Audiohobby.pl

stereo-undeground.pl - informacje

__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 08:00
>4m
Nie sądzę ...

__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 08:03
A teraz....

TRATATATATAMM !!!

Pierwszy materiał po miesiącach i debiut Lancastera w roli autora:
http://www.stereo-underground.pl/historymenu/191-zestawy-tubowe-dedykowane-magii-dwiku

MAG

  • 2393 / 5884
  • Ekspert
25-11-2012, 09:28


Lancaster stawiam co sobie życzysz , ktoś przemówił a ja to usłyszałem , ziarno zostało zasiane byle do wiosny ;)

Podoba mi się bardzo i odniosłem wrażenie niedosytu wszak temat nie jest wyczerpany ale w ciszę wdarła się Tuba :)

Gratulacje Lancaster.

Kocie dzisiaj wyślę Ci tekst i focie.




__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 10:29
Panowie,
Małe wyjaśnienie i prośba - SU oferuje dla autorów dobry interfejs do wprowadzania recenzji i artykułów.
Ja mogę na początku wprowadzić 1 czy 2 artykuły w celu pomocy i zapoznania nowego autora z silnikiem strony. ALe moje ograniczenia czasowe nie pozwolą mi na robienie tego w sposób ciągły. Starajcie się wrzucać samodzielnie materiały (tekst + zdjęcia) a ja je wyedytuję/sformatuję już na stronie.
Na stronie macie dostępny "samouczek dla autorów". Podeślę Wam również film z nagraniem jak publikować zdjęcia i materiały

__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 11:12
Problem obrazków wyjaśniam z hostingiem (chyba to problem z ich serwerem)

lancaster

  • Gość
25-11-2012, 11:24
MAG, napisz czym zajać sie szczegółowiej w kolejnym artykule ?
Ten był bardzo oględny bo nie mam wyczucia co Cię interesuje i jak podane ?

Pomyślałem sobie ze skoro jak jeden z kolegów zauważył naklepałem 20K wpisów na AH to równie dobrze mogę napisać i 100 recenzji na SU :-)

Tak ze bez problemu. Pytanie i postaram się odpowiedzieć szerzej na łąmach SU. Taka forma komunikacji ma ogromny plus - nie ma "dyskusji", ktoś bedzie chciał napisać artykuł w którym sie nie zgadza lub ma wątpliwości - no problem.

Kupię sobie koszulkę z napisem : "redaktor" i na każdy odsluch z notatnikiem.

lancaster

  • Gość
25-11-2012, 11:35
Panowie w recenzji znalało sie zdanie :

"Podział 3-6KHz nie będzie błędem o ile głośnik siedmiotonowy na to pozwoli. "

Prosze nie szukać tak ciężkich głośników ! Chodzi oczywiście o głośnik średniotonowy :-)
Napisałem do kot-a prośbę o korektę.

Corvus5

  • 2596 / 5364
  • Ekspert
25-11-2012, 11:38
Link z tytułu nie działa.

A, ok, widzę już.

lancaster

  • Gość
25-11-2012, 11:45
4m Ciem proszem bardzo :-) Będzie o głośnikach szerokopasmowych.

Czy oprócz zarysu konstrukcji i opisu przykłądowych konstrukcji różnych producentów mogę sobie pozwolić na przesiąkniętą skrajnym subiektywizmem opinię na temat np. Cube Audio F180 ? Wszystkie użyte w recenzji "lukrowania" byłyby cytatami użytkowników/słuchaczy.
Chodzi mi o stworzenie będącego pomocnym w aplikacji tego głośnika dokumentem od producenta. Czasami mam pytania o tego typu rzeczy, a trafia  sie okazja zeby jednorazowo omówić sporo, a w przyszłosci tylko linkować do artykułu na SU.

Wypada/nie wypada ?
Ktoś to przeczyta ?:-)

MAG

  • 2393 / 5884
  • Ekspert
25-11-2012, 11:48
>> lancaster, 2012-11-25 11:24:52
MAG, napisz czym zajać sie szczegółowiej w kolejnym artykule ?
Ten był bardzo oględny bo nie mam wyczucia co Cię interesuje i jak podane ?

Lancaster

Tak na poważnie jak chodziłem za młodych lat do kina dźwięk mnie fascynował otóż jak mile byłem zaskoczony jak zobaczyłem JBL na tubie nic mi w tym dźwięku nie przeszkadzało!
Dopasuj to do warunków mieszkaniowych Polaków , to ważne !
Wiesz inaczej mieszkają w USA inaczej w PL a jeszcze inaczej w Japonii choć tam już widziałem różne dziwne rzeczy na 5mkw ;)
Chodzi mi o to aby wyjaśnić zależność w dostosowaniu głośników do pomieszczenia.
Nie odwrotnie!!!
Żony chcą też mieszkać w domu i nie życzą sobie kolosalnych zmian, wielu producentów odkreśla że stosują badania w kosmicznych komorach potem trzeba stanowczo rozwalić stary dom i zbudować na nowo itd.
Ale była garstka ludzi którzy budowali zestawy dla Ludzi!!! normalnie mieszkających! o taką zależność mi chodzi .

Ps
Kocie postaram się sam to zrobić jak wyjdzie z tego kiszka to sorki:)





__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 11:57
>> MAG

Spokojnie - nie wyjdzie :)
Nie publikuj tylko artykułu od razu i tyle :)

__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 12:30
Link do artykułu Lancastera z działającymi obrazkami:
http://www.stereo-underground.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=191:zestawy-tubowe-dedykowane-magii-dwiku&catid=41:audiohistory&Itemid=56

Jutro nad tym wszystkim popracuję... Dzisiaj mam trochę na głowie

__kot__

  • 724 / 5899
  • Ekspert
25-11-2012, 12:34
No tak... link się źle wkleił - najlepiej wchodźcie z głównej strony :)

lancaster

  • Gość
25-11-2012, 13:09
kot, może warto by to tak zorganizowac by artykuł na dowolny temat pojawiał sie na stronie glównej jako ostatnio dodany ?
Widac go dopiero jak sie wejdzie przez zakłądkę Historia.
Klikajac baner SU nie widac go.

magus

  • 20990 / 5900
  • Ekspert
25-11-2012, 13:11
Fajny artykuł, lan - gratulacje!

rzeczywiście, przydałoby się jakieś pogłębienie tematu - choćby coś o fizycznych rozmiarach tub, szczególnie tych największych, co też mogłoby być pomocne MAG-owi a propos "wife acceptance factor", ewentualnie czy i jak są jakieś różnice w stosunku do konwencjonalnych głośników jeśli chodzi o zwrotnice, etc.

może spokojnie zrobić listę i wtedy lancaster zastanowiłby się, czy uzupełniać już istniejący artykuł, czy dodać kolejny (albo i to i to)
Odszedł 13.10.2016r.