Audiohobby.pl

PIONEER a-5 (naprawa/sprzedaz/jaki nowy?)

cojest

  • 159 / 5704
  • Aktywny użytkownik
22-06-2010, 13:42
hej,

czy ma ktos z was jakies informacje o tym wzmacniaczu. mi udalo sie znalesc niewiele w necie:
w zasadzie tylko to: http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/pioneer_A-serie.htm

kupilem w 2002 roku od ojca mojego kolegi za niecale 100zl;]
trzeszcza mu strasznie potencjometry, gniazdo od sluchawek jest mocno poluzowane. zastanawiam sie czy inwestowac w jego naprawe czy lepiej kupic cos innego a ten sprzedac.

ew. jakie wzmacniacze uzywane w grnaicach do. 500zł będą odpowiednie do zestawu:
kolumny celestion f28

gramofon telefunken s600

magnetofon dual c824

i dodatkowy dylemat - czy moze lepiej zostawic tego pionieera a-5, przeczyscic mu potencjometry, wymienic gniazdo sluchawkowe a pieniadze zbierac na preamp do gramofonu - Lehmann Audio Black Cube ? czy taka konfiguracja ma szanse powodzenia?;] bedzie to moja pierwsza zmiana wzmacniacza/dodawania preampa...



pzdr,
m.

Dudeck

  • 5101 / 5863
  • Ekspert
23-06-2010, 00:03
Początek lat 80-tych bodajże , wspaniały design - jak to mówią : teraz się takich nie robi . Ja bym go sobie zostawił . Albo samemu , albo zlecił komuś , ale zadbałbym o "klasyka" . Czyszczenie nic nie kosztuje .

cojest

  • 159 / 5704
  • Aktywny użytkownik
23-06-2010, 11:40
to prawda, design jest swietny i nawet niezle gra. mam tylko dylemat jak to skonfigurowac wszystko , glownie pod gramofon. czy preamp a w tym zestawie sens? nigdy nie uzywalem i nie wiem a naczytalem sie o tym Lahmannie sporo dobrego.

pzdr,
m.

Gustaw

  • Gość
23-06-2010, 11:48
Zdaje się ale trzy tygodnie temu słuchałem Lahmanna (ok 1900zł, chyba to co na zdjęciu) i muszę powiedzieć, że nie podobało mi się. Porównywaliśmy z lampowym Pre DIY i był to muł. Sugeruję złożyć VSPS-a za kilkaset złotych.