Audiohobby.pl

Dobre szerokopasmowce

lancaster

  • Gość
14-02-2010, 16:41
koziol, tak na dobrą sprawę to żaden tej wielkości głośnik nie nadaje się do słuchania rocka....albo może inaczej...nadaje się tylko zależy kto jakie ma oczekiwania w tym aspekcie. Jeśli ktoś nasłuchał się hornów z 15 calowymi wooferami to rzadko co innego nadaje się do słuchania rocka(o ile  w ogóle cokolwiek) :)))
Myślę, ze ten TB odciążony od przetwarzania najniższej oktawy z dołożonym konkretnym wooferem nada się i do rocka bardzo dobrze.
Znajomy swego czasu szukał kolumn do rocka. Wbił się na prezentację pewnej niemieckiej firmy(cen zestawu circa 100Kzł) i dupa. Przy ostrzejszył łojeniu dźwiek zmienił się w plamę. Teraz słucha na zestawie 3 way Focala + dopałka 15calowym subem(też Focal)....no i tutaj materiał muzyczny faktycznie nie robi wrażenia na systemie...co z tego skoro obok w pokoju stoi perka i kiedy sie na niej przytnie to się okazuje, ze i to się do rocka nie nadaję :)

Znasz jakiś system nadający się do rocka ? tzn. taki w  którym perkusja jest oddana 1:1 ?
...jak masz wątpliwości to postaw go przy perce, zęby się przekonać, ze do rocka absolutnie się nie nadaje :)

a_men

  • 746 / 5889
  • Ekspert
08-03-2010, 14:21
Wizyta w manufakturze PHY-HP:

Głośniki powstają jak w dawnych latach.

lancaster

  • Gość
08-03-2010, 16:06
Wkrótce premiera :-)

lancaster

  • Gość
08-03-2010, 17:12
Służą tłumieniu rezonansów membrany. Uzyskane efekty dźwiękowe są uważam znakomite.

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
09-03-2010, 21:39
Co to za przetwornik jesli to nie tajemnica.

Erem

  • 54 / 5661
  • Użytkownik
10-03-2010, 06:14
Szerokopasmówka STX-a

YoDyna

  • 38 / 5447
  • Użytkownik
10-03-2010, 08:23
Dzięki uprzejmości lancastera miałem możliwość posłuchania przez chwilę tego głośniczka i zagrał skubaniec całkiem dobrze, czekam na oficjalną premierę bo chętnie posłuchałbym dłużej u siebie.
Mam wrażenie że może mnie jeszcze nie jednym pozytywnie zaskoczyć!

lancaster

  • Gość
10-03-2010, 09:52
Tak jak kolega Erem napisał głośnik został opracowany w firmie STX.
Sprzedawany będzie pod brandem Cube Audio
Przewidywana cena 150zł.

Nie słuchałem Lowthera DX65, ale wśród słuchanych przeze mnie głośników tej wielkości (i nie tylko) jest to klasa sama dla siebie.
Bardzo dobre tweetery w bardzo dobrych zestawach sporadycznie maja cokolwiek więcej do zaproponowania jeśli rzecz się ma przetwarzania wysokich tonów..
Jeśli chodzi o przetwarzanie środka pasma i ogólną harmonią ciężko będzie znaleźć kolumnę do 10Kzł prezentującą się lepiej - przynajmniej z dotychczas słuchanych(w tym konstrukcje WYBITNE w tej klasie cenowej/brzmieniowej)



fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
10-03-2010, 14:18
Nieźle. Wiem że waćpan osłuchany jest, więc tym bardziej jestem pod wrażeniem opinii.

Jaką ma realną efektywność ?

lancaster

  • Gość
10-03-2010, 15:06
Realnie w użytecznym paśmie ok 90dB.
Dla najwyższej oktawy głośnik promieniuje na osi nieco efektywniej(przekraczając również realnie 20KHz :)),
tak by power response w najwyższej oktawie był pełnoprawny z resztą pasma.
Dodatkowym bonusem jest bardzo dobra prezentacja przy odsłuchu poza osią.
Co mogę jeszcze dodać...z czystym sumieniem gorąco polecam ;-)

W tej chwili cena głośnika jest skalkulowana na rynek krajowy.
Jeśli dojdzie do sprzedaży za granicę niestety będziemy zmuszeni podnieść cenę(szacuję, ze do równowartości ok 100euro).
Przy tej cenie nadal będzie bardziej niż atrakcyjną propozycją.

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
11-03-2010, 09:22
W takim razie idealny kandydat do OB wg. Martina Kinga. Do tego Alpha 15a i mamy świetny budżetowy zestaw.

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
11-03-2010, 09:23
Stożek fazowy pewnie bedzie bardzo wskazany.

lancaster

  • Gość
11-03-2010, 09:31
Stożek fazowy był również testowany i w tym przypadku się nie sprawdził.
wcześniejsze moje doświadczenia ze stożkiem fazowym opierają się na głośnikach ARZ6608 Tesli i B200 Visatona.
W obu zastosowanie stożka było korzystne.
W przypadku tego głośnika(wentylowany magnes)nie powstaje poduszka powietrzna pod membraną i całość brzmi znacznie lepiej(energetycznej) bez wycinania nakładki.
Oczywiście nic prostszego jak przekonać się osobiście i wyciąć nakładki montując stożki ;-)

Zbieram w  tej chwili pierwsze zamówienie na głośniki, jeżeli ktoś z Was reflektuje na parkę proszę o kontakt.
Tak jak pisałem nie jestem w stanie zagwarantować ceny 150zł/szt w przyszłości.
Jak do tej pory zamówili wszyscy którzy posłuchali :D

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
15-03-2010, 10:45
Lan zapytam tutaj bo to chyba bardziej odpowiednie miejsce.

Sa już dostępne jakieś parametry i/lub pomiary tego szerokopasmowca ? Chciałbym sprawdzić przydatność do OB. Może bym wziął parkę na testy.

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
15-03-2010, 10:46
Zapytam jeszcze czy podczas odsłuchów ktoś narzekał na beaming ?