Audiohobby.pl

Alternatywa dla DT880 pro?

asmagus

  • 4439 / 5434
  • Ekspert
27-11-2009, 13:55
Dolicz cło i 22% VAT.

Gustaw

  • Gość
27-11-2009, 14:05
..... i zapytaj o koszty transportu z USA do Polski, przed cłem i vatem, to z krzesła spadniesz.

marmur

  • 26 / 5542
  • Użytkownik
27-11-2009, 14:58
znalazlem te sony ponizej 200$ za sztuke, zakladajac ze wysle mi je znajoma osoba i obeszloby sie bez cla i podatku, tylko koszty transportu wydaje sie to byc calkiem ciekawa alternatywa, gwarancji nie bedzie ale cena za to rekompensuje jej utrate.

kopaczmopa

  • 786 / 5825
  • Ekspert
27-11-2009, 15:10
znow boom na kolejne sluchawki nieprzesluchane.

Swoja droga ile to osob musi przejsc przez droge zeby dojsc do jednego wniosku ze cudu nie bedzie - moj pierwszy eargasm mialem z sr60 - bo to byla przepasc nad innymi pchlami czy K26p, potem roznice byly ale juz nie jakies ogromne, wynikaly one czesto z tego ze chcialem w nich uslyszec to co ktos o nich napisal niz slyszalem naprawde:)

Zaryzykuje stwierdzenie ze zwykle Koss Porta Pro sa punktem zwrotnym wszystkich sluchawek (dla mnie).
Wg mnie nie ma innych sluchawek ktore za tak malo daja tak wiele.
maja tak kapitalna barwe ze dalbym rade zyc tylko z nimi  a i napedzic je mozna tak ze haj-endy siadaja.
Potem swietnie wypadaja sr60, CAL!, uzywane HD580 i oczywiscie jest przyrost jakosci ale coraz mniejszy i mniejszy az potem nastaje moment w ktorym nie wiemy czy wolimy drogie haj-endy bo sa drogie czy nadal dlatego ze slyszymy dzieki nim wiecej (co nie znaczy niestety lepiej).

Co do sluchawek - ja wole otwarte, cenie sobie jakies powietrze itd. Zamkniete na mnie tak nie dzialaja. Z 2 strony faktycznie nigdy nie osiagna takiego basu.
K701 nigdy nie bedzie HD650 jak i odwrotnie. To o czym pisze Fallow to prawda.

Niemniej sluchawki daja to czego nie daja kolumny, bardziej intymny kontakt z muzyka. I dlatego zawsze je bede cenil. Tylko co jezeli monitorki za 500zl daja wiecej prawdziwej muzyki niz sluchawki za ponad 1k zl?


ciekawosc brzmienia

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
27-11-2009, 15:23
Odpowiadasz na wpis
>> kopaczmopa, 2009-11-27 15:10:29
znow boom na kolejne sluchawki nieprzesluchane.

Dokładnie tak to wygląda. Rafaell już ochłonął w temacie Sony. Są dobre i tyle. Można lepiej i niekoniecznie drożej. Beyerdynamic DT990 Pro w bezpośrednim porównaniu są po prostu lepsze, zwłaszcza w kategorii wysokich tonów. Może to dziwne, ale właśnie te Beyerdynamiki to najbliższe, co mi się z 7509HD kojarzy. W DT990 Pro nie ma pogłosu na średnicy, góra jest ładnie rozciągnięta, a wyższy bas nie jest tak sztucznie docieplony i wygładzony.

>Tylko co jezeli monitorki za 500zl daja wiecej prawdziwej muzyki niz sluchawki za ponad 1k zl?

To chyba zależy od definicji "prawdziwej muzyki".

kopaczmopa

  • 786 / 5825
  • Ekspert
27-11-2009, 15:37
Ja juz nie wydam tyle kasy na sluchawki ktorych nie slyszalem bo mozna sie naciac mimo ze Roland ma dosc podobne wymagania do moich odnosnie grania.

990Pro Majkel maja liczne wady - ta gora jest taka troche dla Gradomaniakow, jest dosc mocno podkreslona. Kiedys Fallow powiedzial ze wg niego slaba jest gora w 990Pro ale wg mnie albo sie cos takiego lubi albo nie. Slaba strona natomiast w 990 jest srednica a wlasciwie mocne jej wycofanie.
Do rocka jednak sa dobre jesli ktos zaakceptuje ta gore.

ciekawosc brzmienia

lancaster

  • Gość
27-11-2009, 15:40
To chyba zależy od definicji "prawdziwej muzyki".

służę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka

"Muzyka (gr. mousike) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki."

marmur

  • 26 / 5542
  • Użytkownik
27-11-2009, 15:40
trzeba po prostu przesluchac rozne typy sluchawek, zamiarzam wlasnie nabyc jakies grado by miec po reka jakies sluchawki grajace w ten sposob mysle wlasnie na sr60, sr80 albo sr325.
ale jesli uda mi sie dorwac te sony w cenie 200$ to chyba zgodzicie sie ze mna ze beda ciekawa alternatywa dla dt880 pro chocby ze wzgledu na cene, jesli ich granie nie do konca mi sie spodoba.
dt990 pro tez sa ciekawe paradoksem jest ich cena duzo nizsza niz 880-tki.

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
27-11-2009, 15:45
A może chcesz moje HD565? Jak ich nie polubisz, to HD600 i HD580 raczej też nie. Miałem równocześnie z nimi Sony w domu, nieco bardziej odpowiadają mi Sennheisery. Mniej męczący dźwięk, bez takiego dopalenia na 4kHz. Mam też kabel DIY do nich, zobaczysz czy taka zmiana dźwięku Ci odpowiada.

^
Słuchawki różne sprzedam - patrz Ogłoszenia.

Corvus5

  • 2596 / 5352
  • Ekspert
27-11-2009, 16:24
Przerabiałem takie kombinacje jak na tym zdjęciu słuchawek z podawaniem różnych częstotliwości w różne miejsca. W domowych warunkach nie wychodzi mi z tego nic ciekawego. Mogę zepsuć, ale nie polepszyć. Natomiast bardzo interesująca jest opcja, gdzie duży przetwornik jest przy uchu, a może nawet dalej, gdy jest bardzo porządnie opracowany razem z padami. Mówię na podstawie tego, że ograniczanie powierzchni wyjściowej w znaczny sposób ograniczało prezentację dźwięku, a oddalanie przez większe pady to tylko kolejne zbędne pogłosy i rozjeżdżanie się dźwięku.

Z opisu wnioskuję, że wspomniane Sony mają też w jakiś sposób rozbujane pogłosy, a DT990 nie. Czy można z tego wyciągnąć jakiś wniosek dlaczego tak jest?

Corvus5

  • 2596 / 5352
  • Ekspert
27-11-2009, 16:43
Zrobiłem tak samo, jak jest w Ultrasone, które ma Brestinder. Nie wiem, czy to są te, bo dawno ich nie widziałem. Bardzo interesujący efekt. Dźwięk jest bardziej rozmyty w przestrzeni, trudniej namierzalny. Zamiast z boku jest też trochę z przodu, trochę z tyłu. Nie muli jak CAL na 450Hz. Poza tym mam dźwięk spokojniejszy, bo pofiltrowałem dźwięk idący prosto do ucha, a reszta idzie dookoła. Nic nie syczy i nie kłuje, bo wszystkie wysokie idą na przestrzeń, a tam są rozmazywane przez ucho.

fallow

  • 6457 / 5855
  • Ekspert
27-11-2009, 17:22
Trzeba jeszcze dodac, ze srednica tych otworow tez przeciez ma znaczenie i trzeba ja obliczyc na jakiejs podstawie w kontekscie przetwornika, komory i jego umieszczenia. W dolnej czesci Ultrasone Pro 900 jest takze jakis filtr kierujacy fale dzwiekowa do kanalu sluchowego (zdjecie).

fallow

  • 6457 / 5855
  • Ekspert
27-11-2009, 17:25
Nawet zmiana padow z kompletu, ktore roznia sie materialem wyraznie wplywa na odbior dzwieku. Na srebrnych bas jest zbyt nabrzmialy, na czarnych jest mniejszy objetosciowo - te slabiej izoluja.

Skoro na tych slabiej izolujacych jest lepiej, a w Edition9 byly skorzane pady - ktore izoluja najlepiej, to byc moze Edition9 spodobalyby mi sie jeszcze bardziej gdyby zmienic pady na takie jak czarne w Pro900.

fallow

  • 6457 / 5855
  • Ekspert
27-11-2009, 17:27
BTW. Teraz tak mysle, czy ulozenie sie basu etc w sluchawkach to czesto efekt nie ich wygrzewania a po prostu ...ulozenia i wyrabiana sie padow :))

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
27-11-2009, 17:33
Jak alternatywa dla Pro to tez jakies Pro ;\'))

Mnie sie bardzo spodobaly zamkniete Sennheisery 380 Pro (dzisiaj ich sluchalem), graja bardzo dobrze z byle czego wlasciwie, co mnie ujelo to ladna przestrzen, zupelnie nie bylo tego niemilego poglosu ze sluchawek zamknietych, a zarazem z b. dobra glebia i separacja, troche przypominaly mi tu granie HD800 (nawet wyszycie wewnetrze muszli identyczne). Brzmienie otwarte, wyrownane, swietny bas, duzo szczegolow, podanych nienachalnie, bez klucia w uszy, jedynie barwa jakas taka lekko szarawa i sucha, jak u wszystkich Sennheiserow (ale i tak ciekawsze od 555 czy tez 595, a jak wpiac do jakiegos prostego grajka to i od 600 i 650), tutaj Grado sa chyba niezastapione, nie mniej, ze sluchawek zamknietych, te wlasnie bym sobie sprawil, zwlaszcza ze cena 499PLN jest jak najbardziej uczciwa.