Audiohobby.pl

Odtwarzacze przenośne MP3, MP4

majkel

  • 7476 / 5958
  • Ekspert
21-04-2008, 11:46
>> rafal996, 2008-04-21 11:39:02
>> Gustaw

>Niby racja, ale pewnych rzeczy nie zmienisz, siedzi to gdzieś głęboko w psychice i pewnie będzie siedzieć nadal. >Jak już mówiłem, korzystam z nowych zabawek, ale nie przywiązuję do nich wagi, choć zdaję sobie sprawę z i>ch możliwości. A główne zainteresowanie kieruję w inną stronę.

Ale to Ty taki jesteś, i nikt nie chce Ciebie zmieniać. Ja mam inne podejście.

>Jest to coś w rodzaju tej słynnej autosugestii, owego placebo o którym się wielu produkuje przy okazji np. >kabelków. Efekt w dużym stopniu psychiczny - zdaję sobie z tego sprawę i mi to odpowiada.

A może to co słyszysz po nagraniu płyty na taśmę, to jest autosugestia? Bo jak dla mnie, to opisane przez Ciebie zmiany można uzyskać odpowiednio dobierając klocki. Niczego nie trzeba przewalać na taśmy. Odpowiedni interkonekt, wzmacniacz, CD, itp., i gra muzyka. I nie zaczynajmy dyskusji o kabelkach. Czytałem stosowne wątki na audiostereo z Twoim udziałem, i to mi wystarczy.

rafal996

  • 1090 / 5957
  • Ekspert
21-04-2008, 12:00
Nie no, jednak zmiana brzmienia w konfrontacji tego samego materiału w wersji cyfrowej i analogowej jest faktem, potwierdzalnym empirycznie w ślepych testach, wyjaśnialnym bez problemu w kwestii technicznej, analizując czy to samą istotę, czyli zapisywaną amplitudę dźwięku, czy też od strony neuropsychologii słuchu. To nie jest autosugestia.

Natomiast autosugestią jest zapewne w dużym stopniu owo uwielbienie dla takiego brzmienia. Wiem jak odróżnić analog od cyfry i kiedy zidentyfikuję dźwięk jako analogowy to zaraz mi się bardziej podoba. Jest to jak najbardziej psychologiczne zjawisko, dlatego nie mam zamiaru nikomu wmawiać, że analogowy dźwięk jest lepszy. Nie. Jest inny i ja to lubię.

O kablach nie dyskutujmy faktycznie, ale mogę tylko napisać, że moim zdaniem w tym przypadku występuje niemal identyczne zjawisko. Inne odczytuje się jako lepsze, bo ma się świadomość podłączenia lepszego kabla. Ale mniejsza o to, nie ten temat i nie to forum ;)

konto_usuniete

  • 56 / 5484
  • Użytkownik
21-04-2008, 12:06
>> rafal996, 2008-04-21 11:39:02
>>Niby racja, ale pewnych rzeczy nie zmienisz, siedzi to gdzieś głęboko w psychice i pewnie będzie siedzieć nadal.

A tutaj to się zgodzę. Dla mnie też większą przyjemność sprawia np. książeczka w formie drukowanej niż w postaci pliku, dobrego do przeglądania na monitorze.
Mam kilku znajomych z tego typu podejściem ale ....... widziałem wypieki na ich twarzach, kiedy to pokazałem możliwości serwera muzycznego. :-)




konto_usuniete

  • 56 / 5484
  • Użytkownik
21-04-2008, 12:10
Kilka lat temu na AudioShow jakiś skośnooki jegomość robił porównanie muzyki z CD i nagranej (z tego CD) na magnetofonie szpulowym. Nie chcę się tutaj podlizywać ale z magnetofonu było fajniej. :)

Coyote

  • 39 / 5910
  • Użytkownik
26-04-2008, 02:23
Podłączę się do tematu z konkretnym pytaniem. Jaki najtańszy zestaw odtwarzacz + słuchawki byście polecili? Docelowo planuję sobie kupić iPoda nano 8GB i pewnie Westone UM-2 (miałem UM-1, ale brakowało mi dołu w nich). Niestety chwilowo mam inne wydatki, a bez muzyki mobilnej już dłużej nie dam rady. Myślałem o iPodzie shuffle (pierwszej generacji) [rzekomo gra nieźle, a pojemność? No cóż - te 3-4 albumy w niezłej jakości wejdą na 1GB] i nie wiem jakie słuchawki. Czy sprzęty w stylu Sennheiser PX100 nadają się do słuchania w tramwaju i w mieście? Czy koniecznie muszą być IEMy? Będę wdzięczny za podpowiedzenie kilku przyjemnych w odbiorze modeli słuchawek, które z takim odtwarzaczem powinny się polubić i nie będą kosztowały więcej niż 150-200zł. Z góry bardzo dziękuję.


"Za mało wiem, by być niekompetentnym."
____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]

Coyote

  • 39 / 5910
  • Użytkownik
26-04-2008, 02:41
Aha, jeśli baaaardzo warto dorzucić, to też myślę, że gotów jestem Grado SR60 sobie sprawić. Pytanie tylko jak bardzo rzeczywiście błędne jest kupowanie nie-dousznych słuchawek do odsłuchów w miejskiej dżungli?

"Za mało wiem, by być niekompetentnym."
____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]

Raziel

  • 57 / 5924
  • Użytkownik
26-04-2008, 07:18
Nie jest błędne bo lepiej cokolwiek wokół siebie słyszeć idąc poprzez jak to nazwałeś "miejską dżungle".  pozdrawiam
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Raziel

  • 57 / 5924
  • Użytkownik
26-04-2008, 07:26
A jeśli chodzi o GRADO. Ze względu na to jak sa te słuchawki zbudowane nie wydają mi sie odpowiednie na ulicę. Troche deszczu czy kurzu i może być z nimi kiepsko. No ale to kwestia decyzji.
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

miku

  • 36 / 5912
  • Użytkownik
26-04-2008, 15:20
sam uzywam grado sr 80 do ipoda. niestety one sie do tego nie nadaja bo sa otwarte wiec wszystko slychac co sie dzieje wokol. dobrze miec kontakt z rzeczywistoscia na ulicy ale bez przesady :) osobiscie zamokly mi kilka razy tak ze z gabek wode wyciskalem. nie jest to powod do dumy ale zaskoczyl mnie deszcz. myslalem ze juz po nich, ale po odsuszeniu wszystko w porzadku. konstrukcja nie do zdarcia (poza farba na napisie :) moje sluchawki doswiadczyly temperatury od +35 do -30 :) na mrozie graja troche sucho :) i kabel bardzo sztywnieje :)
sam szukam czegos grajacego jak grado ale z izolacja. i tu juz trzeba wiekszy budzet. z twoja kasa to chyba tylko aurvana live!
korzystanie z grado na zewntarz nie ma sensu bo tracisz caly smaczek jaki daja. nie slychac ich unikalnosci.
sadze ze osobiscie pojde w kierunku denonow ah-d2000 lub 5000.
wie ktos jak sprawuja sie beyery dt770m z przenosnym sprzetem? one maja dobra izolacje.
kokoa koko kokko!koko kokkoko? koko kokko!

Coyote

  • 39 / 5910
  • Użytkownik
26-04-2008, 19:18
Cały czas biorę pod uwagę, żeby może jednak kupić już teraz porządne słuchawki, docelowe, a tylko na odtwarzacz poskąpić. Niemniej jednak wolałbym znaleźć coś grającego za niską cenę, bo zawsze zdążę zapłacić $300 za słuchawki.


"Za mało wiem, by być niekompetentnym."
____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]

Coyote

  • 39 / 5910
  • Użytkownik
27-04-2008, 01:34
Tak czytam u konkurencji (mp3store.pl) i czuję, że mogę się skusić na Westone UM2, bo po ok. 550zł z przesyłką można je dorwać. Miałem UM1 i miały moim zdaniem za mało dołu (grały zarówno z Macbooka jak i iPoda Shuffle 2G). Ale bardzo podobała mi się w nich izolacja - ani tramwaj ani pociąg nie zakłócają słuchania muzyki. Z drugiej strony słuchawki na pałąku (tak sobie wyobrażam, bo przenośnych tego typu nigdy nie miałem) zapewniają wygodę zakładania i zdejmowania gdy ktoś na ulicy Cię o coś pyta albo gdy wchodzisz do sklepu. Ech, za dużo wyborów człowiek ma. Czy jest jakiś kanon słuchawek do sprzętu przenośnego, który trzeba wziąć pod uwagę w co najwyżej podobnych klimatach cenowych? Pewnie z pałąkowych Koss Porta Pro, Sennheiser PX100. A z dousznych JBL 220 Reference, Etymotic ER6i, UE Super.fi 5 pro, Westone UM2? Nie lubię zakupów i tyle. :]


"Za mało wiem, by być niekompetentnym."
____________________________________
  Parafrazując Nietschego: "Króliczek zdechł." :]

Zwrotnik

  • 29 / 5912
  • Użytkownik
30-04-2008, 19:07
Może nie na temat, ale spotkał się ktoś z Was z tymi urządzeniami? Warto w to zainwestować ? Pierwsze zdjęcie to stacja dokująca do Ipoda Pro-Ject, drugie zewnętrzna karta dźwiękowa również Pro-Ject.

pastwa

  • 3818 / 5958
  • Ekspert
30-04-2008, 19:58
Wrzuc ceny Zwrotnik obu urzadzonek, zwlaszcza ta zewnetrzna karta dzwiekowa ciekawosc ma wzbudza..

Zwrotnik

  • 29 / 5912
  • Użytkownik
30-04-2008, 21:20
Jeśli chodzi o kartę to znalazłem tylko to:

Technical data Pro-Ject USB Box  - external computer sound card
Line-level output -  1 pair RCA/Phono sockets  
Output voltage -  0,775Veff  
A/D converter -  16-Bit Delta Sigma  
Sampling rate -  44,1kHz  
USB-input -  digital serial data protocol USB 1.1  
Operating systems Windows®, MacOS® and Linux®  
Dimensions (W x H x D) 103 x 38 x 141mm  
Weight 540g

stacja dokująca:

Technical data Pro-Ject Dock Box  
Frequency response -  20Hz - 20kHz  
Line-level output -  1 pair RCA/Phono sockets  
Output impedance -  15 ohms  
Output voltage -  0,775Veff  
USB-output  - digital serial data protocol USB 1.1  
Operating systems Windows®, MacOS® and Linux®  
Outboard power supply 16V/500mA AC, suitable for your country\'s mains supply  
Power consumption 16V/200mA AC. Power consumption is not constant.  
 It depends on charging needs of the iPod® battery  
Replacement battery remote control 1 x CR2025 / 3V  
Dimensions (W x H x D) 103 x 38 x 141mm  
Weight 585g without power supply

Wszystko jest na stronie http://www.project-audio.com/main.php?list=accessories&cat=accessories&lang=en, niestety brak cennika. Na stronie polskiego dystrybutora http://www.voice.com.pl/pro-ject-przedwzmacniacze.html  tych urządzeń nie ma.

Zwrotnik

  • 29 / 5912
  • Użytkownik
30-04-2008, 21:40
...ale patrząc na ceny różnego rodzaju przedwzmacniaczy tej firmy, to te klocki nie powinny być bardzo drogie ( 500 - 600 zł. ). Mnie też zaciekawiła ta karta, ponieważ ostatnio dużo pracuję przy laptopie jednocześnie słuchając muzyki.