości 1cm.
Do tego dałem standardowe wyprofilowanie z gąbki kaletniczej o grubości 3 warstw po 5mm i jednej 3mm.
Wyglądem padów nie ma się co chwalić.
Tym razem obszycie padów panu za dobrze nie wyszło. Jest dużo gąbki i sporo trudniej jest to poobszywać.
Jest też w tym trochę mojej "winy”, bo poprosiłem, aby obszył je z odwrotnej strony niż poprzednio.
Pomysł się nie sprawdził. No, ale przecież eksperymentujemy. :)
Następnym razem wyjdą lepiej!
Wygląd, wyglądem a ważne jest, co innego. Tak jak twierdził Intuos, choć to "trudne do wyobrażenia", rzeczywiście "da się" i może być jeszcze lepiej. Wstawiłem też pod te pady te "zębatki" z filcu, choć ten mój raczej przypomina wojłok.
Ten wcześniejszy niebieski filc był cienki. Ten czarny, ma już te zalecane przez Intuosa, 2mm grubości.
Ogólny efekt tych zabiegów jest taki jak mówił Intuos.
" To, co mi daje ta rozgwiazda w padach skórzanych, które mam, to niesamowite rozciągnięcie sceny. Nadal jest skupiona i gęsta, ale jest więcej powietrza w wokół instrumentów."
I ja się z tym zgadzam!
Dodam jeszcze, że nie traci się przy tym intymności całego przekazu.
Wydaje mi się po tych zabiegach, że nie ma, co chyba robić tych płaskich padów, na wzór oryginalnych.
Dźwięk YH-1000 z tymi wyższymi padami wydaje mi się jeszcze lepszy i ciekawszy.

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
02-08-2014, 19:22
 >> pastwa, 2014-07-20 21:45:45
Powiedz jeszcze Karol, ktore z tych nausznikow jest trudniej napedzic jesli idzie o moc wzmacniacza, Yamahy czy LCD3 ?
>> Karol, 2014-07-20 22:48:11
Pastwa,
ogólnie mówiąc jedne i drugie nie są jakoś specjalnie trudne do napędzenia.



Pastwa,
jestem po wymianie opinii z Intuosem i po zastanowieniu, muszę zmodyfikować tą odpowiedź powyżej.
Tomek ma trochę inne zdanie co do łatwości napędzenia YH-1000 i chyba wypada mi się z nim zgodzić.
Jak zwykle wszystko jest relatywne i zależy co się ma na uwadze, albo do czego się porównuje. :)
Ja powinienem napisać jakoś tak:
- ogólnie mówiąc jedne i drugie, nie są jakoś specjalnie trudne do napędzenia... w porównaniu do AKG K1000.
I to będzie najprawdziwsza prawda. :)
Sam pisałem, że orto potrzebują co nieco mocy i to tej "dobrej"! :-)
Jakby nie było LCD-3 słucham z zacisków Sli-80, bo dopiero wtedy jest np. cudownie przejrzyście.
Mam dwa dosyć dobre wzmacniacze do dynamików i orto tj.: Cary Sli-80 i HPA Master-Twin od WBA.
Potrafią właściwie wysterować, każde słuchawki. Przynajmniej Sli-80.
I to jest trochę mylące.
:-)

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
02-08-2014, 19:31
Przyszły z Japonii te pady od słuchawek Audio Technica ESW11 LTD.
Słucham sobie Carlosa Santany i wydaje mi się, że te moje z weluru są jednak trochę lepsze.
:-)

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
02-08-2014, 19:32
A tu YH-1000 z nowymi padami od AT i dla porównania te moje pady z weluru.

aasat

  • 2263 / 5881
  • Ekspert
06-08-2014, 08:57
>> Karol, 2014-08-02 19:31:08
Przyszły z Japonii te pady od słuchawek Audio Technica ESW11 LTD.
Słucham sobie Carlosa Santany i wydaje mi się, że te moje z weluru są jednak trochę lepsze.

Karolu, Twoje wizualnie też lepiej wyglądają, jakość wykonania też lepsza

Czy to już finalna wersja padów?

Karol

  • 2011 / 4328
  • Ekspert
06-08-2014, 10:44
Assat,
zdecydowanie nie!
Wczoraj zrobiłem nowe, chyba z najlepiej do tej pory, trafionym wypełnieniem.
Składają się na nie dwie warstwy szarej gąbki do wytłumiania kolumn o gr. 1cm.
Między nimi jest włożony profil składający się z dwóch warstw (gąbka o gr. 0,5 cm i 0,3cm).
Moim zdaniem jest w sam raz i z odległością od ucha (dźwięk) i z wygodą (wielkość i miękkość).
Ale może jeszcze coś poprawię. :)

MAG

  • 2393 / 5885
  • Ekspert
06-08-2014, 18:24
Karolu

Brawo! są znakomitej jakości klasa gratulacje.