Audiohobby.pl

Nowy sterownik Usb firmy AQvox

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
30-08-2009, 13:11
Witam
Ciekawy Sterownik do Windows Xp i Visty opracowala firma AQvox.Dziala w ten sposob,ze koryguje transmisje sygnalu z Komputera do usb dac,omijajac calkowicie Microsoft Kernel-Mixer a prza tym optymalizuje polaczenie usb dac+usb port.
Sterownik jest dla testow na tej stronie:http://www.aqvox.de/Asio-USB-Audio-installation.htm,ztym,ze skarzony piptonem co 60 sekund.Za poprawna wersja licza sobie 129 Euro,a to nie malo...Od trzech dni testuje ten Sterownik i musze przyznac,ze jestem zaskoczony...efektem.Polecam wszystkim uzytkownikom usb dac do wyprobowania.Jeszcze jedno,przy instalacji,usb dac nie moze byc polaczony z Komputerem,nalezy to zrobic dopiero gdy pojawi sie taka informacja w trakcie instalacji.Ciekaw jestem oceny innych Forumiczow....

EMiL

  • 531 / 5851
  • Ekspert
30-08-2009, 14:01
To nie ma innego sposobu obejscia Microsoft Kernel-Mixer?

Uzywajac foobara + asio obchodzi sie ten problem?

129 Euro drogo...

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
30-08-2009, 14:59
>>eMil
Stosowalem przedtem Asio Sterownik,ale w porownaniu z tym , AQvox to calkiem inna Liga...

AdamWysokinski

  • 358 / 5852
  • Zaawansowany użytkownik
30-08-2009, 15:37
Jeśli jedno i drugie wypuszcza sygnał bit-perfect, to w jaki sposób mogą różnić się jakością dźwięku?



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
Pozdrawiam,
Adam

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
30-08-2009, 16:21
>>AdamWysokinski
Problem wtym, ze cos takiego jak bit-perfect jeszcze nie egzystuje.Dotychczasowe Asio sterowniki to tylko adapter(Wrapper),ktory omija Windows Mixer,ale dalej brnie droga Windows-audiosystemu.Ciekawostka dla Ciebie ,w opracowaniu jest AQvox Asio Sterownik dla OS2(McBook),przetestujesz ...polecam,a System ku temu masz jak najbardziej przedniej marki...
Pozdrowienia,
naitik

AdamWysokinski

  • 358 / 5852
  • Zaawansowany użytkownik
30-08-2009, 17:10
> naitik, 2009-08-30 16:21:19
> Ciekawostka dla Ciebie ,w opracowaniu jest AQvox Asio Sterownik dla OS2(McBook),przetestujesz

Jeśli czas pozwoli, przetestuję. Tylko zastanawiam się, co mógłby ten sterownik zmieniać, jeśli pod OS X ominięcie systemowego miksera i wypuszczenie niezmodyfikowanego sygnału na DACa nie wymaga takiej akrobatyki, jak pod Windowsami. Obawiam się, że może być to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od audiofilskiego grona (vide kazus Amarry).



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> MHDT Paradisea 3+ via USB -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
30-08-2009, 18:30
>>AdamWysokinski
Oczywiscie ,tylko odsluch moze potwierdzic lub zaprzeczyc tego rodzaju formom doskonalenia czegos.....
Nie wiem jaki efekt bedzie w przypadku OSX,przy XP jest zaskakujaco przekonywujacy....powiedzialbym wart tych pieniedzy.

Pozdrawiam,
naitik

michal

  • 59 / 5860
  • Użytkownik
31-08-2009, 22:55
Dźwięk jest jakby twardszy i lepsza jest lokalizacja źródeł. Ja wróciłem do standardowego sterownika pcm 2702.