Audiohobby.pl

Na dobry humor z rana.

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 10:04
sawra, polscy towarzysze w temacie przywilejów dla KK również  naśladowali swoich radzieckich przyjaciół ?
Czy może skorzystali z cichego przyzwolenia aby takie przywileje nadawać ?
Orientujesz się może czy we Włoszech rząd nadał kościołowi takie same prawa jak kc pzpr w Polsce ?
Strasznie psioczysz na te kościelne przywileje(podobnie jak Ty również uważam że ludzie je nadający są nieodpowiedzialni) - najpierw spójrz kto je nadal ?

• Gość
16-01-2010, 10:12
Spojrzałem misiaczku. Mazowiecki i Suchocka. A ty kogo tam widzisz? Pielęgniarza zza drzwi bez klamki?

• Gość
16-01-2010, 10:15
Na dobry humor z rana:

Fortuna władzy kołem się toczy.
Było:
1000 szkół na tysiąclecie.
Jest:
700 kościołów na dwudziestolecie.

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 10:44
sawra, rozumiem, ze chodzi Tobie o ustawę z 17.05.1989 ?

To za komuny - "postępowej lewicy"  KK płacił podatki ?
Mam na myśli te które Ciebie telepią - z tacy.
Bo podatki od gruntów itp. to KK płaci nawet dziś.

Jak to było sawra z zus(ubezpieczeniem) i podatkiem od tacy za komuny ?
Ten Mazowiecki z Suchocką jakąś nową ulgę załatwili czy tylko sformalizowali w "nowej rzeczywistości"
to co już dawno załatwiło kc pzpr ?:)

takie tam pierwsze z brzegu dodatkowe bonusy....przekazane przez "postępową lewicę" w okresie powojennym świątynie innych od katolickiego wyznań....ba, nawet zdaje się bp. Głódź i Gclowski powoływali się na donacje władz komunistycznych z roku 1950 w kwestii parku Oliwskiego.

Jednak jesteś prosty.

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 11:06
....z serii cytaty:

"Stale i szczerze dążymy do rozbudowy pomostów ułatwiających ludziom przechodzenie na naszą stronę, na stronę socjalizmu. To Lenin uczył, że nie może uważać się za komunistę ten, kto nie pozyska osobiście dla sprawy choć jednego nieprzekonanego"

Który "postępowy lewicowiec" wykazał się taką wiarą ?
Dla ułatwienia dodam, ze nie sawra :)

• Gość
16-01-2010, 11:23
Jeśli ja jestem socjalista to ty najwyżej możesz być sikami populisty -jak ci rozmodleni towarzysze szmaciaki w PRLu.

Zapomniało ci się, że to nie komuna wywalała kasę na nauczanie religii w szkołach, to nie ona ufundowała najpierw renty księżom z funduszu kościelnego, a następnie poza tym funduszem zwracała mienie kościelne przejęte za rekompensatę w funduszu, to nie ona oddawała mienie kościelne przejęte jeszcze przez Carat i nieoddanie nawet przez władze II RP, to nie ona dotuje budowę kościołów, to nie ona daje kapelanom w wojsku i policji generalskie pensje.

I jeszcze gdybyś w swojej złożoności nie wiedział, kościół płaci podatek od dusz, a nie od majątku.

Co roku czarni w kieckach kosztują podatników 3-4 miliardy złotych z budżetu państwa. Tyle ile brakuje na służbę zdrowia i szkolnictwo.
Ale ty będziesz jęczał, że bardzo uciska cię ZUS, na twoją przyszłą, taki jesteś apolityczny. Jesteś bardzo skomplikowany, niczym młotek.

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 11:32
sawra, no i o powiesz siuśku propagandysty ?:)
Joz się wycharczałeś ?
Nieźle ta komuna bonusu kościołowi rozdawała, nie ?:P

Na służbę zdrowia brakuje bo jakbyś w swojej złożoności nie widział zaledwie 1/3 składki zdrowotnej trafia na konta placówek zdrowia. Składka emerytalna jest znika w całości - na koncie fizycznie nie ma nic(poza wirtualnym wyliczeniem ile to niby mamy)

3mld to popatrz dokładnie tyle ile kosztuje zus....chyba wszyscy mają liniową stawkę :)

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 11:41
sawra, może "żydowskim targiem" powiedzmy, że i "postępowa lewica" i "zacofana prawica" rozdawały kościołowi granty po 45r i to rozdawały hojnie.
Dla mnie KK powinien płacić podatek od tacy taki sam jak każdy inny obywatel od darowizny. Jeśli ksiądz kasuje za posługi to jest to taki sam zarobek jak za położenie m2 płytek, napisanie ekspertyzy czy handel nieruchomościami.
W tym kraju stary nie ma kas fikalnych w gabinetach lekarskich i kancelariach więc daleka droga do normalności i równych praw wobec państwa dla wszystkich.
....ale z drugiej strony jesteś za dotowaniem wszystkiego i wszystkich(nie znam się, może to dobry pomysł...), więc być może z Twojej perspektywy patrząc dokładanie kasy(te twoje 3-4mld) kościołowi powinno być dobrym pomysłem ?

• Gość
16-01-2010, 11:51
Taaaa? Dla ciebie 3mld na ZUS jest tym samym co 3mld na ukryte dotowanie kościoła. No to mam propozycję -niech ci kościół wypłaca emeryturę i niech ci finansuje leczenie. Biegnij do księdza proboszcza, może cos poradzi, pomodli się za ciebie?

p.s. targ był krakowski nie żydowski -tobie się jak staremu erotomanowi wszystko z gołą dupa kojarzy?
I nie. Nie rozdawali jednakowo hojnie.
Przez 20 lat zbudowano w Polsce więcej kościołów niż przez poprzednie siedem wieków. Samo to świadczy że nie rozdawali jednakowo, ale tolerowali i utrzymywali status quo.
Podczas gdy solidarnościowcy pchali kościołowi kasę wszystkimi sposobami.
Gdyby w Polsce panował rzeczywiście reżim komunistyczny to nie byłoby żadnego żywego opozycjonisty.

A kiedy pisałem że wszyscy powinni płacić jednakowo podatki to byłem socjalista. Teraz piszesz to samo i nie jesteś?

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 12:24
sawra, jak nie lubisz ukrytych czy jawnych dotacji to powiedz to od razu.
Nie chcę płacić na kc sld ani na kc PiS ani na kc PO czy co tam jeszcze sobie nie wymyślisz. Ile kasy dzie na dotacje partii politycznych ? Tak z ciekawosci ? Moze mozna sie ubiegać o dotacje z Unii na otwarcie partii ?
W każdym razie na sld wyjątkowo nie chcę płacić...dość się moi rodzice nadpłacili taxu na kc pzpr w komunie, żeby teraz płacić na ich spadkobierców lub nawet te same pyski.

Na razie dodatkowo dotujemy wszyscy prywatne gabinety lekarskie i kancelarie, które biorą kasy ile się należy a płacą podatku ile uznają.
tak apropos, ostatnio znajomy udal sie do specjalisty....czas oczekiwania na wizytę 3 misiace(wersja NFZ) lub 4 dni(wersja "na priva").
system jaki proponuje zus to samo zdrowie. Zarowno w sferze ochrony zdrowia, jak systemu emerytalnego.

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
16-01-2010, 12:29
No i sawra, zeby bylo jasne....temat dotyczy TEGO SAMEGO(z imienia i nazwiska)lekarza.
Nawet se nie dziwie...idiotyczny system punktowania z nfz....gdyby mial pryzjmowac wszystkich chetnych to pewnie punkty by wystrzelał w lutym i wakacje.
Niestety nikt spoza zus czy nfz nie choruje na punkty a placi caly czas....z caego 1/3 skladki zdrowotnej odprowadza na konta palsowek zdrowia(punkty)....reszta punktów 2/3 puli znika podczas czynnosci operacyjnych zus i nfz - pączki, wycieczki, materiały eksploatacyjne do drukarek....wiesz jak jest.
Można sie pocieszac ze nei jest źle bo kiedyś tam dawno temu kiedy ONZ organizowala "pomoc" dla Afryki do samych potrzebujących trafilo 5%(pięć) zgromadzonych środków....95% trafilo na konta pomagających.

• Gość
16-01-2010, 12:52
Dwa miesiące z NFZ czekać musisz, bo kościółek był pierwszy do pieniędzy podatników -kojarzysz?
Policz sobie że dwa tygodnie w roku jesteś na zwolnieniu ile kasy przez ten czas uzbierasz na zasiłek chorobowy i na leczenie? Wszystko się zapina o ile nie złamiesz nogi i nie będziesz na zwolnieniu 2 miesiące.
Wtedy inni, którzy w tym czasie nie chorowali, płacą na ciebie bo tej śmiesznej składki nie wystarczy nawet na zasiłek chorobowy.

Teraz pomyśl że musisz się leczyć z własnych pieniędzy, a ceny wysokie bo specjalistów lekarzy jest za mało.. I do kogo pójdziesz na bieda-zupkę jak już zapłacisz za leczenie?

Na partie płacisz z podatków żeby nie były finansowane przez mafię na przykład przed każdymi wyborami. Płacisz na te które wygrały wybory wiec dla was populistów to idealna sytuacja bo większość decyduje. Nie chcesz głosować -twoja sprawa ale kasę i tak dostaną, bo masz prawo do głosowania. Dostają jawnie nie pod stołem.

Twoi rodzice to akurat w komunie dostawali wszystko za pól darmo i jeszcze strajkowali jak ceny chleba wzrosły o 3%.
Za wolności solidarności ceny jednorazowo rosły o 30% podwyżki energii o 10% nawet teraz to standard. I proszę, nikt nie strajkuje i nikt się tym nie przejmuje -raj dla rządzących po prostu. I "o take Polskie" walczyliśmy! ?

Dudeck

• 5095 / 3516
  • Ekspert
16-01-2010, 16:29
" I "o take Polskie" walczyliśmy! ? "

No Sawra , dałeś do wiwatu ostro ! Ty chyba dawny sekretarz jesteś , bo mnie żyje się lepiej po 1989 roku .

Co do porównań o Chinach czy Moskwie jak to im procenty wysoko rosną  - najmocniej do góry odbija się ten , co już dotknął dna . Dlatego wolę wzrost o kilka procent z gospodarki USA niż o 100% z gospodarki Korei Północnej .

magus

• 20506 / 3551
  • Ekspert
16-01-2010, 18:12
>> sawra, 2010-01-16 12:52:04

>Twoi rodzice to akurat w komunie dostawali wszystko za pól darmo

drugie pół dokładała Partia
albo SB

albo rozwijający się jak papier toaletowy Związek Radziecki
Odszedł 13.10.2016r.

• Gość
16-01-2010, 20:38
Żaden robotnik nie miał takich powodów do strajku.
Nawet w biedzie lat 80. na kartki dostawali większy przydział  mięsa niż obecnie wynosi średnie spożycie. Na cukrze przydziałowym się bimber gotowało nie dało się tego przejeść. A kartki były dlatego żeby ludzie tego żarcia w całości nie wykupili bo mieli nadmiar gotówki.
Mieszkanie spółdzielcze miałeś co prawda po 15 latach ale za 9 średnich pensji -nie jak teraz za 40 letni kredyt z Nordea (fińskie rozwiazania).
Dostawa wody, odprowadzenie ścieków, podatki lokalne kosztowały przysłowiową złotówkę a nie 25% obecnej płacy.
Za Gierka zakłady dawały kredyty na budowę domków, takich standardowych klocków po 110 m2 powierzchni. Dziesięć lat później rata miesięczna za taki domek wynosiła 20 nowych złotych. Są dzielnice gdzie takie domki kosztują obecnie 1,5 milona pln - równowartość 60 lat pracy.
Policz teraz roboli, których stać na budowę domu czy nawet zakup małego mieszkania -nie widzisz?

Więc gdzie były te powody do strajków?? Chyba tylko w przewodniej roli klasy robotniczej -nierobów. Kmiectwo wyniesione na cokoły poczuło się pępkiem świata, a władza się nim przejmowała.

Obecnie mamy przegięcie w drugą stronę. Przedsiębiorstwa państwowe zniszczone, majątek rozprzedany. I to nie tylko komunistyczne, ale także te które państwo budowało jeszcze w czasach II RP. I władza która niczym się już przejmować nie musi mając wszystkich w dupie. Przypomina sobie o tym przypadkowym społeczeństwie tylko przed wyborami gdy musi poprawić notowania w badaniach opinii społecznej. Zwolnili państwo ze wszystkich obowiązków żeby się nim łatwiej rządziło i proszę jaki jest spokój, nikt nie szura. Stoczniowcy już nie przyjadą bo są na bida zupkach górnicy tez siedzą cicho, a lekarze i nauczyciele i tak nie obrzucą sejmu mutrami i petardami.

Przed wojną sanacja podejmowała więcej inicjatyw społecznych i państwowych inwestycji niż te dzisiejsze rzekomo demokratycznie wybrane liberalne od społecznej gospodarki rynkowej.

p.s. jak może iść o 200% mniej?? Coś ci się z liczeniem procentów pomyliło. To jak temperatura -550 stopni C ?