Audiohobby.pl

Wybrzuszone kondesatory

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
06-12-2009, 21:14
Na ile takie wybrzuszenie świadczy że kondesator się kończy, bo nie jest duże i nie wiem czy wymieniać.
bo otworzyłem Benchmarka DAC1, żeby przestawić domyślne wejście cyfrowe, a widzę, że Panasonic-ki 1000/50 FK są delikatnie wybrzuszone... czy to normalne, bo to bardzo dobre kondy na 105st... a dac ma zaledwie 2 lata...

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

lancaster

  • Gość
06-12-2009, 21:51
luzik, sprawdx tylko czy nie "przyrasta" :) Benchmark z tego co pamietam dosć mocno sie grzeje....moze warto zapewnic mu nieco wiecej miejsca wokół.

Molibden

  • 1906 / 5888
  • Ekspert
06-12-2009, 23:04
Może to podróbki? Masz dwa wyjścia, wymienić od razu albo czekać aż któregoś rozerwie.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
07-12-2009, 00:03
No to wymieniam, mam tylko Panasonic-ki FC, ale jak doczytałem one i tak mają mniejszą impedancję niż FK w wersji SMD.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
07-12-2009, 00:04
A DAC grzeje się mocno, po godzinie pracy zmierzyłem temperaturę na kondesatorach - 40 stopni... (w pokoju mam 22)

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

Molibden

  • 1906 / 5888
  • Ekspert
07-12-2009, 22:08
Może to właśnie same kondensatory się grzeją bo płynie przez nie duży prąd? Zobaczysz po wymianie. Pozostałe jak widać nie są wybrzuszone tylko te duże.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
07-12-2009, 23:21
Dałem na wszelki wypadek 2 x 1000uF, zamiast 1 x 1000uF.
Gorzej na pewno nie jest, a nawet dźwiek ma teraz więcej powietrza.
Przy otwartej obudowie po godzinie grania nie są nawet ciepłe. Sprawdzę później przy zamkniętej - bo i trafo i mostki 4A są mocno ciepłe.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
08-12-2009, 00:20
Napewno spory prąd płynie przez te kondensatory, przy otwartej obudowie mają 28 stopni.
Zamknięta obudowa i po 30 minutach już jest 38 stopni...
Pewnie tak naprawdę wypadało by dać tam 4700uF.... a w obudowie wywiercić dziury do przepływu powietrza.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

Gustaw

  • Gość
08-12-2009, 11:33
Wersja "Pre" którą mam grzeje się jeszcze bardziej od wersji standardowej. Kondy wyglądają u mnie identyczne.

nygus

  • 217 / 5873
  • Aktywny użytkownik
10-12-2009, 00:02
Jak już wymieniłem kondy w zasilaczu... postanowiłem wymienić sygnałowe... a co.

Wywalenie elektrolitu w ścieżce sygnału otworzyło dźwięk, znikł prawie cały piasek z góry, ale było trochę za sucho (same MKT w ścieżce).
No to popróbowałem rożne MKP i FK, ale też odpadły, piasek znikł całkowicie, ale wciąż jeszcze trochę sucho.
No to wsadziłem ruskie 1uF/300V papierowe MBGO (wolałbym 2uF, ale akurat nie miałem), rownolegle z dwoma ruskimi PIO K90-Y 0.1uF... (bo teflona nie ma szans zmieścić do środka).
Niby dzwięk delikatnie się wycofał... ale zabrzmiało to cudownie czysto - swoboda, powietrze i szczegółowość + lampowa średnica, zero cyfrowości, separacja instrumentów na najwyzszym poziomie... to jest to!


---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks