Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy do 700 euro

aasat

  • 2264 / 5943
  • Ekspert
14-03-2010, 14:29
>> Road To Nowhere, 2010-03-14 14:16:54
To jest klon urządzenia czy tylko nazwy ?

Raczej nikt z forum go nie porównywał z originałem, ale słuchałem go u Majkela i to bardzo zacny wzmacniacz

garnooh

  • 101 / 5251
  • Aktywny użytkownik
14-03-2010, 18:42
Fructo nie bardzo opłaca się brać dwa wzmacniacze w jednej paczce - cena za drugi jest tylko o 4 funty mniejsza a gabaryty paczki wzrastają oraz szansa zapłacenia  cła :)
PS zastanawiam się czy nie zakupić tak na próbę .... kumpel niebawem będzie słuchawki kupywał to mu sprzedać mogę  :) lub HEEDA sprzedam :)

tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com
===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

asmagus

  • 4439 / 5509
  • Ekspert
14-03-2010, 21:45
Porównywałem poprawioną wersję tego wzmaka przez majkela do Meier Audio Cordy Swing, zresztą nie tylko ja, wszyscy byli zgodni, że wzmak Meiera wypada znacznie lepiej od klona Lehmann\'a.

Jednakże klon jest blisko 3 razy tańszy - różnica w jakości nie jest tak ogromna, istnieje, jest wyraźnie słyszalna ale nie jest to przepaść.

Granooh - nie masz co liczyć, że klon ten będzie lepszy od Heeda :)))
Tak dobrze to nie ma ... takie rzeczy to tylko w Erze ;)

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

garnooh

  • 101 / 5251
  • Aktywny użytkownik
15-03-2010, 00:07
 To zamwię podrbę lehmanna w erze ;)


tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com
===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

majkel

  • 7476 / 5960
  • Ekspert
15-03-2010, 11:07
Heed gra gorzej od Moonlighta SL1 (R.I.P.), SL1 grał trochę lepiej od klona Lehmanna - tak na podstawie opinii Piotra Ryki. Twin Head gra wyraźnie lepiej od SL1 ale przepaści to chyba nie ma. Wnioski:
- Swing gra porównywalnie do Twin Heada albo lepiej
- Heed CanAmp na pewno gra lepiej od Twin Heada
Albo ja mam problemy z logiką czytając opinię Asmagusa. Przypominam też, że można w tym Lehmannie zrobić więcej modyfikacji, o których skutkach czym prędzej poinformuję jeśli takowe nastąpią - kwestia czasu, niestety.

Jak Wam tak świetnie Heed wypadł, a klon Lehmanna tak źle to wniosek jest jeden - efekciarskie wzmacniacze dawały lepszy dźwięk. Wniosek kolejny: źródła i/lub okablowanie były takiej sobie jakości lub grające specyficznie. Lub też słuchawki ratowały się tego typu efekciarstwem. Wagi czynnika, o którym się nie dyskutuje, czyli gustu, nie mam jak ocenić.

asmagus

  • 4439 / 5509
  • Ekspert
15-03-2010, 11:43
Majkel  - interpretujesz wybiórcz fragmenty wypowiedzi i odnosisz na zupełnie nieracjonalny grunt.
Reasumując to co napisałem:
1. AKG 701 z Heedem zdaniem setek osób grają dobrze, Heeda dl klona nikt nie porównywał bo Heeda nie było na spotkaniu.
2. Swing lepiej niż klon Lehmann gra z 7509 HD, AKG 701, D2000 - podpięte zostało to równolegle do CD, ustawiona ta sama głośność i tylko przekładanie jacka było. Nie było Cię na tym spotkaniu, Swinga nie słyszałeś a podważasz to co słyszeli obecni.

Nie pisałem nic o TH ani Moonligcie bo ani jednego ani drugiego nie słyszałem.
Nie szukaj drugiego dna tam gdzie go nie ma.

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

domzz

  • 1113 / 5877
  • Ekspert
15-03-2010, 13:50
Co do tych nieszczęśliwych porównań w kilka minut opisałem swoje wrażenia w wątku o katowickim meecie.
Klon ostatecznie (dla mnie - bo miałem go okazję posłuchać na spokojnie w domu) wypadł bardzo dobrze.
Biorąc pod uwagę jego cenę, można by powiedzieć, że wypadł wyśmienicie.

mirhon

  • 438 / 5848
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2010, 15:40
>> asmagus, 2010-03-15 11:43:14
2. Swing lepiej niż klon Lehmann gra z 7509 HD, AKG 701, D2000 - podpięte zostało to równolegle do CD, ustawiona ta sama głośność i tylko przekładanie jacka było. Nie było Cię na tym spotkaniu, Swinga nie słyszałeś a podważasz to co słyszeli obecni.

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Jak dla mnie ten klon wypadł cienko. Słuchanie z nim AKG 701 nie wywarło na mnie absolutnie żadnego wrażenia - widać było że brak mu "pary" aby rozruszać te słuchawki.
Z Sony i Denonami było już lepiej, ale i tak IMHO było mu dość daleko do swinga.
Test perkusji z chesky records na AKG 701 i tym klonie to jak dla mnie jakaś popierdółka... ;-) i chciałbym dodać , że nie jestem jakimś tam basolubem...
Swing dla odmiany z Sony i Denonami w stos. do beresforda (robiłem próby podpinając beresa do swinga i słuchając samego beresa) brzmiał już całkiem fajnie, bas był bardziej zwarty niż w beresie i miał ciut lepszą fakturę.

garnooh

  • 101 / 5251
  • Aktywny użytkownik
17-03-2010, 18:16
Zamówiłem klona za 350 pln , mam Heeda CanAmp i czekam na skorpiona hv-1 ..... klona Lehmanna Majkel podobno modyfikuje ;) za takie pieniadze grzechem byłoby nie sprawdzić jak gra ...
Porównamy zobaczymy :)
Co nie bedzie sie podobać bedzie do sprzedania na giełdzie forumowej :)



tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com
===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

asmagus

  • 4439 / 5509
  • Ekspert
17-03-2010, 18:30
Super.
Bezpośrednie porównanie Lehmanna z Heedem odpowie pośrednio na pytanie jak Swing ma się do Heeda :)

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

garnooh

  • 101 / 5251
  • Aktywny użytkownik
17-03-2010, 20:51
Asmagus jak wszystko bedzie u mnie to zapraszam ... daleko nie masz :) Tylko soniaki ze sobą weź ;)

tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com
===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

asmagus

  • 4439 / 5509
  • Ekspert
17-03-2010, 21:19
Jestesmy zatem umówieni :)
Jak do mnie dotrze Meier Audio Corda Concerto spotkanie będzie jeszcze ciekawsze :D

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

mirhon

  • 438 / 5848
  • Zaawansowany użytkownik
17-03-2010, 23:43
Na head-fi zrobił się fajny wątek o wzmacniaczach od Lake People - przynajmniej fajne zdjęcie G100 dali :-)

http://www.head-fi.org/forums/f5/test-pro-headphone-amplifiers-lake-people-wins-449063/index2.html

jeden gostek nawet pisze:

Been looking for worthy HP amp to drive my Sennheiser HD 800 cans for almost two months, tried several amps (Lehmann BCL, other SS, tube, hybrid - some very expensive)

Today, finally the search is over.
Sorry Mr Lehman and others, but for me the winner is
VIOELECTRIC HPA V100 by a big margin. I got it today, listened to it for couple of hours. ( hi-res classics, jazz, blues, new age, rock etc)

strasznie jestem ciekaw jak gra ten HPA V100

Rafaell

  • 5033 / 5957
  • Ekspert
18-03-2010, 00:02
  Wiem że niektórzy na naszym forum używają tego HPA V100 i może się odezwą :)                              

ogorek

  • 855 / 5300
  • Ekspert
18-03-2010, 10:07
/*
Odpowiadasz na wpis
>> majkel, 2010-03-15 11:07:07
Heed gra gorzej od Moonlighta SL1 (R.I.P.), SL1 grał trochę lepiej od klona Lehmanna - tak na podstawie opinii Piotra Ryki. Twin Head gra wyraźnie lepiej od SL1 ale przepaści to chyba nie ma. Wnioski:
- Swing gra porównywalnie do Twin Heada albo lepiej
- Heed CanAmp na pewno gra lepiej od Twin Heada
Albo ja mam problemy z logiką czytając opinię Asmagusa. Przypominam też, że można w tym Lehmannie zrobić więcej modyfikacji, o których skutkach czym prędzej poinformuję jeśli takowe nastąpią - kwestia czasu, niestety.
*/

@majkel, ostatnio emocjonalnie reagujesz jak twoje wnioski rozmijają się z wnioskami innych forumowiczów. O ile permanentna krytyka Grado a zwłaszcza PS1000 mnie by też zirytowała (jakbym ich posłuchał i miał pozytywną opinię) o tyle ze wzmacniaczami nie ma jednoznacznych faworytów ...

HEED-a CanAmp-a porównywano na innych słuchawkach niż te co posiadasz. Mnie się wydawał "nudny" (HEED) i jedyne efekciarstow to na HD595 bas ma najlepszą kontrolą i PRAT jaki słyszałem na tych słuchawkach. Ale podobne odczucie miałem też z amp-em kolumnowym HEED Obelisk Si (ze jakos nudno) i obecnie doceniam to,że został u mnie w systemie. Na jednych płytach jest nudno, na innych ekspresyjnie, na niektórych słabo, innych wspaniale (generalnie wydaje mi sie, ze nie podbarwia). Wiem, ze możesz zmodyfikować clona (nie kazda modyfikacja jest odbierana in plus) ale to samo można powiedziec o HEED-zie czy innym wzmacniaczu. @baloos (z forum mp3store) po pochlebnych recenzjach zakupił HD800 i ani z moon-em V4 ani Forum-em ani holdegronem (wymieniał jeszcze inne) mu sie nie zgrywaly. Najlepszy efekt uzyskał na HEED-zie twierdząc, że łaczy on najlepsze cechy z tych wzmacniaczy, które miał.
A i tak nie odbiera HD800 tak jak czytał w recenzjach, wiec biedak "goni króliczka".

@asmagus -> co będzie źródłem dla twojego nowego nabytku ? Boję się, ze im \'wybitniejszy\' amp i słuchawki, tym bardziej źródło może miec znaczenie
 
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …