Audiohobby.pl

Dobre szerokopasmowce

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
16-04-2015, 21:53
W folderach reklamowych producenci zamieszczaja chociaz pomiary na dowod swoich udoskonalen. A tutaj? Radosna tworczosc Adama Slodowego? Chcesz miec dobre szerokopasmowce, to je sobie musisz kupic. Ja Ci sie wydaje, ze pokleisz tekturka stare tonsile i bedzie pieknie, to jestes w bledzie :)

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
17-04-2015, 08:06
Ja Ci sie wydaje, ze pokleisz tekturka stare tonsile i bedzie pieknie, to jestes w bledzie :)

Tą tezę opierasz na swojej wierze czy dokonywałeś pomiarów takich przeróbek?
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
17-04-2015, 12:12
Opieram te teze na swojej wiedzy.

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
17-04-2015, 12:15

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
17-04-2015, 12:44
Opieram te teze na swojej wiedzy.

Podrążę temat bo wijesz się jak polityk. Chciałbym wiedzieć na czym opierasz tak kategoryczne stwierdzenia.

Wiedzę zdobyłeś przerabiając w ten sposób i mierząc tak przerobione głośniki czy tez opierasz się o "wieloletnie doświadczenia" podobnie jak ekspert lotnictwa co to "latał samolotami i widział jak pracują skrzydła"?
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

walkman6

  • 333 / 5767
  • Zaawansowany użytkownik
17-04-2015, 15:52
Opieram te teze na swojej wiedzy.

Podrążę temat bo wijesz się jak polityk. Chciałbym wiedzieć na czym opierasz tak kategoryczne stwierdzenia.

Wiedzę zdobyłeś przerabiając w ten sposób i mierząc tak przerobione głośniki czy tez opierasz się o "wieloletnie doświadczenia" podobnie jak ekspert lotnictwa co to "latał samolotami i widział jak pracują skrzydła"?

Wydaje mi się (dokładnie tak właśnie piszę :), że jest to kwestia doświadczenia i umiejętności logicznego myślenia. Podejrzewam, że moduł sprężystości (Younga) tektury jest tak mały, że usztywnienia z tektury będą się "wyginać" przy pracy membrany bardziej niż sama membrana, której to m.in. kształt przy kierunku ruchu wpływa na sztywność. Można to sobie wyobrazić bez robienia specjalnych pomiarów. Oczywiście podkreślam, że są to tylko moje domysły. Wpływ na brzmienie może wynikać z dodatkowej masy membrany. Jeżeli waży ona 15 g to dołożenie kolejnych 15 g z pewnością będzie miało słyszalny wpływ (znowu się domyślam ;)

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
17-04-2015, 16:32
Opieram te teze na swojej wiedzy.

Podrążę temat bo wijesz się jak polityk. Chciałbym wiedzieć na czym opierasz tak kategoryczne stwierdzenia.

Wiedzę zdobyłeś przerabiając w ten sposób i mierząc tak przerobione głośniki czy tez opierasz się o "wieloletnie doświadczenia" podobnie jak ekspert lotnictwa co to "latał samolotami i widział jak pracują skrzydła"?


Opieram sie na podstawowej wiedzy ksiazkowej, jakiej chyba jeszcze nie zdobyles, skoro tak usilnie starasz sie bronic tego rozwiazania.
Dodawanie tak duzej masy do mms glosnika, nie wrozy niczego dobrego bez wzmocnienia sily napedu. Spowoduje wiecej problemow niz zysku. Ksztalt membrany po modyfikacji stawia tylko problem w wypromienianiu czestotliwosci wysokotonowych, nie mowiac juz o tym, ze sama membrana jest za duza aby cokolwiek zagrac powyzej kilku kilohercow.
Dobry glosnik szerokopasmowy albo musi byc maly, albo wiekszy lecz z dodatkowym stozkiem wysokotonowym, ktory zapewnia optymalna sztywnosc oraz jako takie promieniowanie dzwieku wysokich czestotliwosci.
Autor przerobki nie pokazal zadnych pomiarow, nawet parametrow T-S glosnikow, wiec jak mozna brac wiarygodnie jego frywolne modowanie? Jesli wierzysz w cudowny mod glosnika szerokopasmowego za pomoca paskow papieru, to sobie zrob taki glosnik, pomierz go i pokaz na forum pomiary.
Az dziwne, ze zaden renomowany producent glosnikow nie wpad na tak "genialne" rozwiazanie ulomnosci glosnika szerokopasmowego.

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
17-04-2015, 17:48
tak usilnie starasz sie bronic tego rozwiazania.

A skąd Ci to przyszło do głowy? Ja raczej proszę by unikać pryncypialności w wypowiedziach. Przekonanie o własnej racji jest... tylko własnym przekonaniem i niekoniecznie prawdą. Nie idź w ślady almagry, proszę.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

almagra

  • 11514 / 5541
  • Ekspert
17-04-2015, 18:40
Nie wiem,czy to pomoże,raczej na basy.
Co tam o mnie pitolicie sołtysie?

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
17-04-2015, 20:04
Wyrazilem tylko swoja opinie o tym pomysle. Na przekonanie do swoich racji ma wplyw wiedza teoretyczna i praktyczna. Nie wiem co jeszcze mialbym dodac?

almagra

  • 11514 / 5541
  • Ekspert
20-04-2015, 09:44
Pomimo,że nauka i tzw.zdrowy rozsądek podpowiadają co innego,to czasami pewne absurdalne z pozoru i proste rozwiązania rzeczywiście działają ponieważ przy wstępnej ocenie negatywnej nie uwzględniliśmy pewnych zjawisk,które mogą ujawnić się w praktyce.To znaczy,że teoretycznie coś nie powinno pomóc,a w praktyce pomaga.

lancaster

  • Gość
20-04-2015, 11:04
bywa i tak almagra, byly czasy gdy wszsystko bralem za dobra monete, teraz w zasadzie jest tak samo z tym ze wiecej rzeczy posprawdzalem ;-)

szkoda ze autor nie zamiescil chocby spl przed i po modyfikacji

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
20-04-2015, 17:58
"Oddam" w dobre rece   szerokopasmowce Philips AD 12202/m8, wlasciwie najlepsze papierzaki Philipsa w tym rozmiarze, Stan idealny.

Cashlack

  • 1566 / 5790
  • Ekspert
21-04-2015, 08:09
  to te ? :
http://www.lebong.de/blog11/ad12202m1280.jpg
 

1. czy nadadzą sie do prostej odgrody ?
2. cena ?
3. wysyłka do Szczecina ?

Dźwięk starego TV chodzi za mną od dawna, mam już na oku konstrukcję DIY za nieduże pieniądza na lampie 4p1l (1,8 W)
Lity drut, first watt, full range.

meloV8

  • 1552 / 5855
  • Ekspert
21-04-2015, 10:54
Tak, to te.
Moga grac w odgrodzie ale nie moze ona byc zbyt mala. Pod tym linkiem jest opis, do czego moga sie nadawac, w tym wlasnie odgroda kinowa. Cena na priva. Wysylka moze byc nawet i do Afryki :)